bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

panowie jeśli planuję rzędy co 40 cm to ile powinnna wynosić odległość w rządku ? planuję co 10 cm ale nie wiem czy nie za gęsto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

panowie jeśli planuję rzędy co 40 cm to ile powinnna wynosić odległość w rządku ? planuję co 10 cm ale nie wiem czy nie za gęsto 

 

Ogórki chcesz siać w międzyrzedziach czy jak??

Ja sadze tak by pod ciągnikiem wlazły 4, potem odstęp około 50 cm i kolejny. Mozna by ciaśniej ale w MFie masz szerokie kapcie....

Odstęp w zalezności od wielkosci ząbków małe około 7cm bardzo duże koło 10-12 cm

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie orientowałem to jest duzo posrednikow ktorzy skupują oczyszczony czosnek w cenie od 40-60 gr a sami sprzedają po 1 zl i wiecej, mozeby im zrobic psikusa i nie sprzedawac tak tanio, jakby sie wszyscy zebrali :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

u mnie tez tak to dziala . Kupuja i jadą parę km i sprzedaja tak jak kolega wyzej pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest jedyny powod niskiej ceny, a jakby tak nie sprzedawac chandlarzom tylko poszukac konkretnych klijentow to i oplacalnosc by wzrosla:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo wiadomo kazdy woli sprzedac churtem chandlarzowi ktory zazwyczaj odbierze towar z domu niz stac na targowisku, a jednak cena sie psuje ostro od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

W moim czosnku wiosennym sporo znajduje się przyrostów z boku główki jakby tworzyła się dodatkowa a nawet dwie. Czy problemem jest nawożenie (w niewłaścwym momencie lub nieodopowienie) czy też sam czosnek? U Was też tak macie? Może wiecie czym jest to spowodowane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja mam tez kilka pytań odnosnie czosnku wiosenego, czo on przemaraz w magazynie, jesli tak to przy jakiej temperaturze. Drugie pytanie czy juz teraz moge czosnek "rozbierać" na pojedyncze zabki czy zaczekać, ktoś mi mówił ze jak teraz porozbieram to wyschnie i bedzie rorzej rusł


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Papej  raczej nie. jest jeszcze chwila weź go do domu i zobacz czy pusci kiełka.

Harnaś w magazynie wytrzymuje nawet -12  a przed zimą było +8 i w skrzynce pokiełkował.... z jarym raczej bedzie podobnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W magazynie było -12 czy na dworze? Staram się żeby w magazynie gdzie przechowuje czosnek jary było najmniej -1, wiele razy było znacznie cieplej, nawet +8 i zaczął coś wypuszczać. W zeszłym roku na próbę zostawiłem kilka główek na mrozie to część przemarzło a część nie. 

W jakiej temperaturze przechowujecie czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

u mnie wyszedl juz dosyc dawno, teraz po kilku dniach mrozu widze ze cześć z nich zrobiła się żółta lub czerwona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Papej  raczej nie. jest jeszcze chwila weź go do domu i zobacz czy pusci kiełka.

Harnaś w magazynie wytrzymuje nawet -12  a przed zimą było +8 i w skrzynce pokiełkował.... z jarym raczej bedzie podobnie....

Czekaj bo nie rozumiem nie rozbierac go? wziąśc do domu i w doniczke czy bez niczego pod wpływem temperatury ma puszczać kiełki?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Nie no jednego sobie rozbierz. Nawet w ziemie nie musisz wkładać jak dostanie ciepła to i tak ruszy.  Roziebrać mozesz wszystko tylko się może okazać że się narobisz. A skad masz sadzonkę? No i czy to napewno sie nadaje do sadzenia?  Taki do jedzenia może być pryśnięty chemią, naświetlony by nie kiełkował... może mieć przycięte dupki z których wyrastają korzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja brałem prosto od rolnika i wiedział ze to na sadzenia, więc mysle ze mnie w h..... nie zrobił. mówił ze sprzedaje to do jakiejś hurtowni jako do sadzenia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanko, dzisiaj przypadkowo wyrwał mi sie jeden ząbek czosnku i zauważyłem że korzenie tak jakby usychają od końca korzenia do połowy w strone ząbka, jest wilgotno więc co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj