bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Micgal odnośnie tej maszynki to ona nic innego nie robi co pielnik do ziemniaków u mnie   ... A pazurem jak trafisz na czosnek to go dodatkowo zmasakrujesz.

 

Ja w tym roku testowo będę okrywał, gdzieś wyczytałem że bez mała miesiąc wcześniej można wyjść :D

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

senator 11111 chyba nigdy jej nie widziałeś w akcji:O Pielnik z nią nie ma szans, a czosnku nie masakruje bo go po prostu pazury  omijają  i do tego można sobie węziej sadzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieć fakt faktem nie widziałem. Dosyć ciekawe jak piszesz ze daje rade   :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no w ubiegłym roku wszystko czosnek tym wyrobiliśmy i żadnej główki nie uszkodziło a chwast usunięty ;)

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam 

Bardzo bym prosil o kilka informacji:

-Czy zasadzenie czosnku w liczbie ok 350 000 sztuk na hektar jest z gory skazane na niepowodzenie? Bedzie mial za malo swiatla czy jest inny powod sadzenia go tak rzadko jak piszecie? Mam zamiar sadzic jak cebule w rozstawie 1,3m 5 rzedow czyli 30 cm - 5 rzedow x 25 cm .... i w rzedzie co 10 cm 

-Czy nawadnianie kropelkowe jest dobrym rozwiazaniem? Z jednej strony dostarczenie nawozow jest genialne w tym rozwiazaniu, ale z drugiej strony problemem moze byc spulchnienie ziemi.

-Potrzebuje kontakt do sprzedawcy kwalifikowanych zabkow odmian wiosennych. Potrzebuje Jarus na 0,3 ha , Cyryl na 0,1 ha i Jankiel na 0,1 ha.

Dzieki z gory za odpowiedzi i mam nadzieje ze moje pytania nie sa z puli tych dennych :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja podjałem decyzje posadzę tak dla siebie i znajomych ok 2a jak wyjdzie to na przyszłość zwiększe. Teraz pytanie ile musze kupić tego czosnku tak mniej więcej na ten "wielki" areał?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyzej pisali ze sadza 180 tys na ha wiec jak masz zamiar sadzic tak jak wiekszosc tu to potrzebujesz 3600 zabkow na 2 ary chcac sadzic odmiane jarus to liczac ze w glowce jest 8 zabkow potrzebujesz 450 glowek jezeli kazda srednio ma 40g to 18 kg :D Jak dla mnie to zdecydowanie za malo i mam zamiar sadzic co najmniej 2x gesciej ale ja sie nie znam :D i czekam az ktos zweryfikuje moj post wyzej :D

Jak bys mial jakis namiar na producenta kwalifikowanych sadzonek to daj znac :D

Edytowano przez KrzysztofPlaskota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mowisz o wiosennym czy zimowym? to ile to daje sztuk na ha? (200 000 wiosennego? 120 000 zimowego?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

zimowy, wiosennego nie sadzimy.  dużo tego jest nie liczyłem tak dokładnie ale ponad 200 000 to na pewno na 1ha wchodzi mi ponad tona w sumie bo mam gęsto sadzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracz myślałem że będe okrywał jak temperatura w nocy będzie się utrzymywała  około 2-3 stC.

Tzn tam pisało że do miesiąca wcześniej pisali również że odkrywamy czosnek gdy zaczyna puchnąć  główka 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czosnek słabo sie ukorzenia

Witam kolegów, jestem nowy aczkolwiek forum sledze od dawna, w pażdzierniku posadziłem okolo 8tyś ząbków czosnku (pierwszy raz) i dzialka na ktorej sadzilem jest częściowo ziemią lekką ale w miare dobrą a częściowo scisła i moje pytanie brzmi. Dlaczego w tej leżejszej częścinziemi ząbki czosnku sie słabo ukorzeniły (dzisiaj kilka sprawdzilem) rozważam trzy powody, susza na jesieni, jakas choroba kub miże to że czosnek posadziłem po ziemniakach. Co o tym sądzicie, korzenie mają w niektorych ząbkach około 1,2 max 3 cm długości a końcowki ich są jakby przyschniete lub ucięte (moze przez robaka) w scisłej ziemi korzenie są dlugie i ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

johndeere098

 

Jakbyś podesłał jakieś zdjęcie łatwiej byłoby stwierdzić gdzie leży problem ale stawiam na przesuszenie na lekkiej łatwiej przesuszyć.

Robaki nie powinny w tak krótkim czasie  wszamać korzeni . 

Robiłeś analizę gleby ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analizy nie robiłem, ja też stawiam na przesuszenie, zdj postaram się wrzucić albo dzisiaj albo jutro, a jeśli byłaby powodem jesienna susza to czy jest szansa ze przetrwa ten czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś była piękna pogoda więc byłem zrobić lustrację co i jak :D

Harnaś ukorzeniony pięknie korzenie do 11cm, część korzeni urwana przy wygrzebywaniu :P

Zaczyna wypuszczać szczypior przez tą temperaturę ale na powierzchnie raczej nie wyjdzie :)

 post-91645-0-33765200-1421249417_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Senator11111 czosnek ładny, mój na cieższej ziemi jest podobnie ukorzeniony tyle ze szczypior juz prawie wychodzi na powierzchnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś była piękna pogoda więc byłem zrobić lustrację co i jak :D

Harnaś ukorzeniony pięknie korzenie do 11cm, część korzeni urwana przy wygrzebywaniu :P

Zaczyna wypuszczać szczypior przez tą temperaturę ale na powierzchnie raczej nie wyjdzie :)

 attachicon.gifDSC_06681.jpg

 

Kiedy sadziles? Ja sobie posadzilem na probe 1000 zabkow na poczatku grudnia (bo tak cieplo bylo) i moj wyglada tak samo :D

Edytowano przez KrzysztofPlaskota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec listopada (coś koło 24go) się sadziło  :) myślałem że trochę późno jednak wstrzeliło się w samą porę. 

Przynajmniej oszczędziło się trochu roboty z okrywaniem  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj