bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Bartosz37    0

hmmm 6 tys w 3,5 godziny sam......

 

Dobry wynik.

 

 

Moi panowie traktowali to bardziej jako ciekawostkę i nie powiem żeby się spieszyli, tym bardziej że na co dzień pracują sporo ciężej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesiog1    1

I pochwale czosnek od kolegi s4lim3. Biorę materiał drugi raz i jeszcze się nie zawiodłem. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się tu robić targowisko ...  ogłoszenia do działu giełdy ciekawe gdzie ci moderatorzy .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek1961    0

Witajcie długo nie pisałem jeszcze raz dzięki za dorady s4lim3 i uratowanie mojej plantacji ,cieszę się że Bartosz skorzystał z mojego pomysłu znaczenia i robienia nowych otworów na czosnek w tym roku wymyśliłem nowe urządzenie (po małpowane) z AMERYKAŃSKIEJ SADZARKI WODNEJ ALE MUSZĘ ZROBIĆ MAŁE POPRAWKI  6000 SADZIŁEM Z ŻONĄ  PO ZROBIENIU ZNAKÓW 3 GODZINY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

A czy jest jakaś różnica w rozmiarze główek czosnku sadzonego taśmówką a sadzonego w sposób tradycyjny? Podobno więcej czasu potrzebuje na ukorzenienie ale to akurat dobrze bo można sadzić wcześniej bez obawy że się nadmiernie rozwinie przed zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Mój czosnek po ok 10 dniach w ziemi ma korzenie o długości 3 - 4 cm. Czyli prawidłowo tak jak u innych ;) powiedzcie mi z własnego doświadczenia czy szczypior czosnku który wyjdzie przed zimą przetrwa czy też zmarznie i w ten sposób będzie po plonach ?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

nie ma różnicy w wielkości sadzarka czy zwyczajnie główki jednakowe. jeżeli szczypior wyjdzie a nie będzie śniegu tylko padnie jakaś niska temperatura to wtedy może trochę popsuć plony, ale to rzadko się zdarza ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

wapnowanie pola cos ktos ? czy nie bardzo ?

 

panowie jest teraz sens [ryskac stompem po posadzeniu 3 tyg temu czy nie bardzo ?

 

a stosuje ktos te srodki bo ja w trusk uzywam ale nwm czy w czosnku. devrinol lonter betanal  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Jeszcze ze 2 tyg. takiej pogody i się zazieleni na plantacji czosnku póki co szpilki od 1 do 4cm pod ziemią.A jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C_PZD_Piast    0

Witam panowie,

 

jestem na forum od dzisiaj i mam kilka pytań dot. czosnku.

 

1. Jaka jest cena minimalna i maksymalna w kujawsko-pomorskim, a jeśli nie w tym województwie to w centralnej Polsce ?

2. Gdzie i komu opłaca się najbardziej sprzedać czosnek przy posiadaniu 1000 szt ?

3. Ile tak orientacyjnie płacą w skupach/przetwórniach za czosnek ?

4. Znacie skupy/przetwórnie na terenie województw: kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim i zachodnio-pomorskim oraz jakie macie opinie na ich temat (chodzi mi o konkretne skupy/przetwórnie) ?

 

 

Z góry dziękuję za udzielone informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Podkarpackiego ale moge ci co nieco naświetlic sprawę 

 

Cena min/max zawsze zależna jest od podaży czosnku na rynku. jednak świeży (na zielono w tym roku po 1 - 1,2 zł / główka szedł w detalu, 0,7 0,8zł w hurcie.

W sezonie ogórkowym sprzedawało się po 0,9zł/szt a jeżeli by zostawało był gość co brał każdą ilość po 0,65 główke. 

 

1000 szt czosnku to bez problemu w detalu lub z domu sprzedasz.

U nas na przetwórstwo biorą wielkiego hiszpana po 3 zł kg ... więc bynajmniej dla mnie to parodia .

 

U mnie czosnek podobnie jak u was 3-5cm nitki 

 

ps czym pryskacie przedwschodowo na zielsko ? 

 

a tak wygląda pierwszy lepszy sadzony jakieś 1,5 tyg temu

 

 post-91645-0-41588400-1416203700_thumb.jpg

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C_PZD_Piast    0

@senator11111, u Was na Podkarpaciu jest zbyt na czosnek, występuje w każdym okresie/sezonie popyt czy tak jak w przypadku kujawsko-pomorskiego jest problem z potencjalnym zbytem czosnku jak i z pozyskaniem na niego klientów z przetwórstw jak i ze skupów ?

W naszym województwie jest tak, że prawdopodobnie "najszybszym" nie najlepszym punktem zbytu są okoliczne giełdy, jednakże de facto cenowo każdy sprzedawca wypiera każdego, więc nie warto tam wystawiać swój towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Senator11111 potężny ten Twój sadzeniak wygląda na min. 4 cm długości. Szczypiora ani śladu czyli nie przemarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek1961    0

Senator 11111 sam mieszkam na Podkarpaciu i co roku sadzę ok 6000 tyś i miałem problemy z zbytem bujałem się prawie 3 tygodnie  a sprzedawałem na zielono a miałem pięknego ORNAKA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy jedności z ogórkiem poszło 2/3  plonu  sprzedaż to giełdy + regularne dostawy dla zaprzyjaźnionych sklepów i warzywniaków  generalnie w tym roku nie narzekałem na zbyt.  Uprawiam jedynie harnasia bo klientowi bardziej się podoba, przy ornaku nieraz spotkałem się z ludźmi mówiącymi że to "chiński"

 

Zastanawiam się jeszcze czy nie dosadzić na wiosnę trochę jarego .

 

 

 

Ponawiam pytanko czym pryskacie od zielska po sadzeniu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko jako amator 

zamówiłem sadzonki czosnku sianego z nasionek ale głowki mają od 2 do 3 centymetrów i po kilka ząbków w główce i moje pytanie brzmi czy sadzić całe główki czy pojedyncze ząbki ? 

prosiłbym o szybką odpowiedz :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj