bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KrzysiekFM    11

Kupię czosnek harnaś do sadzenia. Zdrowe główki rozmiar 5cm i większe będe potrzebował jakieś 20 - 30kg moze być nie obierany. Swój rozsprzedałem bo byli klienci...

Czekam na propozycje. 

zandarski@o2.pl

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

panowie jaką zaprawę polecicie na czosnek ? robić to na mokro czy sucho ? i co myślicie o sadzeniu czosnku po ziemniakach ? miał bym też pytanie co do oprysków czy jest w sprzedaży jakiś srodek przed lub po sadzeniu zabijający robaki które moga czosnkowi zaszkodzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję na mokro zaprawę nasienną taką jak na zboża, po ziemniakach zrób analize, ale z tego co czosnek potrzebuje to bankowo będziesz musiał uzupełnić P,K. Czosnek dobrze rośnie po oborniku.  Co do robaczków Dursban zastosuj przed zasadzeniem i wymieszaj glebogryzarką albo kultywatorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dursban jest środkiem zgazowującym czyli dajemy przed sadzeniem , dzień dwa tydzień nie ma znaczenia mój juz zasadzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

chyba nie bo ją nie . nie za wcześnie już sądzić ? ją w tamtym roku chyba 9 listopada sadzilem

 

myślę sądzić gdzieś pod koniec tygodnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku jak sadziłem na rozmnożenie to w ostatnim tygodniu października. Do zbioru był gotowy późno bo pod koniec lipca. Czy termin sadzenia ma wpływ na termin zbioru? Czy to prawda że jak czosnek przed zimą wypuści liście na powierzchnie to ma małe szanse na przetrwanie zimy? 

W planach jest sadzenie pod koniec tygodnia ale wszystko zależy od pogody.

 

W czosnku jarym nie zauważyłem żeby pędraki go uszkadzały. Może dlatego że w czasie wegetacji używałem proteusa i nurelli.  W czasie pielenia zdarzał się pędrak ale w korzeniach chwastów, główki też bez uszkodzeń. Od miedzy prawie cały rządek zniszczył mi perz, główki przerośnięte rozłogami. Teraz miedzę zniszczyłem glifosatem i będzie większy odstęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym sezonie chcę okryć żeby wyjść z zielonym wraz z wysypem truskawki by sprzedać przy jedności w detalu .

Czytałem gdzieś o okrywaniu to do początku maja się trzyma pod włókniną poźniej miesiąc pompuje glówke i 1 tydzień czerwca gotowe do wykopków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

 poźniej miesiąc pompuje glówke

Zaintrygowało mnie powyższe sformułowanie...czy chodzi tu może o to, że załamujesz szczypior by cała moc poszła w ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Placeofmind  średnio 1 miesiąc od kopania na zielono czosnek zaczyna puchnąć :D nazywam to że się pompuje :D

 

Nic nie załamuje szczypioru gdyż jestem zadowolony z rezultatów jakie wyciągam 

ok 60% głowek 6+ 35% 5-6 i 5 % a może nawet i nie poniżej 5 ale więcej niż 4

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

placeofmind to użytkownik :D hehe odmiana harnaś. odpowiednia czystość w polu spulchniać ziemię w miarę często a główki będą pięknie rosły. Oczywiście odpowiednie odżywki również są wskazane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

senator mechanicznie? czym ?

 

 

 

mam pytanie jak sadzicie i macie jaki dobry sposób szybko zasadzic

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadze pod glebogryzarkę a miedzy czosnkiem motykol :P maciek jak będziesz się trzymał zaleceń nawozowych były w tym temacie juz chwile temu to główki takie wyrosną.

 

Ps.

Oczywiście czosnek nie obrazi się jeżeli go nawodnisz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my mielismy w tym roku ponad 0,5ha i zasilalismy dosyc czesto, tylko nie dawalismy pod korzen...  w tym roku dam Polifoskę

 

troche zaniedbalismy chwasty, poszedł tylko stomp na jesieni i to nie wystarczyło... pozniej wyrywalismy chwast i odpuscilismy przed samym zbiorem ale wtedy zielsko zaczesł piorunem roznac a chcielismy maszyna kopan i srednio to wyszło i przez to zielsko głowki nie za duze prawdopodobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0

czy moge opryskac czosnek  10 dni po sadzeniu Stomp ?wczesniej nie mogłem po padało.Jeżeli nie to czym moge skropic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj