bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

jak by ktoś chciał mam ostatnią partię (swojego) hiszpana (garbek) ok 7 cm srednicy na sprzedaż. Fajny czosnek na wczesny + tani do zalozenia plantacji, bo maja po ok 12 ząbków dobrej jakości nadających się do sadzenia :) jak cos pm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy czosnek jary (wiosenny) posadzony jesienią wypuści pęd kwiatostanowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekamil97    0

jakie nawożenie stosujecie na swój czosnek.

Chodzi mi o AZOT FOSFOR POTAS MIEDZ MANGAN

 

Nie trzeba nic pisać bo wszystko sprowadza się do jednego postu:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71993-nawozenie-dolistne-pszenicy/#entry1394961

 

Zrozumcie że te warzywa mogą być niejadalne, jak zastosujecie błędne nawozy.


Nawożenie roślin bez wykonanej wcześniej analizy gleby może zachwiać całą równowagę substancji mineralnych w glebie i znacząco pogorszyć plon - pamiętaj o tym! Nie stosuj nawozów w ciemno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś chciał mam ostatnią partię (swojego) hiszpana (garbek) ok 7 cm srednicy na sprzedaż. Fajny czosnek na wczesny + tani do zalozenia plantacji, bo maja po ok 12 ząbków dobrej jakości nadających się do sadzenia :) jak cos pm

ja byłbym zainteresowany proszę o kontakt prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jak by ktoś był chętny to harnasia mam na sprzedaż duży, ładny. więcej na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

pochwalcie się jakie główki wam urosły , jeśli ma ktoś harnasia z nasion na sprzedaż mogę odkupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

Kopiecie już pełną parą ? Po czym poznać, że jest już do zbioru ? Mam posadzonego Harnasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

ja jutro zaczynam kopanie na pierwszym polu główki od 5,5 a nawet 7 cm, wszystko harnaś, tam gdzie był sadzony konkretny towar będzie i konkretny zbiór

Jakie u Was macie czosnki, średnica, zdrowotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak ucinacie kwiatostany, zeby wam nie rosły mi ciągle wyrastają ostatnio dożo znowu wybiło.

Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Ja już kopię od czwartku i dopiero jestem w połowie "wykopków". Główki są ładne i duże. Na kilku z nich zauważyłem ,że łuski pękają i główki są odkryte. Myślę ,że jeszcze 4 dni i będę miał po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam was wszystkich.

 

Mój problem znajduje się na zdjęciu. Kilka główek ma taką zieloną łuskę. Ząbek pod nią jest miękki ,szklisty i śmierdzi. Oczywiście coś takiego nie daję do sprzedaży. Co to może być? Ostatni zabieg chemiczny wykonywałem 1 czerwca czyli ponad miesiąc temu. Nigdy nie przesadzałem z nawozami. Zawsze sypałem je z "głową" Czy to może być jakaś choroba? Czy mieliście coś takiego? Proszę o radę bo nie wiem co mam o tym myśleć...

 

Mój czosnek leży na podwórku i powinien się suszyć. Powinien...ale tu od trzech dni pada deszcz i mój plon jest mokry. Na noc przykrywam aby nie zmókł bardziej. Czy deszcz nie zaszkodzi czosnkowi? Nie wpłynie to i nie pogorszy to jakości ?

post-69759-0-66131800-1404934728_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

to jest choroba grzybowa i tego nie sprzedasz j =ak leży na podwórku i jest cienko rozłożony nic mu nie będzie , mój leżał na polu jeden dzień lało potem przewróciłem na drugą stronę ładnie się podsuszył i do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

choroba grzybowa?? czyli gdybym w połowie czerwca popryskał na grzyba nie byłoby tego? Dzięki Jacek za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wiosenny czosnek sadzony w połowie marca już można kopać,na co należy zwrócić uwagę przed kopaniem czosnku,główki są od 3 do 6 cm liśćie od połowy zielone główki nie pękają,ale zdaży się że jest podgnita dwa tyg. temu pryskałem topsinem,czy przed zbiorem jeszcze raz muszę prysnąć .pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Z siania z kwiatka masz cebulkę, z cebulki masz już główkę, czyli na 3 rok po sianiu z kwiatu :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

Witam, jestem nowy na forum. Mam posadzone kilka arów czosnku zimowego, który już zaczynam kopać. Chciałbym zapytać tylko o ile jest to mozliwe czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi gdzie można byłoby pytać o ewentualnych nabywców lub gdzie ich szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Napisz z kąt jesteś z jakiego województwa. Będzie prościej.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfeuss    0

Ja również chętnie ochnę trochę badyla :P

Podkarpacie :P dobra cena, dobry towar:)

zapraszazm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj