bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzecho    0

To że kupowałeś w Polanie z "kwalifikatem" to nie jest jednoznaczne że kupiłeś czosnek zdrowy :(

Czosnek, który sprzedaje Polan pochodzi od rolników/producentów z którymi współpracuje a kwalifikat polega na sprawdzeniu fragmentu dostarczonej partii czosnku np. producent przywozi im 500kg czosnku a sprawdzony jest np. jeden kilogram. W ten sposób Polan sprzedaje z odpowiednią swoją marżą materiał, który równie dobrze możesz kupić za 1/4 ceny prosto od producenta.

Powyższe spostrzeżenia piszę na podstawie doświadczeń mojego znajomego, który zakupił w Polanie czosnek zawirusowany za kosmiczną cenę.

Moim zdanie masz czosnek chory (zawirusowany). Gdyby był porażony mrozem to jak zauważyłeś nie byłyby to pojedyncze rośliny tylko raczej fragmenty plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

Witam chce się poradzić was koledzy i koleżanki. chce w tym roku posadzić czosnek po czosnku i co by było najlepsze na poplon czy odradzacie sadzić rok po roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

Witam. U mnie czosnek ma po 80 gram i dosyć duży. Wziąć się już za poważny zbiór czy jeszcze poczekać ? Jak go wykopujecie to od razu obieracie z tej pierwszej warstwy łupki czy suszycie i dopiero po podsuszeniu ?

http://www.fotosik.p...a77600600a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

lukk - wszystko zalezy czy chcesz handlować nim na mokro - czyli musisz po obraniu sprzedac w 2-3 dni bo zaczyna się przebarwiac, czy chcesz handlować do zimy to wtedy wysuszyc i dopiero obierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

Chciałbym handlować od teraz aż do zimy. Czyli wykopać podsuszyć i obrać po podsuszeniu? Teraz trzeba ściągać z niego łupkę jak z "pomidora". Po suszeniu jest szybciej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banderola    0

Witam wszystkich.Czy ktoś ma na swojej plantacji taki problem?.Wszystkie skrzela w gówce wypuszczają "bąki",łodyga się rozwala.Tragedia!!!!!.

 

zdjęcia do powyższego

 

Zbyt świeży czosnek sadzony i nie zdążyły się wyodrębnić ząbki

 

Witam chce się poradzić was koledzy i koleżanki. chce w tym roku posadzić czosnek po czosnku i co by było najlepsze na poplon czy odradzacie sadzić rok po roku??

Nie radzę!!!

 

Teraz to już nic nie zrobisz!

Radzę stsować do oprysku mospiolan, rovral, factac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

lukk - niektorzy juz po 20 czerwca kopia systematycznie i sprzedaja na mokro bo jest towaru ''mniej'' na rynku i szukaj zbytu. Czy na mokro czy wysuszony robisz mniej wiecej tyle samo, z mokrego wystarczy pociagnac za 2 lisc od dolu zielony i ladnie cala skórka z łodygi + głowki schodzi, odciac korzeń i gotowe, przy suchym wystarczy dobrze go reka przetrzec i czasem jakas skorke nozykiem z glowki oderwac jak monco przyklejona i pod wplywem reki nie chce zejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

Witam wszystkich.Czy ktoś ma na swojej plantacji taki problem?.Wszystkie skrzela w gówce wypuszczają "bąki",łodyga się rozwala.Tragedia!!!!!.

 

zdjęcia do powyższego

 

u mnie jest to samo, wiekszosc plantacji uschła w czasie suszy jaka tu panuje ,a te ładniejsze co zostały- powystrzeliwały pędami jak na twoich zdjeciach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zeby juz wszystko wykopać, część plantacji zaczeła się kłaść część stoi nie wiem co robić, poza tym nie jestem zadowolony z czonku dokładniej większośc ma ok 4 cm chciał bym osiągnąć 5,5 cm proszę o pomoc zastanawiam się ci mogłem źle zrobić niektóre pojedyncze te które są daleko od reszty są większe proszę o pomoc :)

Edytowano przez BorysMadzelan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

u mnie na poniedzialek uschnie pewnie. suszą jednak dała mu radę. ale takie sa główki od 5,5 w górę. .

 

jeśli uschnia już liście to kopać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Powiedzcie mi ,będe sadził w tym roku czosnek zimowy i chciał bym go przykryc w tunelach takich (około 1m wysokie) i co będzie lepsze folia czy agrowłóklinina?

I czy warto np jeszcze zastosować jeszcze jakąś ściółkę na ziemie ? możę słomę czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

a jesli ci szybciej skiełkuje i go przemrozi pod tym tunelem??

 

czyli można zasadzić ale jest ryzyko;/ ?

___________________________________________________________________________

jeszcze mam pytanie do tego który jest lepszy zimowy czy wiosenny\?

 

Orientuje się ktoś na chwile obecną ile mniej więcej kosztuje sadzonka czosnku? oczywiście takich lepszych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

grzecho,u mnie wiosenny jeszcze zielony ,a główki znajdują się powyżej 5 cm z kąd jesteś że masz suszę ,ja na brak wody nie narzekam ,jak do tej pory

 

centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

Mam pytanie czy moge w przyszlym roku posadzic czosnek na polu gdzie teraz jest jeczmien i owies uprzednio dajac zaraz po zniwach obornik ? Na jakie klasy dzielimy czosnek .? W jakich wymiarach? Kopiecie juz pelna para zimowy? Czy w przypadku czosnku to jest ta ze im większy ząbek wsadzy to tym większa główka?

Edytowano przez lukk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Mam pytanie czy moge w przyszlym roku posadzic czosnek na polu gdzie teraz jest jeczmien i owies uprzednio dajac zaraz po zniwach obornik ? Na jakie klasy dzielimy czosnek .? W jakich wymiarach? Kopiecie juz pelna para zimowy? Czy w przypadku czosnku to jest ta ze im większy ząbek wsadzy to tym większa główka?

 

 

Istnieje ścisła zależność między wielkością ząbków, a wielkością uzyskanych plonów. Przy ciężarze 100 sztuk ząbków o wadze 340 g, uzyskiwany plon waha się w granicach 100 q z ha, a przy ciężarze 100 sztuk ząbków wynoszącym 120 g plon wyniesie około 60 q z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj