bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

witam,mam 60 ar wiosennego ,pryskałem od chwastów stompem ,ale teraz pojawiły się dwuliścienne ,czy mogę teraz popryskać np. Goalem chwasty maja 1-2 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229
Napisano (edytowany)

Marek ja pryskałem goalem i spoko, tylko nie pamiętam dawki ale w 2 dawkach na pewno. A żółtymi końcówkami się nie przejmujcie chyba że całe liście żółkną od góry do dołu..

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229
Napisano (edytowany)

Ale o dawkę dopytaj w sklepie.Coś mi się kojarzy 125 ml na h 300l. w 2 dawkach za 2 tyg czy tydzień. Musisz dopytać ;)

i chyba musisz mieć z 3 dni słonecznych.

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dokładnie po kilku dniach słonecznych, aż roślina wytworzy nalot woskowy i koniecznie w dwóch dawkach(goal , galigan itp.)bo inaczej zahamujesz wzrost białego złota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona015    0

A ten sumilex to chyba jakiś lewy był albo kilkuletni conajmniej bo podobno wycofany jakiś czas temu

 

no kolego miałeś 100% racji.... cały mój problem jest przez sumilex... firma produkująca go podobno wypuściła na rynek trefną partię środka.... rolnicy polikwidowali po kilka hektarów czosnku bo już nie dało się go uratować.... nie ukorzenił się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Próbował ktoś galerą 334sl pryskac na chwasty powschodowo w czosnku?

Ja doświadczalnie i po 3 dniach nic nie widać by czosnkowi zaszkodził w porzeczkach podobnie, a rumian się zwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

Witam

Mam problem z moim czosnkiem. Był na jesień zaprawiony, w kwietniu dostał nawóz, był pryskany na robaka na chwasty a kilka dni temu był ręcznie pielony.Mimo to jest żółty i nie rośnie. Po wyrwaniu korzenie i ząbek wyglądają na zdrowy, cały czas ma dostateczną ilość wody. Niedługo powinny być zrywane pędy kwiatostanowe a on wygląda jakby rósł po zimie dopiero miesiąc.Doradzi mi ktoś co z nim jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

U mnie też już puszczają. Jeszcze nie wycinam. Czekam aż na całym polu będą odpowiedniej wielkości i wtedy nożyk i jazda. Myślę ,że może za tydzień...zobaczymy. U was czosnek w ziemi też już robi się coraz większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jutro zaczynam obcinać ale po niedzieli pewnie będzie poprawka bo nie wszystkie wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jak pisalem wcześniej prysnąłem wiosenny od dwuliściennych goliganem w dawce 60 ml. /300 l wody i jednak po kilku dniach pozałamywał szczypior po 10 dniach mialem tą samą dawką powtórzyć,chwasty oczywiście giną,ale czy zastosować jeszcze raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

witajcie koledzy, jak tam czosnek rośnie? główki zaczynają puchnąć ???? Wrzucie fotki swoich czosnków...

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0
Napisano (edytowany)

Moj juz po wycięciu kwiatostanów. Wyrósł na około 70 cm. Mam dużo zaschniętych żółtych końcówek pryskać jeszcze czymś czy już nie warto. Główki ok 3-4 cm.

post-26769-0-74938300-1401376926_thumb.jpg

post-26769-0-78671400-1401376944_thumb.jpg

post-26769-0-64576900-1401376959_thumb.jpg

post-26769-0-71004000-1401376967_thumb.jpg

post-26769-0-93922700-1401376975_thumb.jpg

post-26769-0-78593200-1401376984_thumb.jpg

post-26769-0-46957200-1401376992_thumb.jpg

post-26769-0-38506800-1401376999_thumb.jpg

post-26769-0-36602900-1401377007_thumb.jpg

Edytowano przez horputwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

strasznie gęsto posadzony ale ładny no i końcówki rzeczywiście b żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek1961    0

Witam ponownie, bardzo serdeczne podziękowania ( S4lim3 za doradę ) SIGNUM pomogło a czosnek pięknie rośnie, proszę o poradę czy kwiatostan wyrywać czy wycinać jak to robicie zbyszek.

post-21824-0-46692800-1401614300.jpg

Edytowano przez zbyszek1961

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

absolutnie nie wyrywaj - podobno wtedy czosnek sie psuje, bo tak jakby wyrywasz mu ''serce'' - jest to zasłyszana teoria od znajomej brata, która poprosila ojca o to aby opedował a on sie do pracy przyłożył i z usmiechem na twarzy wrocil i powiedzial ze dokladnie opedowal bo wszystkie powyrywal, efekt byl tego taki ze czosnek zaczal leciec w oczach, tylko pytanie czy polecial bo byl kiepskiej jakosci i po pedowaniu poprostu polecial bez wzgledu na to czy by mu sie peda wyrywalo czy ucinalo, czy to wyrywanie mu zaszkodzilo - ja osobiscie wole nie testowac i z nozykiem w rece odcinac pędy obojetnie gdzie - byle by odciac ten kwiatostan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

czosneczki bardzo ładne macie, u mnie już główki też zaczynają puchnąć:) jedno poletko opędowałem ...

a na kolejnych czekam, pozdro dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj