bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

wolek81    1

prysnij zapobiegawczo, bo jak wejdzie to zostanie podlewanie pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Dziś rano byłem zobaczyć na polu a tam "plaga" muchówek. Zalałem opryskiwacz Dursbanem i zobaczymy co będzie się działo. Dawkę dałem większą żeby się pozbyć tego owada. Pewnie będę musiał ponowić zabieg. Zobaczymy... w zeszłym miesiącu pryskałem zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

dursban jaka dawka na ile litrów

 

lepiej pryskac ziemie czy po lisiach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Mam Dursban 480 i tam zalecane jest 1l/ha (350 l wody). Ja zwiększyłem do niecałe 2 litry. Pryskałem po liściach a na ziemię też się dostało. Dursban działa kontaktowo, żołądkowo i gazowo. Dzięki temu ostatniemu czynnikowi pod wpływem odpowiedniej temperatury powietrza tworzy się opar który zadusi i otruje muchówki.

Na pytanie czy lepiej po liściach czy po ziemi odpowiem - i tak i tak jest dobrze. Co nie spadnie na ziemię - opar zrobi swoje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Ja też miałem dziś pryskać Dursbanem 480 ale cały czas pada u nas deszcz. A poza tym od soboty jestem chory i wychodze z domu tylko wtedy kiedy muszę.Może jutro sie pogoda poprawi, A pryskacie jakies odzywki dolistnie?? Ja zawsze stosuje agroleaf na poszczególne fazy wzrostu. Polecicie coś lepszego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Ja też stosuje agroleaf total ( z polecenia) i ta odżywka jest dobra. Oprócz tego raz użyłem saletry wapniowej w płynie i też efekty były widoczne. Do tego dokupiłem BORMAX - płynny bor. Gdzieś czytałem ,że kiedy tworzą się główki wtedy czosnek potrzebuje m.in tego właśnie pierwiastka.

 

Powiedzcie mi czy to jest normalne aby na górnych, zdrowych i dużych liściach czosnku tworzyły się żółte końcówki? Zauważyłem to od jakiegoś czasu? Czy to choroba grzybowa czy też normalny proces rozwoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

u mnie też się robią, raczej to jest normalny proces, ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni

te żółte końcówki to bardzo denerwująca sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

U mnie też żółknieją końcówki i również niewiem czy to normalne czy nie gdyż czosnek posadziłem testowo na 55a, ale jutro prysne dursbanem na śmietke i poźniej na grzyba

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

koledzy, może jakieś fotki wrzucicie swoich plantacji, pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja się swojej powstrzymam wrzucać bo troche łąka :D Niby już owsik pada i z tego chwastu co był zrobi się fajny żółty dywan który bedzie blokował inne chwasty, ale póki co nie ma się czym chwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

hejka...mam jeszcze jedno pytanko mianowicie pojawił sie u mnie owsik spryskalismy go fusilada niby go wzieło ale pojawiaja sie znowu pojedyncze niteczki w tym uschnietym ,nie wiem moze za mała dawka była..w kazdytm badz razie mam pytanko czy ewentualnie mozna poprawic jeszcze raz fusilada?wie ktos moze czy nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0

Witam wszystkich. Chciałbym poprosić Was o pomoc. Spotkał się ktoś z Was z czerwonymi końcówkami tego największego liścia w czosnku? Jutro postarałbym się pokazać jakieś zdjęcia. Szczerze to mój to przy niektórych wygląda bardzo mizernie. :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@gracz10 gdzie sprzedajesz czosnek, dużo go sadzisz?


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Z tego co mi wiadomo te żółte końcówki często występują w pewnym okresie wegetacji

U mnie w wiosennym też tak było (bodajże w czerwcu)

Z innej beczki: czym teraz pryskacie od grzyba - topsinem już pryskałem, a teraz myślałem czymś mocniejszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Sadzę od paru lat parę tysiecy ząbków czosnku(około4-5) wiem malutko, ale takiego czosnku nigdy nie miałem wysoki na około 70 cm, łodyga grubsza od kciuka dorosłego chłopa. Jak taki rok jest na czosnek w całym kraju to cena bedzie kiepska, chyba jak na wszystkie warzywa w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

grzecho - mocnejszy i drozszy to tylko signum, ale jest to pewniak :)

 

sadzonka - z owsikiem dobrze sobie radzi leopard, popryskalem jakis tydzien temu miedzyrzedzia i maks tydzien i będzie wyschniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

razor sądzę 1 raz czosnek mam na próbę 5 ar .

 

 

na jednoliscienne dobry jest fusilate albo agil

 

 

a może końcówki od przymrozkow które były ?

 

a domiark nadaje sie do czosnku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Co robocie, żeby głóówki czosnku ładniej rosły? bo słyszałem, że mozna szczypior czosnkowy zaginać w dół, przez co wiecej składników idzie do główki. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Ahten - dobre pytanie.

 

Czy teraz kiedy tworzą się główki należałoby podsypać saletrą amonową? Czy może polecacie coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tak, teraz saletra

 

@grzecho - amistaru nie uzywalem, ale z tego co kojarzę ma podobne działanie jak pencozeb którego uzywam, czyli bardziej zapobiegawczo niż leczniczo jeśli chodzi o choroby grzybowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj