bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

wolek81    1

overpower - troche wysilku i wszystko pisze w temacie kilka/kilkanacie stron wczesniej

michelz - poszlo na jesien fosfor i potas ?

gwozd - ale pytasz w skali całego roku (jesien/wiosna) ? NA wiosne teraz idzie tylko azotowe (1 tona / 1 ha / w 2 dawkach), a dolistnie dokarmiam agroleaf tylko nie pamietam jaki on ma tam rozklad NPK. Na jesien sypnałem yaramili corn 700kg i 300 kg siarczanu potas / 1 ha. Wszystko podane BEZ obornika

 

 

1tona na 1ha ?!?!? to jest przy saletrzaku 270kg czystego azotu na ha , gdzie max zalecają 130kg czystego N / ha

Edytowano przez wolek81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam.

Mój czosnek zimowy ma ok 8 -10 cm. Wczoraj posypałem saletrzakiem (40kg - 11ar). W poniedziałek planuję prysnąć STOMP-em a kilka dni później posypię wapno dolomitowe aby ziemia miała neutralne pH. Niech wypowiedzą się Ci doświdczeni czy o tej porze kiedy w nocy są przymrozki a w ciągu dnia dodatnie tempearatury mogą tworzyć się choroby grzbowe? Znalazłem na polu kilkanaście ząbków które "oderwane były od korzenii". Czerwono- zółty kolor szczypioru a ze ząbka po przełamaniu wypływała woda. Czy to grzyb je opanował czy też może zmarzły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba11    0

Mój czosnek ma ok. 5 cm ale końcówki listków delikatnie zaczynają zółknąc, więc pewnie grzyb zaczyna go męczyć. Jak popryskam go od grzyba to później po jakim czasie można od robaka pryskać?

Dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

ładny czosnek, kiedy sadziłeś kolego i z jakiego rejonu Polski jesteś .....

Harnaś to jest ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Harnaś - fotki wykonane 09.03.2014

 

końcówki szczypiora te które są uschnięte to efekt tego że czosnek powychodził jeszcze jesienią na wierzch (fotki odwrócone - kiepsko widać )

post-44098-0-55145400-1395008153_thumb.jpg

post-44098-0-00208200-1395008169_thumb.jpg

post-44098-0-58293000-1395008235_thumb.jpg

post-44098-0-79507100-1395008281_thumb.jpg

post-44098-0-44574100-1395008341_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

wolek 81

 

 

sadzony pozno bo 9.11.2013. Odmiana to harnaś. zdj zrobione z tydzien temu. wysokosc miał wtedy od 8-14 cm. Zasadzilem 1 raz czas pokaże co bedzie :)

 

 

edit.

 

Mieszkam w malopolsce :)

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

koledzy jak tam rośnie u Was czosnek... jakie rozwiązanie na zielsko proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

w 5 dni 8-10 cm urósł . czyli ma teraz już z 18-22 cm

 

 

czym go się teraz pryska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

gracz10 , kwinto

 

 

 

można wiedzieć dlaczego tak szeroko sadzicie czosnek, przecież dużo pola zostaje wolnego i plon jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlleon    0

Mój harnaś ma 10-15 cm pryskałem w czwartek na wilgotną glebę środkiem STOMP 330EC .

Jesienią po sadzeniu też tym pryskałem.

Jeszcze myślę w zależności od zachwaszczenia zastosować GOAL 480SC i LONTREL 300SL

A jeżeli już o opryskach to kiedy i czym pryskacie na robale i grzyba ?

Edytowano przez xlleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

rozstaw 45cm - może i szeroko (dla mnie oki) ale za to wygodnie. W międzyrzędzia z opielaczem wjeżdżam bez żadnego ale - co ma WIELKIE znaczenie jeżeli zachodzi potrzeba pracy z ,,motykolem,, ale również przy bardzo zwięzłej glebie warto jest zruszyć międzyrzędzia , z opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozu C-330 mieści się idealnie , i kopiąc po trzy rządki jednocześnie muszę się zmieścić trzydziestką pomiędzy rządki.Sadzę tak dla własnej wygody wychodzę z założenia że jeśli się coś da zrobić maszyną a nie rękoma to wybieram to pierwsze :)

 

xlleon -

pryskałeś Stompem z potrzeby czy tylko profilaktycznie aby zabezpieczyć się przed wschodzącymi ?

Jesienią też poszedł Stomp ale jak na razie pole czyściutkie , no i jeszcze pryśnięte były jesienią samosiewy pszenicy którą dzięki dłuuuuugiej jesieni wyczyściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlleon    0

Teraz stompem pryskałem profilaktycznie. W ubiegłym roku po tym zabiegu miałem do końca maja spokój z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlleon    0

Nie uprawiam międzyrzędzi ze względu na mały rozstaw - trzy rzędy 25 x 10

Taki mały rozstaw ze względu na nawadnianie i nawożenie kropelkowe jedną taśmą T-TAPE na trzy rzędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Mój pryskałem Stompem w Sobotę, ale muszę opryskać na jednoliśienne. Czosnek po pszenicy i część powschodziła nie dało rady opryskać na jesieni pogoda nie pozwoliła ;[ . Koledzy mam pytanie czy pryskć zaraz po Stompie czy jednak poczekać :ph34r: , a jak poczekać to ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inwa, czy na jednoliścienne pryskać chcesz?

 

czy stomp mozna stosowac na chwast na liscie bo u mnie juz powychodził z ziemi na jednym kawałku gdzie nie było na jesieni pryskane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

ja sadze czosnek sadzarką 4 rzędową jakoś nie narzekam na brak miejsca ale to jak kto woli. teraz trzeba kupić kombajn do czosnku :)

 

Jutro postaram się zrobić zdj swojego czosnku ;)

Edytowano przez puzon395

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj