bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

wolek81    1

Witam, w tych marketach to z czosnkiem tragedia, jak ludzie to kupują :) Gdyby nie te siatki to by się kupy nie trzymały:)

Jakie prognozy co do sprzedaży są ? Do kiedy się utrzymuje Harnaś i do kiedy sprzedajecie?!

 

Ma ktoś wiosenny ładny czosnek? nawiąże współpracę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

wysiewał ktoś siarczan amonu pod czosnek ???? proszę o spostrzeżenia , jako roślina siarkolubna powinno być ok. o ph się nie obawiam , jest 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal126    0

Jak tam u was czosnek się trzyma przy takich temperaturach prawie w styczniu? Ja jestem z Podkarpacia i wczoraj i dzisiaj było 14 stopni w cieniu i bezchmurne niebo :( u mnie kilka ząbków wypuściło już w listopadzie i zauważyłem dzisiaj że zaczynają brać się za siebie znowu po krótkiej przerwie jak były lekkie mrozy. Aż smutno się robi jakby za kilka tyg przyszła prawdziwa zima bez śniegu :( ale teraz tylko możemy myśleć co by było jakby :D zawsze zostaje nadzieja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wyrosl 2cm nad powierzchnie gleby?

Wczoraj sprawdzalem czosnek sadzony 30pazdziernika, chyba posadzony za gleboko. Na razie ma korzenie o dlugosci ponad 10cm ale do gory nie idzie, na gorze zabka zadnych zman. Zaprawiany prestige forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

U mnie też powychodził na ok 1 cm -  śmieją sięże przez ten mój czosnek zimy nie ma bo jestem czarownicą....ale to nie ja!-tym razem :P:D Podpowiedzcie mi koledzy jak suszycie?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No to ja zwiekszylem 3x i zaleje rynek czosnkiem :D bedzie tego ze 4ary razem z wiosennym ktory dopiero mam zamiar posadzic. I tu nasuwa mi sie takie pytanie kiedy najwczesniej mozna sadzic czosnek jary i jaka mialby ewentualna zimotrwalosc? a gdyby teraz pasadzic?

Moja niewielka ilosc suszylem w ten sposob ze najpierw przez 2 dni lezal wykopany na polu a pozniej powiazany wisial w wiacie. Jak wysuszyc wieksza ilosc jeszcze sie nie zastanawialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ja mam 1-1,5 ara. a uwaga- sadziłam na sam koniec listopada- opryskałam i jakoś się przyjął i już wyszedł na 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Witam koledzy i koleżanki, podpowiedzcie jak wygląda u Was technologia uprawy czosnku tzn.ile kg sadzicie na metr kwadratowy/hektar, jakie odmiany, jak wygląda nawożenie i ochrona chemiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

I jak wasze uprawy tej wiosny, ups przepraszam tej zimy???? U mnie od 6 do 12 stopni ciepła a czosnek nic nie powschodził jeszcze, to chyba dobrze. sam niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

u mnie hiszpan będzie wystawiony na walke. Mimo że byl posadzony późno i głęboko, powykopywała się menda i jest tylko 4 cm w ziemi przez co już powychodzil na polu, a raczej powychodzi w najblizszych dniach bo już widać pękniecia ziemi i czosnek... Harnas arkus rusek i szerokolistny ladnie w ziemi siedzi. Jak tylko znów pogoda sie nie popiepszy i na św. Wielkanocne dzieciaki zamiast lać się wodą będa lepic bałwana i jeździć na sankach, to będzie ok. Jak zima przytrzyma znow do maja, to będzie katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal126    0

Witam wszytkich icon_smile.gif Mam pytanie? Posiadam czosnek meksykański i chciałbym go posadzić wiosną i nie wiem czy to dobry termin czy może powinno się sadzić na zime ? Może ktoś miał stycznośc z tym czosnkiem prosze o odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal126    0

Postaram się na następny tydzien jak bede miał chwile wolnego czasu :) Mogę powiedzieć że ma duże ząbki i srednica 1 główki to ok 7 cm trafiają sie też takie które mają troszeczkie wiecej niż 7 ale na moje oko był dobrze nawożony i stąd takie wielkości ale mogę sie też mylić :D Z ciekawości zobaczyłem na ceny na internecie i nie mogłem uwierzyć ok 15 zł za kg w szt po wyżej 2 zł :D Znalazłem też w moim miescie jeden supermarket w którym też posiadali ten czosnek główki były podobnej wielkości co u moich cena tez nie mała za sztuke 2.59 zł :D Gdzie Harnaś ktory uprawiam pare dobrych lat kosztował ledwo po wyżej 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK79    0

Witam wszystkich.

Mam pytanko jeśli chodzi o ilość ząbków na 1 ha użytych do sadzenia. Ktoś pisał ze trzeba 140tyś ząbków. Ja wyliczyłem że sadząc czo 10 centymetrów w rzędach oddalonych od siebie o 25cm posadzimy 400tys. ząbków. Przykład; działka 100m na 100m, sadząc co 10 cm na 100m długości posadzimy1000szt. Rzędy co 25cm i na 100metrach szerokości rzędów będzie 400, co daje 400x1000szt co daje 400tys. sadzonek. Pytanko dotyczy czy dobrze kalkuluje, ja w uprawie czosnku nie jestem obeznany. Chcę na 3 arach posadzić czocnek lecz nie wiem czy to dobry pomysł według mojego wyliczenia posadze 12000szt. Co otym myślicie czy na wiosne czy lepiej na jesieni.

Jak ktoś posiada czosnek do sadzenia na wiosne prosze o kontakt.

Edytowano przez ROLNIK79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Moim skromnym zdaniem troche przesadziłeś w obliczeniach bo:

 

jak chcesz zasadzic np. ruskiego co 10 cm i odstęp między rzędami 25 cm to będziesz miał las :)

 

Zazwyczaj jak ludzie sadzą większy kawałek, to sadzą go już ciągnikiem, a że najczęściej 30stką, to tam rozstaw kół jest bodajże 95 cm, więc i sadzarke 3 rzędową robi się zeby ten rozstaw był ok 32 cm. Dodatkowo dochodzi kwestia przejazdów więc co 4rta rządka odpada. Zimowy czosnek pasuje sadzic ok 12-14 cm w takich odstępach. Maksymalnie, z tego co sie orientuje po znajomych to z 1ha wyciagają ok 180 tys glowek. Ja osobiscie nie chce przekraczać 140 tys.

 

Ty chcesz posadzić 3 ary, więc pewnie nie będziesz sadzil ani kopał ciagnikiem, więc nie będziesz tracił placu na przejazdy między rzędami, ale mimo to maksymalnie co zmiescisz na tych 5 arach w granicach zdrowego rozsądku to jakies 5000-6000 szt, ząbków. Mówie o czosnku zimowym, nie wiem jak wyglada sytuacje z czosnkiem jarym więc niech plantatorzy tego czosnku się wypowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj