bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

ja od 3 lat progres, w tym nie mogło być inaczej :) nastepny rok bedzie przełomowy - będzie jeszcze gorszy niz ten co teraz był, także warto byc na to przygotowany i przetrzymac jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

bedzie gorzej niż w tym roku na bank, no chyba że pogoda namiesza bardzo...


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jakie są stopnie kwalifikacji czosnku w przypadku materiału do sadzenia i co oznaczają. Czy można nawóz npk typu yara mila complex zastosować tylko w rowki gdzie sadzi się ząbki a nie rozsiewać po całym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

z 1 ha ok 140 tys głowek. Ze zbytem zależy, jak jest dobry rok to kupcy sami jezdza i szukaja, jak jest kiepski tak jak ten to dniowke czy 2 trzeba poswiecic zeby 2-3 tys sprzedać ŁADNEGO towaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Kolego Tomku, ja taką sadziłem bób, zrobiłem sam, ogólnie jak ktoś chcę to mu zrobię w tej cenie co na allegro, ale porządną z wałem i kołami na jodełce. Jak ktoś chce to pisać na pw do mnie maile to podeślę fotki.

Edytowano przez pawelJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

witam mam pytanie odnosnie sadzeni.

 

-czy zasadze taki mniejszy kaliber harnasia to bedzie mialo to wplyw na plonowanie srednica 3-5 cm .

- do kiedy mozna zasadzic malopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobić taką to nie jest taki wielki problem. Tylko zastanawia mnie czy podczas sadzenia ząbki czosnku wpadają do ziemi tak jak powinny (piętką w dół) jeśli ząbek będzie leżał nieprawidłowo to może to wpłynąć negatywnie na rozwijanie się roślin..

Paweł ile sadzisz tego bobu?

Edytowano przez tomekmaschinen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

gracz - oczywiscie że to wpłynie. Jak sadzisz ładnym materiałem sadzeniowym na dobrze przystosowanym polu prawdopodobienstwo jest zdecydowanie wieksze że urośnie tam coś konkretnego niż jak zasadzisz 3 cm czosnkiem czyli tak naprawde odpadem.

tomek - ja sadzę podobną, z tym że nie każdy ma osobny rząd, tylko lecą 3 rzędy w środku sadzarki, więc spokojnie 2 osoby sprytne zasadzą w dość szybkim tępie, bo jedna centralna może rzucac na pojemniczki a druga co siedzi obok wyciaga jak gdzies podwójny leci. Niestety to są sadzarki, więc już ząbek spada losowo. Miałem kiedys inna sadzarkę, podobną do tej z allegro, i tam ząbek zaraz po wpadnięciu zostawał obsypywany ziemia, także ustawiałem go korzeniem tak aby wypadając z pojemnika leciał nim w stronę ziemi i idealnie po wpadnieciu zostawał przysypywany pionowo w 90%. Teraz przesiadłem się na ta drugą sadzarkę i też jest wszystko w normie, tj czosnek spada na płasko(poziomo) i ziemia go przysypuje, za sadzarką idzie delikany walec który NIE UGNIATA a tylko wyrównuje ziemie przez co czosnek spokojnie złapie się korzeniami ziemi i wywinie tak jak powinien być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Bobu sadzę około 1ha. Tak jak kolega mówił, kiełek się do góry wywinie. Ludzie sadzą też cebulkę dymkę i szczypior też się wywija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś maszyny które pomagają przy wykopywaniu czosnku. Jeśli tak to prosiłbym o jakieś fotki. Jeszcze mam pytanie odnośnie oprysków co stosujecie na czosnek i w jakich terminach? Jesienią pryskacie chwastobójczymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja używam cos takiego

 

https://www.google.pl/search?q=wyorywacz+do+czosnku&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_4l2UqqSH4_ItAagxICwDw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1518&bih=666#facrc=_&imgrc=G4jgDwhjL2fdgM%3A%3BQaRX9Cs7ozqfUM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg14.tablica.pl%252Fimages_tablicapl%252F63303141_1_644x461_wyredlaczwyorywacznoz-do-warzyw-leczyca.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Ftablica.pl%252Foferta%252Fwyredlacz-wyorywacz-noz-do-warzyw-ID27lSz.html%3B615%3B461

 

można też użyc cos al'a pług, taki podorywacz ale tym mi się lepiej robi.

 

Na czosnek musisz kropic grzybicznymi srodkami - topsin, rovral, signum itd. Na robaka - bi, dursban i inne + odżywki agroleaf, saletra wapniowa w plynie itd. Jak często, to już zależy od uznania. na pewno musisz kropic grzybicznymi jak popada mocny deszcz a następnego dnia jest ostre słonce. Srednio kropi się 5 razy w sezonie

 

Na jesien pokrop stompem/panida lub afalonem+racerem, na wiosne popraw panida/stompem i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Czy posiada ktoś z Was czosnek wiosenny (jary) do sprzedania?

 

Jak by co proszę pisać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesiog1    1

do wszystkich zainteresowanych zakupem elitarnego materialu nasadzeniowego polecam wspolprace z kolega s4lim3,jak obiecalem tak pisze,jestem mile zaskoczony,takze pewnie na przyszla jesien sie spotkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

ja używam cos takiego

 

https://www.google.p...Sz.html;615;461

 

można też użyc cos al'a pług, taki podorywacz ale tym mi się lepiej robi.

 

Na czosnek musisz kropic grzybicznymi srodkami - topsin, rovral, signum itd. Na robaka - bi, dursban i inne + odżywki agroleaf, saletra wapniowa w plynie itd. Jak często, to już zależy od uznania. na pewno musisz kropic grzybicznymi jak popada mocny deszcz a następnego dnia jest ostre słonce. Srednio kropi się 5 razy w sezonie

 

Na jesien pokrop stompem/panida lub afalonem+racerem, na wiosne popraw panida/stompem i będzie ok

a kropienie na chwasty wiosną gdy czosnek jest już na wierzchu nie zaszkodzi we wzroście czosnku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

a kropienie na chwasty wiosną gdy czosnek jest już na wierzchu nie zaszkodzi we wzroście czosnku????

 

 

Ja powiem tak, kropie panidą co rok, jak czosnek ma ok 10 cm w stężeniu max ilość srodka / min ilość wody wg. etykiety. Efekt tego jest taki, że wiadomo, czosnek troszke odchoruje, dlatego na nastepny dzien idzie dawka odzywek, ale dzieki temu do czerwca mam problem z głowy jesli chodzi o chwasty, a jeśli już jakieś są to albo owsik albo perz, którego zwalczam juz opryskiwaczem plecakowym i Agilem w miejscach gdzie występuje. W czerwcu poswiecam tydzien i troche kasy żeby z ludzmi przeleciec i poprzerywac gdzie jakis wiekszy chwast i tyle. To co zostanie już czosnku nie zagłuszy także nic z tym nie robie. Warunek do Panidy na wiosne jest taki, że czosnek MUSI miec te 10 cm, w tym roku zima była dziwna i czosnek był mniejszy niż powinien ale czas gonił więc musiałem pokropic i efekt był tego taki, że jak gdzieś w środku pola ciągnik zatrzymałem na chwile i wylało tam więcej srodka niz powinno, no to tam gdzie z lanca więcej wylała tam przez całe pole wypaliło, ale umówmy sie, są to znikome straty w porównaniu do efektu końcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Panowie czym może być spowodowane takie niknięcie czosnku? :mellow: Czosnek od początku rósł woniej ale im było bliżej końca tym różnica była większa :(

Czy to może jest jakaś choroba od glebowa bądź jakiś niedobór?

Czy może porostu za słaba ziemia? Teraz właśnie gdy jest zaorane to pole na zimę to widać że ziemia w tym miejscu gdzie czosnek nikł jest jaśniejsza. :unsure:

Data wykonania zdjęć to 6 czerwca na drugim zdjęciu jest czosnek w miejscu gdzie rósł normalnie ;)

Miał już ktoś może podobny problem?

post-18762-0-08182300-1384018637_thumb.jpg

post-18762-0-51878800-1384019170_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj