bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

rafals2    6

Ile czosnku potrzebuje na 13 ary ? I czy czarnoziemy to dobra gleba ? Planuję mój pierwszy taki eksperyment co jest ważnego w tej uprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

rafals2 - musisz mieć jakies 15/16 tys zabków. Jak to się przekłada na ilość głowek to zależy jaki czosnek chcesz sadzić. Mam znajomych co sadza na czarnoziemiach i az tak wielkiej rożnicy w porównaniu z czosnek z rędziny nie ma. Co do uprawy, jest zbyt wiele czynników które wpływają na to jaki czosnek urosnie, zaczynając od pola, po nawozy jesienne, odpowiedni materiał sadzeniowy, zima, wiosenne nawozy, środki ochrony roslin, odzwyzki, zachwaszczone pole, pogoda, i wiele wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

cena i tak będzie do bani :) niestety hiszpana ciagle opłaca się sprowadzać, dlatego nasz czosnek z nim przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W piątek miałem propozycje od handlarza po 4zł.

Obszar uprawy mam zamiar zwiększyć według planów, czyli do 3-5arów. Wiem dla was to śmieszny obszar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

przyszly rok zapowiada sie tak sam jak nie gorzej z tego co widze...


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

normalna rzecz - dostał wilgoci i zbliża się czas kiedy powinno sie go sadzić więc puszcza :) Jedyny sposób żeby spowolnić ten proces to trzymać czosnek w chłodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To zimowego nie da się przechować do wiosny?

Kiedy sadzicie zimowy czosnek bo spotkałem się że niektórzy sadzą nawet we wrześniu a inni w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

@gwozd Jeśli chodzi o sadzenie to zależy od regionu Polski, W listopadzie w woj. zachodnich i południowych ludzie żniwują kukurydzę i sieją jeszcze zboża gdzie nie raz na północnym wschodzie leży już śnieg. Jako że jestem z woj. dolnośląskiego moge Ci powiedzieć ze osobiście sadzę od połowy października do póżnego listopada, Przypuszczam że w tym tygodniu posadzę swój uzależnione jest od pogody i czasu bo również planuję w tym tyg omłot kukurydzy. Czosnek im pózniej się sadzi tym lepiej mówią, ważne by zakorzenił się a nie wypuścił pędu.

I sam mam pytanie zaprawiłem swój czosnek zaprawną nasienną T (ogólnie stosowaną w zbożach) Czy ta zaprawa wystarczy czy coś jeszcze powinnienem dać? Przeważnie kupowałem zaprawę do tego, ale w tym roku w sklepach nie mieli a została mi ze zboża to ja zastosowałem.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

raczej wiekszość tu zbiera ręcznie,

 

maszyne zeby kupic to musiał byś przynajmniej te 5ha uprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj