bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

mniej wiecej +/- 5cm średnicy waży ok 52 gram (średni), jedynka waży ok 65 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK80    0

S4LIM3, Chcę bardo podziekować za dostawę sadzeniaka, czosnek piękny, duży, zdrowy, szybka przesyłka. Nic dodać nic ująć super transakcja.

 

Bardzo dziekuję

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malguti    0

dzięki kuzynek za zaufanie i dobre słowo :)

 

@lukasz - jestem z okolic Proszowic, sprzedaje harnasia jak narazie 70/50/20, ruski jest ciut lepiej bo 80/55/30 z tym że ja nie handluje na rybitwach, ale faktycznie w Krakowie jak się nie handluje 3dni i 3 noce to mozna podobno mówic o szczeście :D

 

 

można wiedzieć gdzie sprzedajesz, jak to nie tajemnica? na giełdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaki czosnek jest bardziej "ostry"? Zimowy czy wiosenny? A może jakaś konkretna odmiana?

Ponawiam pytanie w jakich warunkach należy przechowywać czosnek. Bo chyba przechowujecie? Nie sprzedajecie wszystkiego jesienią??? Czy to prawda że zimowy trudniej się przechowuje od wiosennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Jak wysiewacie nawozy, w skibę (przed orką) czy po orce i agregat lub brony, bo mam dylemat, zawsze siałem po orce ,ale może ma ktos inne spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

gdzieś na necie czytałem żeby wysiewać przed orką, sam sieje po :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo1024    0

kupiłem oprysk STOMP 330 EC jednak na ulotce nie widze nic o czosnku. Czy moze ktos napisac jakia dawke powinno sie umieszac? dla przykładu na 1 litr wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Jak by ktoś jeszcze potrzebował czosnek do sadzenia harnaś lub ruski, bo zostało mi ostatnie pare tys. to proszę pisać prywatne wiadomości

 

@bodo - ja stosuje na jesien racer z afalonem, ale stomp też się daje zaraz po wsadzeniu 3-5 L / 300 L wody. Osobiscie bym górnej dawki nie dawał i zostawił 1L / 100 L wody czyli na jeden litr wody 10 ml środka. Ja wiosne jak juz czosnek wyjdzie kup panide i pokrop wg. etykiety zachowując proporcje max ilość srodka na minimum ilość wody, tylko żeby czosnek mial z 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

@bodo - ja stosuje na jesien racer z afalonem, ale stomp też się daje zaraz po wsadzeniu 3-5 L / 300 L wody. Osobiscie bym górnej dawki nie dawał i zostawił 1L / 100 L wody czyli na jeden litr wody 10 ml środka. Ja wiosne jak juz czosnek wyjdzie kup panide i pokrop wg. etykiety zachowując proporcje max ilość srodka na minimum ilość wody, tylko żeby czosnek mial z 10 cm

 

tak dla jasnosci Stomp = Panida wiec po co ma na wiosne kupowac panide skoro ma juz stomp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tomek84pl - Na jesien kropi stompem zeby przed zimą mu dziadostwo w polu nie powychodziło. Na wiosne trzeba drugi raz pokropić zeby do maja / czerwca miec spokoj. To czy pokropi stompem czy panidą czy jeszcze innym środkiem przeznaczonym do kropienia po wschodzie to już nie ma większego znaczenia. Ja stopmu nie używam po wschodzie, więc nie wiem jak zareaguje roślina pokropiona w stężeniu max ilość srodka / min ilość wody wg etykiety, dlatego podałem przykład panidy którą testowałem i stosuje któryś rok z rzędu. Wiadomo że jak mu środek zostanie po jesieni, to warto go wykropić na wiosne. Inaczej sprawa wygląda jeśli środek trzeba kupic, wtedy nad panidą może się zastanowić bo spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

s4lim3 - stomp i panida to jest to samo - i w jednym i w drugim substancją czynną jest pendimetalina w ilości 330g/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Kwinto - w takim razie musze się przyznać - na tej lekcji musiałem być nieobecny :) Ale człowiek się uczy całe życie, dzięki za sprostowanie i w takim razie zwracam honor tomek84pl, masz racje że nie ma sensu kupować panidy jak ma stomp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

główek ;D tak?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Jeśli chodzi wołek o główki tak jak kolega seba wspomniał to zależy jakim czosnkiem sadzisz, jak będziesz sadził ruskim to potrzebujesz 30k, jak harnasiem to 20k, ale ogólnie trzeba liczyć że potrzebujesz na 1ha 120 tys ZĄBKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pole po ziemniakach(bez obornika) będzie dobrym stanowiskiem dla czosnku czy lepiej po pszenicy? Oczywiście czosnek dostanie obornik. Używacie zaprawy do ziemniaków Prestige Forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Czyli to co stosuje się zamiast diazolu - dursban lub bi + rovral lub topsin :) przynajmniej ja tak robie. Niech się inni wypowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj