bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gug2    0

to hiszpana przystopuje :lol: :lol: :lol: :lol: nie bo poloki lubią tegie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam, szukam około 50 kg czosnku zimowego do sadzenia. Chodzi o jak największe główki. Jakie są ceny na kg ?

 

Dołączam się... Chcę obsadzić 10 ar Harnasia. Wyliczyłem ,że potrzebuje na to 200 kg. Jakie są ceny?

Oferty wyślijcie na e-mail: adam599@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

sadzonka trochę lejesz wodę ,sam jeżdżę do sandomierza i wiem jaki jest ruch i ceny więc jak czytam posty to mam niezły ubaw , z nad morza przyjeżdżają po czosnek ,no chyba tam brakuje, kupują na główki ??? to ile za kilo im wyjdzie skoro i tak wszystko mielą, bez urazy bujna wyobrażnia, a za 6+ to sobie można wołac1zł ha ha

nie sądze by ktoś na kila sprzedawał największe główki, na kilo wchodzi ok 20 szt. ale to zależy od odmiany

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ej, no nie rozumiem Was ! Mam Wam pokazać fakturę i zdjęcie klienta ???

Nie sztuką jest coś wyprodukować ale umieć to sprzedać.

Jak bym miał się bawić w czosnek i sprzedawać go po 2.50 zł za kg to bym nawet nie spojrzał w jego stronę, ani po 50 ani 70 gr za jedynkę, szanuję swoją pracę i nie będę owoców swojej pracy sprzedawał za bezcen, rodzinie rozdam, do rowu wysypię, świniom albo kurom wyrzucę a nie sprzedam za darmo.

 

Po drugie a u nas nie ma giełd owocowo-warzywnych, najbliższa jest w Poznaniu a podejrzewam, że tam czosnek przechodzi już przez 2 - 3 ręce i kosztuje ile kosztuje.

Wiem bo u innego klienta dowiedziałem się, że chłopaki z Poznania przywożą mu trójkę i odsort po 7 zł za kg, a jedynkę kupuje po 2 zł !! i nie miała ona nic wspólnego z polskim czosnkiem.

 

Po trzecie nie wiem jak u Was ale u Nas jest popyt na świeży polski czosnek i jakoś nie mam problemu, ze sprzedaniem tego co wyprodukuję tylko trzeba trochę poszukać klienta a nie najchętniej pojechać na giełdę i za jednym zamachem sprzedać 50 tyś. główek po 2 zł. I to jeszcze do mnie przychodzą i zamawiają co im starczyło do ogórków czy do wyrobów masarskich.

 

Po czwarte nie zajmuję się handlem i to co napisałem wyżej, że trzeba umieć sprzedać a nie iść na łatwiznę i psioczyć później, że ktoś zarabia na mojej pracy. I dlaczego uważasz, że ktoś potrzebuje 40 tyś. główek, może ktoś potrzebuje 1000 sztuk i jest mu wszystko jedno czy kupi po 70 gr i musi po to jechać ze 150 km czy kupi po 1 zł z dostawą do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

sadzonka trochę lejesz wodę ,sam jeżdżę do sandomierza i wiem jaki jest ruch i ceny więc jak czytam posty to mam niezły ubaw , z nad morza przyjeżdżają po czosnek ,no chyba tam brakuje, kupują na główki ??? to ile za kilo im wyjdzie skoro i tak wszystko mielą, bez urazy bujna wyobrażnia, a za 6+ to sobie można wołac1zł ha ha

nie sądze by ktoś na kila sprzedawał największe główki, na kilo wchodzi ok 20 szt. ale to zależy od odmiany

....

 

nie mam zamiaru lac wody tak jak sprzedałam tak pisze ani mi nie dodasz ani nie zabierzesz wiec nie rozumiem po co kłamac ,u nas na wsi jest czosnku do oporu ,skupy sa 2 ,ludzie opychaja go nawet po 15gr ....gosc nie przyjechał znad morza po czosnek ale wracał z sanatorium rownie dobrze mógł u ciebie zabrac wszystko skoro stoisz w sandomierzu.mi ta cena która dał pasowała ,znalesc dpbrego odbiorce to cud ,moze w innych miejscowosciach gdzie brak jest czosnku jest inaczej ale nie u nas gdzie dom w dom sadza po 3 hektary....mój maz tez pracuje w masarni i ten drobny obieram i sprzedaje po 12 zł za kg ale to sa zbyt małe ilosci ..stac w sandomierzu nie mam czasu po tygodniu,praca nie pozwala.poza tym kto pisał ze na kg ida najwieksze główki -bo chyba cos ci sie pomyliło????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dyczko srasz tak że aż ciebie się słuchać nie chce na razie w Krakowie jest dramat jakich mało nie wiem czy to wszystko zejdzie w tym roku sąsiad też do mnie po 1 zł sprzedał a jak go wczoraj widziałem to za grubego nie miał kto dać 50 gr. Jak jesteś taki kolega to daj namiary na tą swoją przetwórnię to oddam swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zetorlublin wystarczy ze do poznania pojedziesz i po 2zł jedynke sprzedasz ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

orientuje się może ktoś jak ze zbytem czosnku w woj.pomorskim, mam do sprzedania około 15tys.główek, tak więc jeżeli jest ktoś chetny to proszę o wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

ja nasiona czosnku zbierałem podczas gdy wykopywałem czosnek potem do kartonu na balkon żeby wysechł i w tamtą niedziele nie miałem co robić to obrałem i mam przygotowany do siania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

z tym że musisz zauważyc, że za 30 gr to on nei ceni tego co jest na zdjęciu, tylko te małe ''iskierki'' które jako trójke będzie gonił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

s4lim3 chciałem Ciebie pochwalić na forum i podziękować za współpracę co do zakupu czosnku na sadzenie. Przesyłka do mnie dzisiaj doszła i jestem pod wrażeniem :o . Sam chciałbym dojść do tego i wyhodować taką 2 jak mi przysłałeś :(. Ogólnie wszystkim forumowiczom polecam interes z tym Panem to same przyjemności.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

dzięki kuzynek za zaufanie i dobre słowo :)

 

@lukasz - jestem z okolic Proszowic, sprzedaje harnasia jak narazie 70/50/20, ruski jest ciut lepiej bo 80/55/30 z tym że ja nie handluje na rybitwach, ale faktycznie w Krakowie jak się nie handluje 3dni i 3 noce to mozna podobno mówic o szczeście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy mógłbyś napisać jakie wielkości główek sprzedajesz w tych cenach?

a jak z ceną za wiosenny? Różni się czymś od ozimego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki

Wykopałem swój wiosenny i po obcięciu korzeni wyszło że 50% ma rozmiar 42-50mm, jakieś 10% powyżej 50mm, 30% 30-42mm. W desce zrobiłem otwory i tak go wstępnie posegregowałem. Jak oceniacie rozmiary tego czosnku?Sadziłem pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Był ktoś w Sandomierzu , bo się wybieram , ale nie wiem czy jest sens , zero kupca na miejscu to i pewnie na giełdzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj