bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

dało sie to zauwazyć jjacekk4 :D Kto gdzie kawalek pola mial to ryp czosnek ;d

 

weber - wszystko zalezy jaka cena z pola, a jaki za obierany :) Ja bym chetnie prosto z pola sprzedał ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

to ostatnio stoje na giełdzie z ogórkiem i doczepiła sie do mnie taka babcia z dwoma workami czosnku i mówi że może przy ogórkach łatwiej sie sprzeda i mówie do niej echh ciężko dosadzili w tym roku czosnku a ona dziecko czosnku nie jest dosadzone jest dopier**lone hehehe :) ma podejście babina do życia:) ogórek sprzedany czosnek został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jjacekk4 - jakiego ogórka masz (odmiane) i po ile sprzedajesz? Bo z tego co zauwazylem, mówiłes cos o Proszowicach więc wnioskuje że gdzies stąd pochodzisz, a będe potrzebował kupic ogórka. Jak cos pisz na prywatna wiadomosc.

 

Ja od poniedzialku zaczynam obierac. Do sąsiedniej wsi przyjezdza koles z bielska białej, 2 tyg temu placil 1zl/60gr, teraz zaplacil 85/50 także nie ma tragedii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

macie jakieś namiary na klienta na czosnek w lubelskim?? czosnek obierany czyszczony w trakcie kopania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

czosnek pewnie sie sprzeda ogólnie bedzie z tym wiekszy problem i cena niższa w tym roku ale co bedzie to sie zobaczy w tamtym roku z ziemniakami było tak że talerzowali bo nie opłacało sie kopać i co rumuny wywiozły po dobrych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gug2    0

to chyba zależy od pogody ważne aby w przewiewnym miejscu wiata stodoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Jeśli położysz na polu i będzie słońce to da się obierac już po 3-4 dniach. Tak urośnie i to jeszcze jaki ale jest podatny na wymarzanie;)

Edytowano przez seba13044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Mtz82-    0

Właśnie czoch wykopany teraz tylko sprzedawac zostało nie wie ktoś jak tam wyglada sprawa na Rybitwach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

cena czosnku w tym roku będzie chyba lipna z tego co się orientuję to na rynku jest brak ogórków przynajmniej w moim rejonie i nikt nie kupuje go

Edytowano przez kuzynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

arko2255 a jaki to gatunek?

Niestety, ale gatunku nie znam :( , mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy, że jest większy od polskiego, czyli radzi sobie całkiem dobrze w naszych warunkach klimatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

może ktoś podpowiedzieć jak czyścicie czosnek do sprzedaży :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

:wub: witam...Czy wie ktos moze czy w sandomierzu idzie czosnek czy totalna lipa?wybieram sie w czwartek i nie wiem czy za paliwo mi sie chociaz zwróci ......a czosnek do sprzedarzy czyszcze obcinam wióra ,tak aby dało sie w peczki go zrobic ,korzen nozykiem .dobrze wysuszony wystarczy w rece obrócic i juz jest gitara.tylko kupujacych brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

Witam

Czy ktoś mógłby napisać ile płacicie za wyrywanie i obieranie główek czosnku.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku była długa zima i nic mu nie zaszkodziła, a tak wygląda na dzisiaj: http://www.agrofoto....nek-hiszpanski/

Zima była długa ale śniegu dowaliło. Zrobiłem taki eksperyment że zw ogródku zostawiłem kilka mieczyków na zimę i wyrosły wiosną, podobnie z ziemniakami w pszenicy. Po żniwach szykują się wykopki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jeżdzi ktoś na giełdę, bazar jak ceny sieę kształtują , bo jakoś cisza w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj