bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

kwinto - ja pisze na podstawie wlasnego doświadczenia, a tacy kupcy o których Ty piszesz to juz hurtownicy, którzy biorą prosto z pola a sami go później skrobią i sprzedaja kilkanascie gr drożej

 

krzysiekfm - u nas jak masz ladny czosnek to go wiązesz w pęczki po 10 sztuk i taki peczek ladujesz do wora np. po 20 sztuk czyli 200 szt czosnku. Tak jak Ty mówisz, sam czosnek bez łodygi luzno w worku to u nas się sprzedaje jako ścinke i wtedy faktycznie placą na kg. W przypadku pęczków płacą normalnie za sztuke

 

despero - moim zdanie z tym ze jeszcze ''pociagnie'' to mit. Fakt, jak zostawiasz z pędami kwiatowymi to faktycznie ten pęd jeszcze z głowki pociagnie, ale zeby głowka ze szczypioru to sie nie spotkalem, bo jak wieszam np. dwójke to po miesiacu jedynka mi się z tego nie robi :P Pochwalisz się po ile sprzedałes i jaki czosnek ?

 

seba - ja kopalem i wczoraj i dzisiaj, pare razy deszczyk mnie zgonił z pola ale dało rade kopac, troche problem bylo z obczepywaniem ziemi ale ważne że już 15tys się suszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

S4lim3 pochwale sie zadna tajemnica

Sprzedalem duzy po 65gr sredni po 50gr

i maly po 20gr

to byl harnas dzis przyjada po Ornaka.

 

nie chodzi o to zeby z 2 zrobił jedynke ale wiszac z łodykami sciaga wszystko co zawarte w łodydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

a to cena w porównaniu do zeszłego roku nie powala, ale i tak 65gr za duzego to jest dobra cena

 

Jak mozesz pochwal się cena za ornaka :)

 

No to skoro nie robi z 2jki jedynki, to po co mu duda ?:) Ja mialem w paczce kilkadziesiat czosnków urwanych przy wyrywaniu bo zle byly podkopane i za bardzo sie do nich przylozylem przez co zostawal w ziemi i musialem jak kret pozniej kopac i zadnej z nich pomimo tego ze nie mial dudy ani nie zwaciał, ani się nie popsuł, przysechł tak jak ten z dudą. Oczywiscie nie obalam Twojej teorii, ale wg. mnie nie ma to nic w spolnego a każdy ma swój rozum i robi tak jak uwaza. Ja i tak susze wszystko na stojakach więc mam cały szczypior więc mnie ten problem nie dotyczy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

cena nie jest najwyzsza ale moj kolega sprzedal dzis po 75 gr , 55gr , 30 gr

 

Ornak najwiekszy 60 gr

mniej niz za harnasia bo jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

A centymetrowo jak robicie wiem ze nie da sie tak ocenić ale może być 3-3 cm 2-4-5 cm 1- 5-7 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

To tanio sprzedajecie. U mnie w wielkopolsce po 1 zł, a na giełdzie też jest 1-1.5 sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Tiger32 gdzie na giełdzie ? z tego co słyszałem to cena jest do bani bo towaru jest do bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Byłem wczoraj na zjazdowej z czereśnią i czosnku pełno a o cenie nawet nie piszę porażka. Chyba w tym roku kokosów nie zbijemy, a przynajmniej ja na pewno. Mój w tym roku dwa razy pływał w wodzie to szału nie ma, najgorszy jaki do tej pory miałem.

Edytowano przez leniwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

A ja bym się nie załamywał, ja wiem że człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrej ceny i tak jak bylo rok / dwa lata temu, że za jedynke bralo się 90gr/1zł to czlowiek by chcial kazdego roku brac, ale tak jak pisze despero, jak daja po 65-70 gr za jedynke to tez nie jest zle. Jeszcze nie zaczał się sezon ogórczany, mam nadzieje ze wtedy cos się ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmiak    0

A skąd mają tani towar od zdesperowanego rolnika co psuje ceny. Gdyby każdy cenił swoją prace cena była by troszku inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Większość woli sprzedać za grosze niż wyrzucić. Szczególnie jak rata kredytu cisnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dokładnie , jedziesz na giełdę, wołasz cenę no może oczko w dół jak jest dobry kupiec,przyjeżdżają znajomi cena 50% w dół bo jak to nie zdążą na obiad lub ulubiony film nie mówiąc już o pozostaniu na noc i co, no d***a , a kupiec krzyczy ,no jak to kupowałem taniej . Prawda jest taka , że przy drogim towarze zarabiają wszyscy , przy tanim tylko pośrednik, ale polak był zawsze głupi bo jak to , sąsiad kupił nowe auto czy ciągnik więc są kredyty, zwiększona uprawa, sprzeda za pół ceny bo trzeba jakoś koniec z końcem związać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To o czym piszesz to zwykłe lenistwo i głupota.

W czosnku jestem świerzak ale jeżeli chodzi o zboża to nie raz słyszę od znajomych jak musiał część zboża sprzedać zaraz po żniwach po najniższej cenie bo kupił wypasiony ciągnik albo coś innego i trzeba spłacać. Później też sprzedaje bo trzeba kupić paliwo, nawozy. Bank mocno trzyma za jaja i największa sztuka to nie pozwolić się złapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

moi drodzy panowie i panie.....- ile kosztuje czosnek wwieziony do Polski z Hiszpanii ??? to się obraca na giełdach niech odpowie.......... 50gr za główkę wielkości ananasa !!! i z czym my możemy podskakiwać ? z wielkością czosnku w tym roku nie mogę kaprysić (trafiają się cebulowate- ale dla czego ?) ale Hiszpan nas przebija wielkością i ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

hiszpan już się kończy (świeży) będzie w obrocie suchy tzw.obcinka więc są szanse że cena podskoczy,i na pewno nie przebije nas aromatem i ilością olejku(kupujący coraz częściej zwracają na na to uwagę, ale nieznajomośćią tematu pytają o krajowy a kupują import) trafiają ci się cebulowate czyli co nie wykształciły się ząbki????

jeszcze mam pytanie jakiej średnicy główki zastawiacie do sadzenia bo zdania są podzielone

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy w okolicach warszawy glowka duzego pewnie hiszpan lub diabli wiedza skad bo sprzedawane przez skosnych to 07 do 1zl a glowki niemal jak pieśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

panowie!podpowiedcie nowicjuszowi jak mniejwiecej sagregowac czosnek jaka wielkość 1.2.3 będę wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weber    0

W jakiej cenie i gdzie sprzedajecie czosnek?

Czy opłaca się obierać,czy prosto z pola sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj