bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

dyczko0    25

Ja się zastanawiam czy kopać. Bo mam tylko jeden liść zaschniety a dzisiaj pada deszcz takŻe dopiero w przyszłym tygodniu. Raczej mU nic nIe będzie co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Kolego tez sie zastanawiam jak teraz powinno sie kopać to ile wiecej może być w ziemi by sie nie puścił dudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

wykop palke i zobacz czy ząbki sa juz ładnie wykształcone i ile jest warstw skory , ale skoro piszesz ze jeden lisc dopiero jest suchy to tydzien spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Skóry jest trzy warstwy i nie jest jeszcze sucha tylko "żywa" a główką miała prawie 6 cm i 62 gramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

jesli chodzi o harnasia to radzilbym juz kopac. nie czekaj . u nas juz niektorzy narzekaja ze sie rozlatuje. a trzy warstwy to nie rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Doradzając terminy czegokolwiek od sadzenia do zbioru pamiętajcie ze miedzy polska południowo wschodnią a północno zachodnią jest 2 tygodnie różnicy w wegetacji....

Taka moja uwaga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafimow    0

Macie jakiś opracowany szybki sposób na zbiór? Czym kopiecie? Łopatami? Czytałem że niektórzy używają wideł.

Po zawiezieniu z pola od razu myjecie czy najpierw suszycie i po jakimś czasie bierzecie się za mycie?

U mnie czas na zbiór i rozmyślam jak najlepiej rozplanować pracę aby poszło sprawnie i szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

w naszych stronach kilka ludzi ma kombajn do czosnku ale to tacy co po 5,6 h sadza. inni zrobili z resorów taki nóz i podcinaja czosnek i pozniej rekami ładnie wychodzi. a dzialkowicze to widły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafimow    0

Hehe kombajnu nie bierzemy pod uwagę ;)

Edytowano przez Trafimow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

dlaczego nie bardzo ładnie idzie sam widzialem.musi byc tylko czyste pole bez chwastow bo zwiaze razem z chwastem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafimow    0

Wierze ale nie dysponuje takim sprzętem dlatego pytam o coś bardziej tradycjonalnego i chciałbym widzieć jak u was to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

no kazdy ma swoje metody . ja osobisie odkrecam odkładnice od pługa i samym lemieszem podkopuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ktos powie czy trzeba zwozić z pola czosnek zimowy razem za szczypiorem? Czzemu go nie obciąć tak na 5-10 cm i nie suszyć skróconego? Oszczędność miejsca. Wiązać? Ja chcę rozłożyć go cienko na siatce z PCV i szuszyc pod wiatą .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

szczypior Ci do szczescia nie jest potrzebny, mozesz go obciac odrazu na polu. Ważne zebys zostawil tyle, żebys mógł poźniej w pęczki wiązac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

s4lim3 tu się z tobą nie zgodzę - niektórzy kupcy kupują właśnie ze szczypiorem i to najlepiej żeby był jeszcze zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

Witam wszystkich:)Mam pytanko czy wszyscy już po zbiorach ?

czy jeszcze ktoś się wstrzymał? pozdrawiam

Edytowano przez Aneta86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

szczypior Ci do szczescia nie jest potrzebny, mozesz go obciac odrazu na polu. Ważne zebys zostawil tyle, żebys mógł poźniej w pęczki wiązac.

 

A po co wiązać? wiem głupie pytanie. Odpowiedź nie musi być głupia. Ja kupiłem bez szypioru i nie powiązany. Jak będe sprzedawał panu od ogórków to na kg a nie na warkocze wiec wiązanie jest chyb nie potrzebne. Chciałbym z pola zabrac tylko to co trzeba czyli tylko 5 cm "łodygi" główkę i trochę korzeni.

Pytanie czy tak można. Czy moze trzeba doszuszac z dłuższą łodygą bo np będzie się źle przechowywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

krzysiu moim zdaniem powinno sie dosuszyc . u nas niektorzy twierdza ze jak jest łodyga jeszcze zielona to nawet jak jest wykopany to jeszcze cos "pociagnie"

 

dzis sprzedalem pierwsze 5 tys sztuk :))) poszlo do wawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Ja zaczynam jutro, ale nie wiem czy wykopać wszystko czy się trochę wstrzymać ze wzgledu, że wczoraj padało. Jak doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj