bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

despero_    0

a dlaczego stosujesz decis?? przeciez to gowno jest

 

a odnosnie kupowania czosnku do sadzenia to uwazam ze najlepiej kupowac w sierpniu. jest juz suchy a ten kto sie zna tood razu bedzie wiedzial czy zdrowy czy chory lub podejrzany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

gwozd - pokrop mospilanem to spadną :)

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś coś kupię systemicznego na stonkę.

Pryskałem decisem bo tani i ma krótki okres karencji no i były zaprawiane to myślałem że cokolwiek wystarczy. Zawsze zaprawiam ziemniaki prestige forte i nigdy nie było stonki.

A tak wracając do tematu czosnku. Próbował ktoś zaprawiać czosnek tą zaprawą do ziemniaków? Ciekawe jak sprawdziłaby się w czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

Dzięki, to się wstrzymam do sierpnia września z zakupem. Ile mniej więcej na 20 arów muszę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronson1982    0

Witamy .Jestesmy nowi.mamy pytanie:chcemy rozpoczac wieksza hodowle czosnku (w zeszlym roku zasadzilismy 800 głowek bez zadnego oprysku i wyrosl piekny) wiec chcemy zasadzic wiecej.Czy juz ktos kopal?i w jakiej cenie sprzedawal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

Ja zaczalem kopac ale jeszcze nie sprzedawalem

Ceny sa rozne od 20gr za sztuke w gore.

Zalezy z jakiego regionu jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronson1982    0

dziś rano maz sprzedal po 1,20 za sztuke na targu, bo u nas na targu nie ma jeszcze polskiego czosnku. A my jestesmy z warminsko mazurskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

Ja mam do sprzedania zdrowy czosnek harnaś,sadzony na polunaktórym nic nie było od 7 lat, fakt nie za duży ale na sadzonki idealny. Kaliber od 3 do 5.5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

witam ja dzisiaj wykopałem czosnek posadzony z nasionek pierwsze zdjęcie większypost-6150-0-77595600-1373381619_thumb.jpg

 

i drugie mniejszy

post-6150-0-31167800-1373381989_thumb.jpg

jak myślicie będzie coś z niego jak go na jesień posadzę pierwszy raz w tamtym roku posiałem z nasionek :mellow:

Edytowano przez kuzynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

kuzynek na sadzenie troche mały. Do sadzenia musi być zdrowy minimu 3 cm średnica inaczej duży nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ale to jest z nasion czosnek, ja bym sadzil i powinien byc ladny, a jak nie w tym roku to w nastepnym napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

witam wszystkich mam pytanko jak długo może być na polu czosnek po wykopaniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

czsnek po wykopaniu moze byc dotad , dokad go nie ukradna:)))) zbieraj od razu nie czekaj w domu ci wyschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafimow    0

Wykopujecie czosnek tylko w słonecznej pogodzie czy w lekko deszczowej też? Zgodnie z zaleceniami wszędzie jest napisane że w słonecznej pogodzie o zostawić na polu na parę dni ale przecież wiadomo jak jest z pogodą ... jak z kobietą w kółko zmienna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

ja osobiscie kope jak jest slonce ale nie zostawiam na polu tylko zworze do domu na przyczepie pozniej sortuje i wiaze po 25 szt i wieszam na scianie badz ukladam na paletach naprzewiewie i sobie schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Kopiecie już? Ja zaczynam w sobotę bo ostatnio padało i chce by jak najwiecej przejechał. Wiadomo, ze jak sie za długo go w ziemi trzyma to puszcza sie pędu ile to może być czasu od prawidłowego czasu kopania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

mój już wykopany , zastało jeszcze go powiesić i niech schnie, główki ładne i zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

u nas kazdy wiaze i wiesza to normalne lepiej schnie.

harnas wykopany ornak tez teraz atakuje ruska

ciesze sie ze mimo zroznicowanej pogody jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

witam, czy istnieje w Polsce jakis skup gdzie od razu mozna sprzedac wieksze ilosci czosnku?

mam na mysli kilkaset kg do tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj