bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

despero_    0

po posadzeniu stosuje roundap + racer

Wiosną jesli jest ku temu okazja daje stomp ale musi byc mokra gleba bo na sucha nie ma sensu.

Jesli jest sucho to stosuje goal w malych dawkach np 50ml golalu480 na 1h i za 14dni powtarzam zabieg

wiem ze to troche ryzykowne ale wtedy mam pewnosc ze bedzie spokoj. Stomp zatrzymuje tylko chwasty jednoroczne , wieloletnich juz nie.

co do insektycydow swoje opryski uzalezniam od pogody np nieraz diazolem trzeba zrobic dwa razy.

w tym roku np jest sporo robaka w ziemi a na niego nie ma takiego dobrego srodka.

Polecili mi Rogor ale to tez musi byc mokro wiec sam nie wiem

srodki grzybobujcze tez uzalezniam od pogody. jest jest duza wilgotnosc i parno to wtedy stosuje juz do konca bo jak sie zacznie to trzeba ciagnac

Edytowano przez despero_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

witam jak walczycie z nicieniami [niszczykiem zjadliwym ] u mnieteraz zaczyna byc dobrze widoczne po czosnku ze dosyc zaczyna zółknąc korzenie ma takie słabe i trafiaja sie gnijące szt stosował ktos moze

Vydate 10 G 10KG dawniej był w plynie do pryskania ale go wycofali a ten jak by zastosował w rzadki podczas sadzenia zabków czy to cos da bo jak tu zasiac 10kg na ha da sie go moze rozpuscic żeby nim okropić może ktos z was stosował czy na zarazony materiał wysadkowy to by zadziałało bo skąd tu pewnosc ze kupi się zdrowy jak w polanie mają podobno terz zarazony w tym roku juz mu nie pomoge ale trzeba sie jakos zabezpieczyc na nastepny sezon czy vydate 240 sl wycofali w całej europie, mozna dostac w innych krajach jesli ktos by cos wiedział to dziekuje za podpowiedz

vydate wycofali juz nie kupisz nigdzie tego sam chciałem kupic i nie ma . jest jakis srodek co sieje sie go do gleby na niszczyka ale juz nie papmietam jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak tam wasze plantacje, bo słyszę od znajomych że leci wiosna i zima(grzyb?????) i główki są drobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

u mnie na plantacji zrobiło się żółto , dostał na grzyba chociaż nie do końca jestem przekonany że to grzyb (przynajmniej u mnie). Na moje oko na moim czosnku dała się we znaki susza - 20 dni bez deszczu i upały rzędu 34C. Na środku pola mam drzewo z dużą koroną (jesion) , które to teoretycznie powinno całą wilgoć dookoła wyciągnąć (może i tak się stało) ale w zamian dało WIELKI CIEŃ przed palącym słońcem i do miejsca gdzie sięgał cień czosnek jest pięknie zieloniutki.

 

zapomniałem dodać - nareszcie spadł deszcz - wczoraj przez pół dnia padało i dzisiaj powtórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

żółknie bo dojrzewa i tak po 5 lipca chyba będzie kopany, choć to żółknięcie może się brać z dużej różnicy temp. raz +34C , a raz +14C plus deszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

czemu już po 5-tym ? nie za wcześnie ? W okolicy 5-tego planuję kopać Harnasia (ma tylko zaschnięte końcówki i nie pożółkł) a ten co żółknie to szerokolistny którego w ubiegłym roku kopałem około 15lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

mam samego harnasia i stąd planuję koło 5go jeśli pogoda pozwoli , końcówki też ma podeschnięte i jeden liść od dołu , ale poza tym jest jeszcze zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny3335    0

Czy ktoś mógł mi powiedzieć jakie opryski stosować na czosnek że by pozbyć się chwastów . Od 3lat hoduję i pylę wszystko ręcznie ,ale jak kończę to muszę zaczynać od początku ,ponieważ już nowe rosną .

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

na jednoliścienne - agil, leopard

na osty, mlecze - lontrel

 

ja jak widze że coś wychodzi, biore opryskiwacz na plecy, zakładam kapturek i międzyrzędzia robie. Trace dniówke, ale dzięki temu z najbardziej zarośniętego pola w powiecie teraz mam najczystsze, a niektórzy czosnek będą musieli szukać w tym chwaście ;p

 

 

Widze że koledzy dość wcześnie harnasia chcą kopać. Ja wykopalem ostatnio główkę, ale szczypior jest cały zielony a sama główka juz jest ok, z tym że jeszcze nie wykształciłą pazurów więc czekam mniej więcej do 15stego lipca i dopiero będe kopał

 

kwinto - nie wiem jakiego Ty masz szerokolistnego, ja mam (podobno taką ma nazwe) bułgara, jest to czosnek pędowy i mnie uczono zawsze że jego kopie się końcem lipca / początkiem sierpnia - jest to ostatni czosnek pod względem kopania. Nie chce straszyć, ale w pierwszym roku kiedy zaczynałem i nie znałem się na czosnku i kupiłem bułgara na nasiona troche nie bardzo z wyglądu, to też mi zbyt wczesnie zżółkł i efekt tego był taki że musiałem go kopac wtedy co i harnasia żeby cos uratować i sprzedać, bo jak bym miał czekać na jego kolej to pewnie by cały wypadł ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A kiedy tzn mniej więcej w jakim terminie kopie się czosnek wiosenny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

U mnie harnaś ma jeszcze cały zielony szczypior, a główka po wykopaniu ma jeszcze "mokre", ciężko odchodzące skórki, także jeszcze minimum tydzień będzie w ziemi jak nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

jaka macie srednice duzej palki harnasia ruska i szerokolistnego?

u mnie jakiegos szalu nie ma nie jest zly ale rok temu byl lepszy. moze warunki pogodowe mu nie spasowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

czosnek jeszcze rośnie także chyba troche później o rozmiarach może harnaś już kopią ale ruski? za wczesnie :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Wczoraj wyrwałem główkę harnasia to jeszcze z tydzień. Wybrałem po takim średnim szczypiorze to główka miała ok. 5 cm czyli nie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

witam! planuje w tym roku posadzić pierwszy raz czosnek.. czy mógłby ktoś z was mi to trochę przybliżyć jak to wszystko wygląda? nie chce porywać się od razu na nie wiadomo jakie ilości, myślę o 10-20a. i mam podstawowe pytanie na tą chwile.. kiedy kupić materiał do sadzenia? można już teraz? niektórzy już się ogłaszają z harnasiem którego kopią lub mają już wykopanego. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

Teraz harnasia mozesz kupic i to w miare tanio

Pozniej nie wiadomo jak bedzie. Ale uwazaj zebys dobry kupil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus0511    0

Witam, przeczytałem wszystkie strony bardzo ciekawe.

Chętnie kupię teraz albo za jakiś czas dobry materiał na zasadzenie jesienne Harnasia najlepiej.

Tak może na początek bym zasadził z 20 arów.

Edytowano przez zulus0511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luukii    0

a ten który jest już wykopany to nie jest za wcześnie? gość mówi ze w łęcinach by sprzedał i żebym go sobie wysuszył. nie lepiej kupić później już wysuszony? ile tak trzeba kupić na 20 A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

trudno kupić dobry zdrowy materiał na sadzenie, ja bym teraz nie kupował..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Kupując we wrześniu październiku nie będziesz sie martwił o to czy ci coś nie zacznie gnić albo co innego z nim się dziać.

Ja dzis poszedłem na swoje poletko "doświadczalne" wykopałem 10 szt no i mam średnią 55g z 4 cm badylem i obcietym korzeniem.

Ale jeszcze rośnie. Chyba będę zadowolony pierwszego razu, mimo że popełniłem kilka błędów, np na połowie plantacji chwasty mają 10-15cm.

Ale juz nie warto plewić jeszcze z tydzień i be myslal o kopaniu.

Dziś wyczytałem że nie powinno sie go sadzić po owsie a miałem taki zamiar. Macie jakies doświadczenia z takim zmianowaniem?

 

Jak sie ma termin zbioru do kwitnięcia? Zostawiłem trochę na nasiona i jeszcze nie kwitnie. ...

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj pryskałem ziemniaki i nie chciało mi się myć opryskiwacza. Zostało tam trochę mieszaniny decisu cuproxatu insolu7 5%moczniku i 5%siarczanu Mg. Tak pomyślałem żeby to jutro zamieszać i opryskać ar mojego czosnku jarego. Czy nie warto się w to bawić?

Decis nie podziałał i dziś stonka nadal wsuwa ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj