bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

seba13044    0

Też nie wiem, dużo masz bo ja zrobie to tak że przejdę i pourywam a gdzie mi się przeoczy to zerwę te kwiaty (tylko nie wiem kiedy dokładnie w tamtym roku to kiedy było około?). trafimow myśle że najlepszym wyjściem było by zapytać u sklepie ale u mnie pomieszałem i chyba dobrze- tylko że środki mają inne dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

10 kg to bardzo dużo jak bedziesz to siał siewnikiem to bardzo dużo Ci to zajmie bo najlepiej zasiać to nie za gęsto..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

końcówki mam przyżółkniete jak co roku, no i część grad zniszczył...


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

witam jak walczycie z nicieniami [niszczykiem zjadliwym ] u mnieteraz zaczyna byc dobrze widoczne po czosnku ze dosyc zaczyna zółknąc korzenie ma takie słabe i trafiaja sie gnijące szt stosował ktos moze

Vydate 10 G 10KG dawniej był w plynie do pryskania ale go wycofali a ten jak by zastosował w rzadki podczas sadzenia zabków czy to cos da bo jak tu zasiac 10kg na ha da sie go moze rozpuscic żeby nim okropić może ktos z was stosował czy na zarazony materiał wysadkowy to by zadziałało bo skąd tu pewnosc ze kupi się zdrowy jak w polanie mają podobno terz zarazony w tym roku juz mu nie pomoge ale trzeba sie jakos zabezpieczyc na nastepny sezon czy vydate 240 sl wycofali w całej europie, mozna dostac w innych krajach jesli ktos by cos wiedział to dziekuje za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weber    0

Powiedzcie mi czym zasilić Harnasia,bo przed deszczami dałem mu na 30ar 150kg saletry amononej,odżywke i na grzyba,ale dalej stoi w miejscu.A nie sasiłem małych ząbków by był taki marny:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek2013    0

Podczas ostatnich prac pielęgnacyjnych natrafiłem na kilka całkowicie zżółkniętych sztuk. Co to jest Waszym zdaniem, kożenie zjedzone to pewnie nicienie, ale nie znam się na tyle aby mieś pewność.post-68880-0-16130200-1371479978_thumb.jpgpost-68880-0-27743000-1371479998_thumb.jpgpost-68880-0-82732300-1371480018_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Nie nam sie bardzo ale moim zdaniem to robak miałem tak samo. Wszystkie takie masz? Jak szczypior?

Edytowano przez seba13044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdaW    0

PROSZĘ O POMOC! Dziś wyrwałam kilka pożółkłych czosnków. Korzeni nie ma, w miejscach po nich wiły się czarne połyskujące robaczki ok 7-8mm. Ciało wyrazie pierścieniowate z pomarańczowym jednym pierścieniem (wygląda jak kołnierz). Co to jest?! I czy jest jakaś szansa na uratowanie plantacji? Czym to pryskać? Proszę nie ignorujcie moich postów i odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Nie jestem ekspertem ale jest to najprawdopodobniej niszczyk zjadliwy :(( , któremu chyba nic nie zrobisz ( poczytaj o niszczyku zjadliwym ) . U mnie był szczypior piękny zielony , gruby i szeroki a teraz jest żółto na polu - grzyb żre jak licho bo są idealne warunki do jego rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Najlepiej isc do kilku sklepow rolniczych i kupic cos dobrego oni Ci poleca. Ja juz bede pryskal chyba 4 raz na grzyba. U mnie robaki tez sa srednio w co 40 jest jutro bede pryskal na robaka i grzyba. Jak u Was czosnek u mnie malutki ma moze z 1-2cm? Tak powinno byc w tym okresie czasu? Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdaW    0

Dziękuję za odpowiedzi, ale z tego co wiem to niszczyk jest małym1,3mm bezbarwnym robakiem, więc to chyba nie to. U mnie główki mają 2-4cm, ale dopiero pojawiły się pędy, więc główna faza wzrostu przede mną. Oby jeszcze miało co rosnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

może to być wgryzka szczypiorka ,wciornastek lub inne bo niszczyka gołym okiem nie zobaczy i raczej środka na niego niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

witam . powiem ze dosc ciekawie opisujecie uprawe czosnku . pozniej podam moj sposob (nawozy plus opryski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

na poczatku chcialem napisac krotki wstep. zeby zaczac uprawe czosnku trzeba przygotowac stanowisko juz wczesniej. ja mam zaplanowane juz rok wczesniej gdzie bede sadzil i ten teren wzbogacam odpowiednimi nawozami. oddaje glebe do badania i staram sie uzupelnic to czego brakuje.

wazny jest material sadzeniowy. wg mnie nie musi byc bardzo gruby ja sadze srednim ale przedewszystkim zdrowym.

I jak dla mnie najwazniejsza rzecz. Nie mozna dopuscic do zachwaszczenia ziemi.

staram sie aby nie przekroczyc 100kg czystego skladnika azotu 100kg fosforu i 180 potasu.

na jesien stosuje siarczan potasu , polidap(fosforan amonu) i potrojny superfosfat. jesienia nie daje nic azotu.

Wiosna azot dziele w trzech dawkach. najpierw saletrzak pozniej saletre amonowa a na koncu saletre wapniowa.

narazie tyle czasu brak. pozniej napisze jakie odzywki stosuje i opryski

 

zapomnialem dodac ze wiosna do nawozow azotowych daje troche nawozow z yary lub polimag s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A polidap(fosforan amonu) nie zawiera azotu? Nie mam doświadczenia z czosnkiem ale zboża startują lepiej jak na pierwszą dawkę dać saletrę amonową. Posadziłem pierwszy raz czosnek wiosenny i przed sadzeniem dałem saletrzak

 

Fajnie że piszesz jakieś konkrety, bo sama informacja że np daję x razy odżywkę to mało znaczy bo ważny jest skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

zle sprecyzowalem to co napisalem. nie daje azotu w w formie saletrzaku moczniku czy saletry

w polidapie jest ale bardziej patrze na fospor ktory jest wazny na rozwoj korzenia.

 

skoncze pisac prace i podam odzywki ktore stosuje i opryski grzybobojcze i chwastobojcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

wiec tak swoja pielegnacje odzywkami zaczynam od bio algeenu pryskam nim 2 razy w odstepie 10 - 14 dni i jezeli jest juz cieplo i pojawila sie muszka mieszam go z diazolem ( jak był) a teraz z bi 58

kolejny zabieg wykonuje Agroleaf azotowy (jesli wiem ze nie przekrocze 100kg czystego skladnika azotu ( pierwsza dekada maja)

tydzien pozniej stosuje siarczan magnezu

pod koniec maja daje ADOB Profit 18+18+18 i dodaje do niego asashi

po obgłowieniu dwa opryski odzywka potasowa Agroleaf ( drugi zabieg z asashi)

To tyle w kwestii odzywiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

Witam wszystkich mama pytanko kiedy wykopujecie swój czosnek? Mam harnasia i nie wiem dokładnie jak rozpoznać że jest już dojrzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakich herbicydów używasz i w jakich dawkach? Tylko raz dajesz insektycyd?

Fajnie że chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami w uprawie czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj