bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

kamildd22    0

No taka średnia była nie za wielka, ja mam zamiar w poniedziałek kopać to myślę że jeszcze trochę podrośnie, zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

a jacyś kupcy czosnkowi byli? Ja też myśle o poniedziałku kurcze jak by była pogoda to już by można u mnie..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witam...

 

U mnie leje ostro każdego dnia, woda nie stoi bo mam pochyłe poletko...

Jak tylko się poprawi pogoda pryskam na grzyba... chcę też dać asahi + sonata cebula - co sądzicie?!

Własnie jestem po pędowaniu, ciąłem nożyczkami - plecy bolą jak cholera:) ręcznie pędujecie czy mechanicznie (jest takie możliwe w ogóle)???

Jak się pęduje jak ktoś ma 2ha ...wuchtę ludzi na pole zorganizować ?!?!

 

Są odmiany czosnku jesiennego bez pędów...?

 

"majówka" - to czosnek sadzony jakoś wcześniej ?!?!? o co chodzi bo jestem nowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

sebo nie było hurtowników tylko sklepikarze, a gdzie jedziesz do Krakowa?? czy gdzieś dalej??

 

Jest też zimowy bez pędowy, on jest nawet przed harnasiem tylko że on jest biały i mylą sobie go z zagranicznym ale ja mam go trochę i nawet jest ładny

 

normalnie majówka jest sadzona tylko wcześniej jest do kopania

 

Wolek jak byś chciał tego pezpędowego do sadzenia to moge ci sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Aha. ja tylko kraków ;)

pędowanie tylko ręcznie, nożykiem, albo łamać po prostu:)

miałem kiedyś bezpędowego ale sie pozbyłem bo jak nie sprzedasz go na zielono to jak wyschnie to się ciężko wiąże bo sie łamie i wiązka sie rozlatuje bo niema pędu. można sie bawić w woreczki z tym bezpędowym :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

duży rośnie ten bez pędowy? majówka jaką ma nazwę handlową i to jest jakaś bardzo wczesna odmiana?

ogólnie to będę szukał współpracy na czosnek, mam swojego 0,3 ha na początek,...dostarczam kapuchę na hurtownie i sklepy,

chcę im dorzucić też czosnek przez cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

majówka już jest jak czytasz temat,także jest najwcześniejsza a nazwa handlowa, to nie mam pojęcia.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

a no on rośnie jak każdy z jakiego woj jesteś?? małopolska Charsznica pewnie jak sadzisz kapuste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

oby tylko przestało padać, bo coraz więcej roboty sie zbiera i zbiera i stoi ;(


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wolek masz prywatna wiadomosc, odpisz ;p

 

mam nadzieje ze juz nie będzie deszczu, bo pasuje mi pokropic i pedowac a nie chce sie topic ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Jakie odżywki dajecie po pędowaniu? do kiedy można podkarmiać czosnek...

Dzisiaj prysłerm na grzyba, pogoda się trochę poprawiła u mnie, tzn.wczoraj i dzisiaj nie pada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

hej ja też tylko jutro dokończę i będę miała koniec z pędami! Tylko tyle że muszę jeszcze raz prysnąć na grzyba bo przez te deszcze coś się przyczepiło!Dziś z ciekawości wykopałam bo chciałam zobaczyć jakiej wielkości może być główka i myślę jak na ten czas spore i naliczyłam 9 ząbków to chyba nieźle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Aneta a myślisz że za tydzień tych ząbków będzie więcej?? cały czas będzie 9 i nic tego nie zmieni. Ja dopiero 30 a pędów zerwałem a gdzie tam do końca masakra... ale chociaż tyle dobrze, że jest chociaż jest co zrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

Do kamildd22 Wiem że nie będzie więcej chodzi mi o sam fakt że jest ich tyle bo przecież różnie bywa co nie? Ja mam posadzone na 10a to w porównaniu do Ciebie widzę pryszcz. Także życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Aneta różne są czosnki ale jak łuskałaś na jesień i miał ok 7-9 to jest pewne że ten na jesień też tyle będzie miał, w 10 a to 2 h się obrywa.... pozdrowienia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja tylko majówke oberwałem, reszcza jeszcze stoi, czekam aż każdy będzie miał kwiat żeby nie biegać po polu 2 razy, oj bedą plecy bolały hehe.ja mam majówke taką gdzieś jak szklanka, jeszcze troche poczekam i zacznę coś kopać ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

U mnie też podobna .

 

Jak by ktoś nie mógł sprzedać drobnego czosnku z małopolski lub świętokrzyskiego to można do mnie dzwonić to może kupie. mój tel 518089362

Edytowano przez kamildd22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weber    0

Witam

Ponawiam pytanie odnośnie odżywek dolistnych po oberwaniu pędów.

Jakie polecacie i czy można je mieszać razem z środkiem na grzyba np. topsin?

Czy stosowaliście nawozy z firmy intermag?

 

Czy nacie jakiś środek żeby zwalczyć ,,dziką piertuszkę,,?

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj