bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

kamildd - ale teraz na mokro mi się nie opłaca z nim bawić, bo wsadziłem ok 400 ząbków, więc ok 400 głowek będzie, więc sie z czyms takim na plac nie opłaca jechać, a jak już 400 wsadzic razy srednio 15 zabkow w głowce 400*15 to juz jest 6k zabkow to jakies 5 arów mozna obsiac i juz pozniej pohandlować jak by się udał, a jak nie to to dziada z nim ;d

 

Ja też jestem z małopolski, powiedz mi dużo masz tego swojego towaru? Po ile skupowałeś średnio w tamtym roku ( bo ja osobiscie ruska jedynke sprzedawałem średnie 1zł/90 gr a dwojke po 70/60) Jesli podobnie można by było co pohandlowac - ja mam ok 50ar w tym roku ale na rok nastepny ustawiam sie na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

A no to faktycznie nie opłaca się jechac z 400 główkami. cena była różna za 1 płaciłem od 70 do 90 gr. zależy gdzie się kupowało w krakowie drogo, w świętokrzyskim trochę taniej było, ale w tym roku na 99 procent cena będzie niższa, bo jest bardzo dużo towaru. a z jakiego powiatu jesteś?? pewnie gdzieś koło proszowic albo prandocina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmiak    0

Koledzy ja będe potrzebowal Harnasia. Chcę obsadzić większy areał i mojego mi braknie.

A pytanie do doswiadczonych kolegów w temacie, ile wchodzi kilogramów na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

kamildd - dokładnie tereny powiatu Proszowickiego ;p Moim zdaniem drastycznego spadku ceny nie będzie, więc jedynka napewno ponizej 70 gr nie spadnie - ona zawsze jest w cenie, gorzej z np. dwojka, moze spasc ponizej 50 ale to i tak dalej dobra cena. Z czosnkiem jest co roku że jest go wszędzie pełno i wszędzie jest ładny, a jak przychodzi co do czego to albo częsciowo komuś wypadnie albo ziemia produkuje hurtowe ilości ścinki zamiast konkretnych główek, a oni już się w stawce nie liczą. A nie znasz kogos przypadkiem kto kupuje prosto z pola? Chętnie bym się pozbył ok 30 tys prosto z pola po jakiejs zaokraglonej cenie (w 2012 średnią cene sprzedaży miałem na poziomie 70gr główka, sprzedajac sama 1 i 2, i duzą częsc dwojki odebrałem na sadzenie jak byly pazury ładne, 3 i ścinki jakieś śladowe ilości)

 

wiesmiak - większy areał to ile? Ja powiem szczerze Harnasia nie lubie i uprawiam głownie ruskiego ze względu na wielkość główek i popyt, choć jest minus w postaci wydajności, ale harnasia też będe mial ok 15 tys głowek także z 10k jak byś był zainteresowany to możemy ponegocjować (nie chwalac się, harnasia mam wybitnie zdrowego - w tamtym roku nie wiem czy z 10k popsuło się 10 głowek). A tak w ogóle skąd jesteś ? Jak byś był zainteresowany pisz na prv. Ile wchodzi kg na 1ha Ci nie powiem, bo zawsze to na główki przeliczam - musisz miec ok 120 tys ząbków, czyli 20k harnasia albo 30k ruskiego itd. (może się to zmienic w zależności od szerokości międzyrzędziami itd.)

 

Chętnie kupił bym od kogoś ładnego bułgara (tzw. szerokolistny) - ten późny czosnek ktory sie kopie prawie że pod koniec lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ale dawno tu nie byłem, jaktam koledzy czosnek ? w tym roku bedzie towaru :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

towaru moze i będzie tylko pytanie jakiego ;) Jedynka zawsze się sprzeda, a trzeba wierzyć ze innego nie będzie na naszych plantacjach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

a no też masz raceje, ale i tak z 3 nie ma problemu do sprzedania, tylko cena nie ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tzn z 3jka problemu nie ma w okresie lipiec - sierpien jak jest kiszenie ogórów itd to wtedy zbyt na wszystko jest, poźniej, przynajmniej tak jest w przypadku mojego kupca już się zaczyna przepierdywanie i raczej preferuje 1 i 2 zeby drobnicą sie nie zaśmiecać, także co mniejsze dostaje na początek a pozniej już tylko konkretny towar leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

w lipcu sierpniu to towaru barakuje, a to nie jest sztuka miec dobrego kupca na te dwa miesiace tylko jest jeszcze wrzesien październik llistopad i w tedy są potrzbni kupcy. najwidoczniej musisz zmienic kupca, a z kąt dokładnie jedtś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1984    0

Witam,

mam problem związany z ukorzenieniem czosnku ozimego. Nie puścił korzeni na zimę, przezimował w glebie(gleba średnia) i dopiero z wiosny zaczął puszczać stopniowo korzenie. Także nic mu nie jest, rośnie ale będzie klasę niżej:( Ale dlaczego się tak stało? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Z kolei w innym polu, ale z glebą ciężką czosnek puścił korzenie na zimę.

Drugą sprawą jest obsychanie końców liści, czy da się temu jakoś zaradzić? Z czym to jest związane bo przecież to jeszcze nie pora na kopanie tylko rośnięcie? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek356    5

witam powiedzcie mi sort jedynka jakie ma rozmiary czyli od do cemtymetra i 2i 3 jak to sortujecie.Mnie też żułk ten sam czosnek Harnaś na jednym kawałku żułknie na 2 nie tak samo sadzony i pryskany .Ateraz tak mi wali owsik że masakra plewimy no szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

kamildd - ale ja na kupca nie narzekam, placi konkretnie, szybki handel, jedynie właśnie problem taki, że trójki pozniej nie chce bo przyjeżdza z Poznania i woli załadowac auto 1 i 2 niż brac trojke dlatego prosi o 3jke w początkowej fazie handlu. A ja dokładnie z Proszowic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Witam. Powiedzcie po jakiej średniej cenie sprzedajecie czosnek w klasie 1, 2 i 3 ??. Obserwując ceny na giełdach rolniczych oraz te w sklepach zastanawaim się po ile sprzedaje producent....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witam wszystkich serdecznie... w końcu się zarejestrowałem:)

Na jesień założyłem plantację Harnasia i Ruska 0,3 hektara. Jaka na razie to rośnie ładnie - tak mi się wydaje wrzucę zdjęcie to ocenicie.

W kwietniu podjąłem ostrą walkę z błotniszką siedziała małpa w środku w rurce, ale to już historia:) Ogólnie na grzyba pryskam co 10-15 dni,

plus sonata cebula + asahi ...

Jak to jest z tymi zółtymi wierzchołkami ?! to normalne?!

Pozdro dla wszystkich

 

Mam jeszcze pytanko do klas 1, 2 i 3 jakie są wymiary ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wolek - z koncowkami w miare normalne, nie widzialem jeszcze pola gdzie nie byly by koncowki przylapane :)

 

co do wielkosci to - szklanka/literatka/kieliszek 50ml ;d a tak naprawde to nigdy sie nie zastanawialem, biore do reki, obejmuje palcami i decyduje ;p

 

 

adam - w zalezności co to za czosnek, bo np. jedynki hiszpana nie mozna porównywac z jedynka ruska, a tą znowu z jedynka harnasia. Rusek w tamtym roku srednio 1 zl / 90 gr a 2jka po 70/60 gr (ruski/harnas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek2013    0

Czy ktoś z Was ma zbyt na pędy kwiatowe czosnku, dla niektórych to podobno przysmak? Szkoda wyrzucać.

I pytanie z innej beczki, Kto ma doświadczenie w rozmnażaniu czosnku z cebulek napowietrznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witajcie ...

a to fotki mojego ruska, co sądzicie? Rusek też wypuszcza kwiatostan?

Na Harnasiu wypuszcza pędy, widoczne już jest kolanko - kiedy się usuwa te pędy?

Przed czy za kolankiem?!

Jak myślicie kiedy mogę spodziewać się zbioru ??? Rusek i Harnaś w tym samym czasie będą do zbioru?

... tyle pytań bo mam pierwszy raz czosnek:)

Pozdro dla wszystkich

 

 

 

post-69787-0-00869000-1369820768_thumb.jpg

 

post-69787-0-89707500-1369820983_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

wolek - czosnek ladny, jaka masz u siebie ziemie?

rusek jest delikatnie pozniejszym czosnkiem - kopie się go tydzien po harnasiu, to i kwiatostan troche pozniej wyjdzie

u mnie jeszcze peda nie widac, u Ciebie jest pewnie maly, także możesz spokojnie poczekać az wyjdzie wiekszy, bo nawet jak sie teraz gdzies tam peda doszukasz i go utniesz, to i tak moim zdaniem ten badyl będzie Ci rósł takze szkoda pleców, poczekaj i dopiero wtedy pęduj PRZED kolankiem (zebyś kolanko odcial, w sumie jak najblizej szczypiora - przynajmniej ja tak robie)

W tamtyk roku harnasia kopalem ok 5lipca a ruskiego po 10siatym, nie wiem kiedy Ty sadzileś czosnek że już masz do pędowania, u mnie późno z ziemi wystrzelil to i później będe zbierał. Ogólnie czosnek powinienes zaczac kopac jak ok 4 liście od dołu zaczną wysychać. Wykop wtedy jednego i sprawdz jak juz jest główka i ząbki uformowane to już od Ciebie zalezy czy będziesz kopał czy się wstrzymasz chwile i dasz mu jeszcze podrosnąc - tylko UWAGA. Jak czosnek będzie dojrzały a zdecydujesz sie zostawic go w ziemi a nie daj Bóg spadnie deszcz to czosnek Ci popęka i taki nadaje się albo do sadzenia albo ścinka także z tym trzeba uwazać.

 

A tak ps. to leniwy jestes bo strone czy dwie temu na temat pędowania były posty ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja odnawiam z cebulek powietrznych ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz00    0
Napisano (edytowany)

Mam zamiar pryskac zimowy czosnek fusiladą od prosa i mam pytanie czy w tej chwili nie zaszkodze tym pryskaniem?

Edytowano przez janusz00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj