bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

jacek3773    230

co sądzicie o wysianiu saletry wapniiowej w ilości 200kg na h , czy nie za póżno poszły ładne deszcze więc powinno zadziałać??????? ale jak się będzie przechowywał??. Pierwsza dawka poszła przed samymi Świętami Wielkanocnymi 400 kg saletrzaku, druga początkiem maja 200kg wapniowej i do tego trzy razy odżywka średnio co 10 dni.Co do kopania elewatorówką to kiedyś kopałem i było nieżle, ale trzeba założyc nóż zamiast redlic i dobrze by było odpiąć tylną taśmę żeby się jak najmniej obijał i ziemia się musi rozlatywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jak 2 razy podsypywaleś to ja już bym nie przesadzał. Wiadomo, że lepiej podsypać niż nie, ale co za dużo to tez nie zdrowo, bo pozniej bedziesz mial problem jak będzie przenawożony że jak będziesz suszył, to nagle Ci zżółknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Jacek a jak wykopałeś elewatorówką to nic mu się później nie działo np w październiku mięknoł czy coś w tym stylu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal26    0

Witam wszystkich.Jestem tu nowy i prosze o pomoc. Zdjecia ponizej....Nie wiem co siej dzieje:(

post-69445-0-63893500-1369204777_thumb.jpg

post-69445-0-00668900-1369204797_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

witam :wub: jakie stosujecie odzywki na czosnek ,chodzi o to zeby rosł w główki a nie w pióra ,pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0
Napisano (edytowany)

Czosnek narazie idzie w pióra, tylko nie znacznie w główkę dopiero jak zerwiesz pędy to będzie szedł w główkę. chyba że masz bez kwiatowy to będzie puch dopiero gdzieś na początku czerwca, jednak w tym roku nie wiadomo bo wiosna przyszła późno.

Edytowano przez kamildd22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

rafał26 - co to za czosnek? Nie chce byc wyrocznią, ale on już jest do wyrzucenia bo na 99% już pod ziemią jest zgnity. Ja taki efekt uzyskałem po Panidzie jak ciągnik dłuzej stanał w jednym miejscu i wylal za duzo środka to pas zaczał żółkniet, co któryś się odbił, ale jak był mały to już pod ziemie sie schował :D

 

sadzonka - tak jak kamildd mówi, narazie tylko idzie w pióra, ale duże zdrowie pióra to najczęściej tez ładna główka. Jakie odzywki stosujemy mozesz przeczytac kilka stron do tyłu i napewno cos znajdziesz :)

 

wiesmiak - no to co tu jeszcze robisz? diazol/dursban/bee i kropic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal26    0

Dzieki s4lim3

Chyba trafiles ze to przez oprysk .Przepatrzyłem pole i by sie zgadzalo. Musze ostrożniej pryskać. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

A co do robala to czym się objawia? I gdzie mozna dostac DIAZOL?-bo u mnie w sklepach nie maja :( :(

 

Nie napisalem: Mam czosnek Jary!!! Podrzucicie jak z tym robalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

kamild na wiosne pryskam panida, na jesien po wsadzeniu racer i afalon.

 

diazolu już nie dostaniesz bo go wycofali z produkcji. Ja jeszcze niedawno kupilem i na ten sezon starczy ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

JA na jesień to daje dobrą dawke stompu, na 1h ok 7 litrów i to wystarczy teraz tylko przechodze gdzie jest chwast, ale to taka tylko zabawa za dzień to we dwoje idzie 1/2 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

Witam:) mam problem z czosnkiem,a więc strasznie żółkną końcówki liści a co jest najgorsze cała moja plantacja jest żółta. Mam czosnek posadzony na 10 a. Był pryskany na chwasty!Czy to od tego z zółkł? Jutro mam zamiar pryskać na grzyby. Może mi ktoś doradzić? Pierwszy raz sadziłam czosnek i nie mam zielonego pojęcia co to może być, szkodnik,może przyczyną jest długa zima ,a może po oprysku!! A jeszcze jedno wykopałam jeden by zobaczyć czy ząbek jest uszkodzony i odziwo nie . Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jest to normalne. Czosnek nie ma pancerza na środki antychwastowe, jak pokropisz czyms na chwasty po czosnku to on to odczuje - przychamuje wzrost. Po takim zabiegu warto jest mu zapodać tzw. combo czyli dobra dawke odzywki, na grzyba + robal. Końcówki jak juz sa zolte to zwiędną, ale sam czosnek odzyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmiak    0
Napisano (edytowany)

Diazol-u nie kupi, polecili mi decis tylko pada i nie bardzo kropienie ma sęs. Narazie walcze mechanicznie z robactwem, ale to syzyfowa praca.

Edytowano przez wiesmiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

witam wszystkich przeczytalam tutaj oczosnku kwiatowym ,ja mam harnasia i troche tego wlasnie kwiatowego i niewiem jak z nim postepowac zeby rusl w glowki moze ktos pomze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

rafał26 nie chce skłamać ale wydaje mi się żę kupiłeś Hiszpania ja taż się tak dałem wrobić i kupiłem teraz znacznie jest inny od reszty podobnie jak twój , takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

lary harnaś to też jest kwiatowy, a już pisałem wcześniej, że czosnek będzie rusł w główkę dopiero jak zerwiesz mu pendy, w zeszłym roku pędy zrywało sie około 10 czerwca, ale w tym to nie wiadomo bo zima długa była w wszystko opuźnione.

 

Seba ja tez wsadziłem troche hiszpana zobaczyc czy w ogóle urośnie i powiem ci że jest całkiem ładny myśle że gdzieś na 10 czerwca pojedie się z nim na giełdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

wybaczcie naiwne pytania ale zajelam sie czosnkiem pierwszy raz i jestem zielona w tym temacie.czytam to forum juz od jesieni ale jeszcze tego nie ogarniam.oberwanie pendow to znaczy co?szczypior? czy pend dopiero urosnie? glupie pytanie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

lary - no troche głupie pytanie ;d szczypioru nie ruszaj i staraj sie zeby byl jak najwiekszy i jak najzdrowszy bo dzieki temu główki też będą duże. Jeśli masz czosnek ozimy, harnasa, bułgara, ruska, ornaka (wszystkie te, które jak rozrywałas do sadzenia miały w środku taki suchy patyk) to po jakims czasie, kamildd pisał ze 10 czerwca, ale w tym roku troche poźniej, z każdego wyjdzie taki pęd, który będzie miał takie zgrubienie w pewnym momencie (z tego zgrubienia jak nie opędujesz wyrośnie kwiat i możesz zebrać nasiona np. żeby odnowić czosnek), bierzesz wtedy nozyk i idziesz i odcinasz ten pęd PONIŻEJ tego zgrubienia (niektórzy twierdzą że bez znaczenia gdzie, byle by poniżej, ja jednak zawsze staram sciąc go najnizej jak się da zaraz przy szczypiorze)

 

kamildd - mówisz o ozimym hiszpanie ? Bo też mam z tym że ja w tym roku nie sprzedaje jak się uda, i na ryzyko wsadzam w następny rok jakies 10a samego hiszpana żeby było z czym pojechać już konkretnie, bo jego niestety na mokro trzeba sprzedawac a tego nie lubie to jest to dla mnie zbyt duża strata czasu - mówie tu o samym handlu na giełdzie

 

seba - ja nie wiem jaki ty masz hiszpan, ale jeśli ozimy tak jak ja, to powiem Ci że u mnie też konkretnie poszedł. Jeszcze żadnego nie wykopywałem bo żal go, ale jest ladny zieloniutki o łodydze grubej porównywalnej do ruskiego (jak będe miał czas to zrobie zdjęcia)

 

wiesmiak - z ciekawości, jak walczysz mechanicznie z robakiem ? Bo nigdy nie praktykowałem

 

ponawiam pytanie - znacie kogoś kto skupuje czosnek? w ogóle z jakich miejscowości jesteście / województw.

i kolejne pytanie - nie znacie kogos kto sprzedaje w fajnym stanie Ursusa 330 + jakies maszyny (pług, kultywator, brony, gryzarke) bo potrzebuje na gwałt kupić a nigdzie nie widze nic konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

nie polecał bym wsadzac hiszpana poraz kolejny, kolega mój wsadził dwa lata temu i nic nie urosło tylko takie cos jak cebula nie wykrztałcił się ani w ogóle, a w pierwszym roku miał ładnego.

 

a co do skupowania czosnnku ja sie troche bawie w kupowanie, jestem z małopolski i też znam pare kupców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

S4Lim3 bardzo Ci dziekuje za szczegulowa odpowiedz nareszcie wiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj