bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

kwinto    1

seba spokojnie możesz mieszać takie rzeczy , nawet możesz mu jeszcze dać odżywkę do tego razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy dokarmiacie czosnek dolistnie mocznikiem jak dajecie odżywki? Jeżeli tak to jakie stężenie mocznika? A siarczan Mg? standardowo 5%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

jak dajesz odżywki w których jest azot potas fosfor to po co jeszcze mocznik ?

 

Ja raz odzywka dokarmiam dolistnie a raz saletra wapniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3
Napisano (edytowany)

panowie mam problem pomóżcie... mój czosnek jakoś ma poskręcane końcówki i liście są jakieś oklapnięte (dodaje zdjecie)20130515110241.jpg

 

 

dodam że czosnek żółknie jakieś 2 tyg temu było pryskane na robala pyrinexem w dawce 50ml na 10l wody i na grzyba topsinem dolny liść prawie u każdego jest cały żółty i góra tak jak by troszke była przyżółknięta najbardziej sie załamałem tym jak dziś go zobaczyłem i te liście są tak w polowie oklapnięte.. co to może być? dodam że korzenie zdrowe twarde przekroiłem na pół nie widać żadnego robala w środku.. zdjęcie było robione dziś koło godziny 11

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

panowie doradzcie biednej kobitce co sie pierwszy raz wziela za czosnek i cebulke czy jak pryskam dursbanem to moge po lisciach czy raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0
Napisano (edytowany)

Lary powiem Ci że nie wiem. Kondziooo może na grzyba daj topsina, a co do topsina to jakie dawki dajecie? Ja 15ml na 5l wody. Dziś zrobie zdjęcie mojego i Ci wysle.

Edytowano przez seba13044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

lary - dursbanem kropie dolistnie, kiedyś zdażyło mi się kropic ziemie po wsadzeniu, ale zaprzestałem :)

kondzioo - ewidentnie mu coś dolega. Proponuje jeśli kropisz topsinem na grzyba, zastosować signum - dość drogi preparat bo na 50ar koszt środka to ok 120 zł (0.50kg) ale ja w ''kryzysowych'' sytuacjach stosuje, i stawia czosnek na nogi

 

A tak poza tematem, z racji że jestem od niedawna - jest tu ktoś kto skupuje czosnek tzw. ''prosto z pola''? Bo w tym roku będę mial łącznie ok 80 tys główek na handel i obawiam się ze wszystkiego wyskrobać nie będe w stanie.

ewentualnie jest ktos kto obierany kupuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3
Napisano (edytowany)

dziś pokropiłem Amistarem w dawce 12ml na 10l wody zobaczymy co będzie.. a w sobote pokropie jakims srodkiem który polecił mi sprzedawca na mszyce stonke wciorniastka i jakies tam inne robale tylko że podobno trzeba kropić przed wieczorem...

 

hmm wiem że teraz to tylko zasilanie dolistne ale jak bym rozrzucił polifoske 8 po czosnku dało by to coś?

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tzn teraz, pod koniec maja powinna pojsc druga partia zasilanie nawozem, chyba ze ktos dał dużo saletrzaku a że on bogaty w azot to teraz dolistnie, ale ja zawsze sypalem pol na pol mocznik ze saletrzakiem, a w polowie maja (z racji że rok troche sie przestawil, bedzie to poczatek czerwca) sype saletry pół tony / ha, z tym że w tym roku to drugie sypanie sobie podaruje, bo u mnie na polu łąka która po Agilu przekształca się w suchy dywan, więc obawiam się ze nawoz by nawet ziemi nie zobaczyl :) Więc agresywniej go bede dolistnie wspomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakie odżywki stosujecie? Czy insol3 będzie dobry? jakie stężenie saletry wapniowej?

Posadziłem ar czosnku, nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą rośliną. Przepraszam za banalne pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisiekNaj    0

Witam wszystkich! Mam takie pytanie, czy uważacie ze mogę prysnac czosnek topsinem na taka susze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

topsinem powinienes kropic zaraz po deszczu - jest to środek grzybobójczy, a ze grzyby sa wtedy jak jest wilgotno stad wskazanie na kropienie po deszczu. Napewno mu nie zaszkodzisz, tylko nie rob tego w poludnie, bo to i tak nic nie da, najlepiej ok 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Witam, jestem na forum po raz pierwszy, mam pytanie czym w tym roku będziecie kopać czosnek tzw jaka maszyną, ja osobiście wyoruje nożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

hmm a podpowie ktoś jakie optymalne stężenie można dać mocznika na czosnek w formie dolistnej ? ostatnio dałem 1kg mocznika na 10l wody... można więcej sypnąć? + 100ml florovitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja osobiscie tez wyorywuje nozem, z tym ze w tym roku troche pole zachwaszczone, i będzie sie zatykał i czosnek niszczyl. U nas ktoś stosuje metode wyorywania plugiem, nie wiem dokladnie co i jak ale podobno robi to tez dobrze + nie ma mozliwości zacięcia się chwastami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Ja też stosuje mącznik w formie dolistnej, tylko daje 10 kg na hektak, i tak co 4-5 dni. A co myślicie aby czosnek kopac elewatorówką?? nie będzie się obijał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Czytałem, chyba na 8 stronie jest zmianka że ktoś prubował kopac elewatorówką tylko że coś nie wychodziło i czeba przerabiac. Ciekaw jestem czy ktoś już kopał elewatorówką albo przerobił, żeby można było kopac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Ja kopie widłami ogrodniczymi. A czy zaraz po wykopie zostawiacie na polu ile czasu czy zaraz czyścicie z ziemi i korzeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

że tak skromnie zapytam, jaki masz areał skoro widłami kopiesz ?:D Bo ja bym musial od jutra zaczac zeby do sierpnia zdazyc :D

 

ja wykopuje, otrzepuje z ziemi i ukladam na kupki, ziemia ladnie przeschnie i jak koncze kopac ide od poczatku i wiaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Mam 16a tle co na zdjęciu. Nie myślałem ile to mi zajmie ;) a kiedy przygotowujesz do sprzedaży? Zaraz po wysuszeniu czy przed wyjazdem na giełde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Seba Sprzedawac możesz na zielono czyli kopiesz ile ci pasuje tysiąc, pięc tysięcy i obierasz i jedziesz na giełde albo po wysuszeniu. czosnek jak jest suchy możesz przygotowac wcześniej nic mu sie nie stanie nawet jak na giełde pojedziesz za tydzień czy nawet miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

a no to 16a na upartego jeszcze mozna :)

 

Ja sprzedaje wysuszony, obieram caly tydzien a pod koniec tyg przyjezdza koleś i go odbiera tyle, ile zdazylem przygotować.

 

Na mokro się nie bawie bo go musisz sprzedac w krótkim okresie od obrania, a jak coś pojdzie nie po Twojej myśli i go nie sprzedaż, to go możesz jeść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj