bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzioo    3

hmmm a więc z moich obserwacji wynika że targa bierze perz ale też czosnek lekko żółknie-_- więc lepiej będzie jeśli wyplewie ręcznie... oprysk na buraki tak samo uszkadza czosnek...

 

niektóre roślinki wyglądają tak jak na zdjęciach wyżej lecz jest ich mało więc to chyba wina zimy.. ale dostrzegłem coś niepokojącego, są to jasno brązowe kropeczki w połowie liścia i jest to prawie na każdym... czy to jakiś robal ? czy pyrinex pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek2013    0

W jakich proporcjach pryskacie Tapsinem? oraz Diazolem?

Czy Waszym zdaniem na zdjęciach powyżej to grzyb czy robal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ale ja już Ci pisałem, nikt wróżką nie jest i nie powie po samym liściu. Zagladnij w korzeń, jak nie będzie niepokojących objawów to wina mrozów - przekrop topsinem i diazolem dla formalności i powinno pomoc - dawkuj wg. etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja kropilem racerem i afalonem ale to na jesien po wsadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafimow    0

Witam kolegów zakręconych czosnkiem.

Zasadziłem kilka arów czosnku harnaś, niepokoją mnie żółte liście widoczne na zdjęciach, czy Ktoś wie, co to takiego?

Zdjęcia zrobiłem dzisiaj.

Jeśli ktoś wie, co to jest i czym to opryskać to proszę o pomoc, stawiam duże piwo:)

 

Mam podobną sytuację. Pomyślałem nawet że to niszczyk zjadliwy bo tak straszą wszędzie że pożółknięte liście i zakręcony liść to niszczyk.

dsc3331n.jpg

 

dsc3332h.jpg

 

dsc3333.JPG

 

dsc3336t.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Mój czosnek ma takie same końcówki.

Dobrze nawożony, doprawiony odżywkami i systematycznie pryskany od grzyba i robaka a żółte końcówki i tak są i tak są i tak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie jakie dać odżywki i jakiś fungicyd w czosnku na teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0
Napisano (edytowany)

Witam

mam taki sam problem co kolega czosnek 2013i trafimow. Ja korzeń mam biały

popryszkałem topsinem ale nie było nic o czosnku lub cebuli była tylko kapusta 10ml/5,7l wody.

Kolego igor1979 sorki ze dopiero teraz odpisuje ale miałem problem z komputerem. Wiesz jak to jest kupować od ludzi których się nie zna.

albo powie ze nie wie jaka odmiana albo ci powie ze jarus a czy tak jest? Nikt tylko on wie.

 

Wstawiam zdjęcie

Dla próby część przykryłem słomom i wydaje mi się ze więcej usycha tam gdzie jest słoma-- może była porażona grzybem?

zdjecia daje w linku

http://www.galerieal.../2022132/3#zdj5

Edytowano przez seba13044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0
Napisano (edytowany)

Kondzoo jakoś 110 kg zimowego harnaś i wiosennego nie wiem jakoś 50 kg. Jest 11a zimowego i 5,5 arów wiosennego mierzyłem, ale najgorze jednak sadzenie ;(

Edytowano przez seba13044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Wczoraj patrzyłem, to czosnek tak ruszył ze szok, teraz popadało to rosnie coraz lepiej. tak sie zastanawiam czy sciółkowac go słomą. Zobaczymy jaki bedzie rezultat.?? Jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

twix123 nie wiem czy widziałeś moje zdjęcia ale tam gdzie była słoma jest bardziej porażony i brązowy bo ściółkowałem na zime? nie wiem czemu? Ale podobno każdy tak ma i to by było logiczne ze miał cieplej i wykiełkował ale.... tez trochę miałem pod włóknina i też powinien być taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Ale ja chce teraz sciółkowac. By uniknąć chwastów oraz uniknąc strat wody gdy nadejdą upały i susza, twój czosnek miał ciepło i szybciej ruszyła wegetacja, A jak czosnek z pod agrowłókniny oceniasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek2013    0

Trafimow mój czosnek wygląda identycznie, aż jestem ciekaw skąd miałeś ząbki do sadzenia? Ja w czwartek prysnąłem Topsinem w ten czwartek poprawie, narazie nie widać aby mu się poprawiło, jedno co zaobserwowałem to że bliżej rzeki i drzew żółtych liści jest mniej, może to po prostu oznaki braku wody w glebie? Fajnie wybyło jakby czosnek tak ożył jak to forum :) czekam na deszcz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaMat11    0

Podobny problem wystąpił u mnie tak samo żółte koncówki tylko że tydzień temu w poniedziałek kiedy pryskałem na robaka i nawozem dolistnym z odrzywkami to miał zielone a w środe gdy podjechałem aby rzucić mu azot to końcówki były żółte więć myślałem że przypalił go dolistny ale dla pewności na drugi dzień poszedł topsin ale z tego co tu czytam to problem jest ogólnie wszędzie z tymi końcówkami.W tamtym roku kiedy zaczynałem swoje doświadczenia z czosnkiem było podobnie tylko że wtedy nie szły wszystkie opryski bo nie byłem aż tak bardzo wtajemniczony w jego uprawe (mimo to był udany) być może jest to wynik jakiś niesprzyjajacych warunków pogodowych ale niech w tym temacie wypowiedzą się ci co uprawiają go długie lata czy występuje tak co roku bo jak napisał "dyczko0" można sądzić że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Kol. twxi123 myślał bym ze to wegetacja ale... chyba pod włóknina też miał cieplej. Ogólnie ten z pod włókniny jest najładniejszy nie wiem czego to problem? Może tak musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

a moim zdaniem nie ma co sie przejmować na te żółte końcówki, jeśli tylko kropinie na grzyba, robaka i odżywki, to nic zlego mu się nie stanie. Ja mam co roku żółte końcówki, i co roku czosnek jest udany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Mogę pomieszać topsina z środkiem grzybobójczym?

topsin to przecież na grzyba jest to co jeszcze chcesz mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam wszystkich, u mnie też żółkną końcówki liść i nie wygląda to ładnie pryskałem w tamtym tygodniu topsinem z florowitem .w tym tygodniu prysnę Amistarem Opti to powinno przychamować to żółknięcie,uprawiam Harnasia i Ornaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafimow    0

Musze wam powiedzieć że mój czosnek poz względem żółtych końcówek nieco wyładniał po tych deszczach. jakiś tydzień albo półtora temu myślałem że brakowało mu albo wody albo azotu i stąd te żółte końcówki. Tak więc posypałem saletrę i podlałem wszystko ale dopiero teraz widzę że mu się nieco polepszyło :) Tylko teraz nie wiem co ma większą zasługę, woda czy azot? Przy takich deszczach jakie teraz były w wlkp to na pewno ładnie tego azotu naciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Seba13044 Od tej słomy może grzyba załapał a od agrowłókniny był lepszy.

trafimow Ja mysle że to zasługa wody. Ja cztery lata temu gdy pierwszy raz sadziłem czosnek dałem na jesień tylko obornik i zadnego nawozu ani odzywek na wiosne. A ciągle albo padało albo go podlewałem i czosnek był dosyc duży.

A swoją drogą wstawie zdjęcie czosnku z tego roku żebyscie ocenili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj