bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

sebo1986    229

napewno nie zaszkodzi, tym bardziej jak mówisz że niemasz śniegu :) wiadomo przy gruncie jeszcze zimniej jest jak w prognozach :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sadze wiosenny ale ziowy widzialem taki z 5 cm od podłoza zobaczymy co po prozach

 

jakiej wysokości macie czosnek mój ma tak z 2,5 cm dziś troszkę śniegu napadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

pare filmików głównie o kopaniu i sadzeniu,nie po Polsku ale myśle że Wam sie przyda a przynajmniej zainteresuje :)

 

www.youtube.com/watch?v=M3IFK2EWJME

www.youtube.com/watch?v=5izhedGR3q0

www.youtube.com/watch?v=dgERKjTieEw

www.youtube.com/watch?v=Uep-ohNpT9Q

www.youtube.com/watch?v=wL70fTSTdSk

www.youtube.com/watch?v=Baj18HKwsLU

www.youtube.com/watch?v=Eh2svvjUs8I

www.youtube.com/watch?v=FUw9FHnSevk

www.youtube.com/watch?v=iCgkH-01Q6M

www.youtube.com/watch?v=eze3TwijOMc

www.youtube.com/watch?v=af0v0dCkNig

www.youtube.com/watch?v=AMsxr3hDvA0

www.youtube.com/watch?v=_Jwkdsef7x8

www.youtube.com/watch?v=owx8k3298Zk

www.youtube.com/watch?v=Wn1wLIXowHc

www.youtube.com/watch?v=lmCExdV7KJQ

www.youtube.com/watch?v=HZK7Z38I9Js

www.youtube.com/watch?v=4cVoOaaZKRg

www.youtube.com/watch?v=36A_kAtSTL4

www.youtube.com/watch?v=1rtyNhcpv5M

www.youtube.com/watch?v=xEgd0p9SqNA

www.youtube.com/watch?v=2vjo-76YHDw

www.youtube.com/watch?v=5uuZ0sOPA18

www.youtube.com/watch?v=Cez2hzurdDw

www.youtube.com/watch?v=SF6xpezTNIs Na końcu coś dobrego :D

www.youtube.com/watch?v=aEkyURSzZCM

www.youtube.com/watch?v=LN00R_Um5k0

www.youtube.com/watch?v=0G8jHFm-OyE

www.youtube.com/watch?v=FKFs_4p8QSM


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

jak Ci się chciało tyle linków kopiować ;D większość oglądałem ale zainteresowala mnie sadzarka na te łapki tak jak sadzarka do ziemniaków(czerpaki) czy jak to sie nazywa... ma ktoś pomysł jak je zrobić aby łapały czosnek jak na filmiku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam, czy czosnek wiosenny musi być wsadzony pionowo ,czy może leżeć na boku jak sadzony sadzarką zimowy,bo mam dylemat,bo wiosennego jeszcze nie sadziłem,czy na boku położony kształtny urosnie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

4 strony temu kolega już pisał na temat sadzenia czosnku w pionie i w poziomie - w poziomie trochę poźniej wyjdzie.

Zamówiłem wiosenny i też będę sadził nie długo.

Moze cie mi powiedzieć co robi ten chłopak z tyłu? po co oni to rozwijają?

http://www.youtube.com/watch?v=M3IFK2EWJME&feature=endscreen&NR=1

 

nie wiem czy było ale i taką czeską sadzarkę znalazłem.

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ten chłopak tak mi sie wydaje że rozwija nawadnianie ;) ta czeska jest w linku:) mi sie podaba ta sadzarka co robi otwory w ziemi :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

No tak to super by się sadziło. U mnie tzn. pomorskie snieg i mrozu -4 do -8. jak na razie nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

ja myślę że jary to będzie padaczka wtym roku kiedy on urośnie a jak urośnie to jaki będzie jakiej będzie wielkości. Myslę że to duże ryzyko jest a koszty nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

niezły ten doktorek czyli w uprawie czosnku to głownie chodzi żeby obserwować co się dalej dzieje. fajnie mówi opryskach, rozbawił mnie gośc. trzeba opryskac jednym z zarejestrowanych oprysków których w tej chwili nie ma , jak państwo to zrobicie nie wiem ale opryskać trzeba. to że nie ma oprysków to nie znaczy że nie trzeba pryskać.Czy jakoś tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

nic konkretnego nie powiedział, np jakie środki używa, no ale nic dziwnego..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może u was lepiej bo u mnie poszedł spać także zbiorów żadnych nie będzie, mam tylko nadzieje że pod granicami na rozmnożenie zostanie na następny rok. Naukowcy i ich zasrane ocieplenie klimatu wcześniej epoka lodowcowa nastanie niż zimy braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

zetorlublin wymarzł Ci ??


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

ziemia jest zmarznięta do 15cm więc cięzko będzie , ale mam nadieję że jakoś się uratuje nawozy już wysiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak po oględzinach czosnku środki brązowe jak łodygę przerwę, jak zrobi się ciepło to będzie po ptakach także począwszy od tamtego roku wszystko pod górkę prawie sobie w łeb pier.....ąć i byłby spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Jeszcze tak nie bywało żeby gorzej nie bywało,tak mawiał twój rodak z galicji wojak Szwejk Zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ciekawe jak mój, myśle że mróz mu nic nie zrobił chociaż moge sie mylić, w tamtym roku to juz nawozy wysiałem i pokropiłem a w tym? kiedy to bedzie? niewiem ;(


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój też miał po 2-3cm czy cena będzie to nie wiem ci co sprowadzali hiszpana to mówią że kontraktowali na dwa lata do przodu także oni muszą w tym roku też przywieść jakby nasz wyszedł i był za gruby 50gr to oni by dostali po d*pie i by się skończył import czosnku do nas po prostu musimy hiszpanów zgnębić jak najniższą ceną żeby sprowadzający na widok czosnku z zagranicy wysypki dostawał a dziś słuchałem pogodę i mówi że prawdziwa wiosna po 20 IV także nawet jak tak będzie to marne szanse żeby urósł wielki bo w lipcu zacznie dojrzewać i trzeba kopać co będzie dziś byłem na jednym polu i nie wyszedł jeszcze może coś będę miał. Eksperci mówią jak tak będzie jeszcze z miesiąc to żadnych żniw w tym roku nie będzie i grozi nam głód, może w końcu ludzie nauczą się szanować i rolnika i jego ciężką pracę i nie będą oferować jak po innych latach za zboże 300zł za tone. Ps. jak widzę gościa od pogody to mam ochotę rozp.....ić telewizor a temu ch...wi naprać po mordzie a jeszcze tydzień temu w lany poniedziałek do 15st. będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

u mnie majówka na jesień była tak ok 10cm-owa więc mogła polecieć :( w tym roku na wiosne niby tez ludziom czosnek poprzemarzał "hektarami" i co? czosnku było do bulu..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj