bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

lary58    0

racja nikt nie pomorze u mnie na wsi niby dobrzy znajomi a terz udawaja ze nic nie wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dokładnie. Tak samo miałem z młodym ziemniakiem pod folię. Kogo nie zapytalm jaką odmianę sadzą to albo nie pamiętają nazwy a fakturę wyrzucili, albo celowo wprowadzali w błąd, ewentualnie mówili że nie mogą powiedzieć żeby nie zapeszyć. z opryskami to samo. nawet namiaru na folię nie dali gdzie kupują. Tacy są ludzie tego nie przeskoczysz. zawiść,zazdrość tak się to chyba nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

polska mentalność...

 

Hmm panowie a co do sadzenia to mam pewną myśl tylko nie wiem czy wypali... a moja myśl jest taka aby przed sadzeniem uprawić ziemie glebogryzarką a później przerobionym obsypnikiem do redlin (dodane siedzonka) 2 osoby by siedzialy zaraz za redlicami i by sadzily pomiedzy redlice czosnek, nie za głęboko bo można by regulować głębokość na pompie... i ładnie by przezimował bo by nie wyszedł... a na wiosne tak jak ziemniaki.. lekkimi bronami przejechać by czosnek nie był zasypany za głęboko a do kopania to wyorywacz do warzyw co o tym sądzicie ?

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaMat11    0

Do leniwca-widzę że jesteś strasznie zarozumiały i zjadłeś wszystkie rozumy ty na początku byłeś taki wszech wiedzący piszesz żeby poczytać trochę, żeby porozmawiać z kimś kto go uprawia a to forum to jak myślisz do czego służy bo według mnie właśnie do tego, bo czytamy wymieniamy się poglądami i doradzamy innym tak że ja niewiem poco ty korzystasz z tego forum jedynie tylko poto żeby samemu się coś dowiedzieć a nad innymi jak cos wiesz to się wymądrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ja nie pryskam na robaka od razu z wiosny tylko później, najpierw na wiosne leci stomp :)

 

do Kondzioo; ale ile tym obsypnikiem wsadzisz 2 rządki? i od razu musiał byś przysypać chyba?

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

@sebo1986 tak 2 rządki no oczywiste zapinasz obsypnik, jedziesz robić rządki i odrazu wrzucasz czosnek. rozstaw redlic myśle zrobić taki jak do ziemniaków aby ciapek sie miescił w koleiny bo można też zmniejszyć rozstaw tylko nie wiem pozniej jak sie ciągnik zmiesci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

mi doradzili oprysk na robaka przed sadzeniem i opryskanie stompem po sadzeniu i tak zrobilem co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

lary, też słyszałem że niektórzy kropią na robaka przed sadzeniem zapobiegawczo i na grzyba tak samo ale to tylko słyszałem sam tak nie robie, po sadzeniu oczywiście stomp , i na wiosne :) ja tak robie.

 

Kondzioo mówisz o tych redlicach co są na przodzie sadzarki do ziemniaków?

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

@sebo1986 tu jest zdjecie http://imageshack.us...54162173.jpg/��

 

 

 

 

 

te strzałki na żółto to przesunąć aby redlice sie z sobą stykały, to na czerwono czyli te dodatkowe rapki wykręcić a na wierzch żucić deske aby na niej siedzieć albo do ramy niżej jakąś ławeczke dospawać. i ciapkiem 1 mały gaz albo c360 polowymi 1 aby wolno jechac i sadzic a wiosna brony i zabronowac aby nadmiar ziemi z czosnku zrzucic.

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaMat11    0

Sebo1986 a stompem to przy jakiej wysokości czosnku pryskasz bo słyszałem że tak około 10cm no bo teraz to są jeszcze przymrozki więc środek nie zadziała tak jak powinien a po drugi to czosnek zaczyna sie przebijać więć przy wschodach istnieje ryzyko uszkodzenia go

Edytowano przez StaMat11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

jak redlice sie bendą stykały to bedzie Ci sie to zapychać w ziemi tym bardziej po glebogryzarce, 2 rządki to troche mało na 1 przejazd, szkoda pola, no chyba że chcesz spróbować :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

StaMat11 - w tamtym roku kropiłem jak mi sie dało wjechać w pole,jakoś koniec marca, ziemia była jeszcze wilgona a czosnek był już na wierzchu i miał te 10 cm albo wiecej :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

też tak słyszałem, ale nie zaobserwowałem żeby coś mu było..trzeba by zrobić próbe kawałek pokropić kawałek nie i obserwować ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

panowie a co sądzicie o podlewaniu czosnku gnojówką ? nie przypali? chyba że rozcieńczać z wodą 50/50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Kondzioo trudno powiedzieć, najlepiej jak z opryskiem którego nie jesteś pewny czyli podlej kawałkiem i obserwuj :)

moim zdaniem w sklepie mogą doradzać żeby kropić przed sadzeniem na jesieni to dla mnie zrozumiałe bo to sklep :) ale czy to nie wyrzucanie kasy w błoto?nie lepiej na wiosne kropić zapobiegawczo? zresztą każdy robi jak uważa :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja osobiście polecam Harnasia :)

w tym roku sprubuje sypnąć najpierw Polimag S może z saletrą amonową:)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ta Harnasia na wiosnę po co wprowadzasz kogoś w błąd. Chyba Jarus z wiosennego będzie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

nie wporowadzam w błąd tylko nie zauważyłem ze wiosennego!!


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj