bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilzaq34    0

może jest ktoś z was plantatorów z okolicy Siedlec z woj. Mazowieckiego mam do was pytanie gdzie sprzedajecie czosnek niecce mi się stac na rynku i go sprzedawać może jest jakiś skup albo gościo co go kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13-04    0

Hej!!! Mam do was pytanko sadzę czosnek 1 raz zimowy już w ziemi. A wiosennego kupiłem 4 odmiany i 1 mi butwieje i gnije mozna moze ją już posadzić. Moje 2 pytanko to czy pod tego ozimego sypnąć już jakiś nawóz lub popryskać jesli nie to kiedy i czym . Kamil Przykro mi ja jestem z wielkopolski Więc nie wiem gdzie skupują, sporo go jeszcze masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

seba13-04 przeczytaj cały temat a dowiesz sie kiedy/kto/czym pryska i jaki sieje nawóz :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilzaq34    0

czosnek to sprzedałem w lipcu ale pytam się na następny rok bo podobno żeby sprzedawać na rynku trzeba mię kasę fiskalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ale jak bedziesz stał na rynku tak? to bedzie Ci kasa potrzebna?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Na alegro ktoś sprzedaje czosnek i pisze że nadaje sie do sadzenia bo nie był naswietlany. Ktoś mnie oświeci?

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

z tego co słyszałem czosnek z chin jest naświetlany by nie rósł w transporcie, i później leży w normalnej temperaturze i nie rośnie i nie wysycha.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

hehe nie wiem dokładnie ale myślę że ten zabieg ma na celu to co napisałem w poprzednim poście :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Nie wiem koledzy czy dobrze pamiętam ale pewnie nie.

Kiedyś czytałem, że ten chiński jest pryskany albo gazowany chlorkiem boru czy bromu (albo tlenkiem)

 

Tak napisałem bo dokładnie nie pamiętam ale na pewno z nim coś robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jaką Ty telewizje oglądasz. Jakoś ja i innni sprzedają na targu czosnek i inne warzywa i urząd skarbowy chodzi i nikt się nie czepia. Rolnicy nie muszą mieć żadnej kasy. A co na hurcie rolnicy mają kasę, wystawiają faktury nie więc nie wymyślaj i nie słuchaj głupot.

 

A siła kiełkowania chinczyka zabijana jest poprzez naświetlanie jakimiś promieniami. bardzo dużo ludzi w okresie robienia przetworów przychodzi do mnie i pyta dlaczego ich czosnek w słoiku zrobił się niebieski. A ja na to u mnie był kupowany a oni że nie. To odpowiadam to proszę iść tam gdzie pani kupowała. Gównojady tak mają szkoda im dać 50 gr więcej to niech jedzą jakieś niewiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

witam jestem calkowitym nowicjuszem i w rolnictwie i w obsludze komputera.posadzilem na zime czosnek juz miejscami wschodzi doradzcie jak dalej postepowac kiedy i czym nawozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lary58    0

mieszkam od niedawna w swietokrzyskim ziemia niby klasy5 zasadzilem 100kg

Edytowano przez lary58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

czytajcie od początku temat bo 10 razy te same posty.co ? kiedy itd... wszystko pisze w temacie

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

pANOWIE teraz jak tylko wyjdzie czosnek pryskacie od razu na robaka???? kolega mi mówil ze tak robią u niego w miejscowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

przyłączam się do pytania @LUKASZ82mtz czy jak wyjdzie na wierzch czy się tylko po prostu ziemie pryska? a kolejne pytanie to czy można już pryskać czymś na chwasty ? jakis agil albo stomp? (kiedyś ktoś pisał o takich opryskach) a może oprysk fusilade gdy czosnek wyjdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaMat11    0

Ja mam pytanie odnośnie środków na chwasty tak jak kolega wyżej a dodatkowo do jakiej fazy rozwojowej czosnku można stosować te środki bo wiem że fulisade to stosuje się poowschodowo i działa on na jednoliścienne natomiast agil i stomp niewiem dokładnie czy pryskać na ziemie czy można jeszcze pryskać gdy czosnek zaczyna się już przebijać i jeszcze odnośnie oprysków na robaka kiedy pryskać i jaki najlepszy środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Widzę, że strasznie dużo osób nasadziło w tym roku czosnek tylko nikt nie wie jak go uprawiać. Poczytajcie trochę, kupcie sobie program ochrony roślin, porozmawiajcie z kimś kto go uprawia, a nie każdy tylko czeka na gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nawet nie liczcie że wam ktoś napisze co i jak jesteście potencjalną konkurencją dla tych co sadzą. Ja nawet nie piszę postów tego typu bo wiem że i tak nikt nie odpisze. Sam sadzę czosnek 3 rok i nie wiem co jak i kiedy, i tak coś czytam na necie po gazetach itd a co z tego wyjdzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj