grek9292

Polskie zabawki rolnicze

Polecane posty

grek9292    0

czy wiecie gdzie mozna kupic np model bizona lub ursusa...

 

gallery_10550_133_1768jvkx.jpg

 

 

widzialem takie cos...


Mój kanał na YT

www.youtube.com/user/grek9292?feature=mhee#p/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian94    0

to jest raczej samoróbka :P


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grek9292    0

no ok ale czy wiecie czy idzie gdzies zamowic jakies zabawki rolnicze polskie...


Mój kanał na YT

www.youtube.com/user/grek9292?feature=mhee#p/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matakombajn    0

Nie można zamówić nigdzie polskich zabawek rolniczych. Chyba że znajdziesz dobrego tokarza, który podejmie się takiego zadania. Wiem że mój znajomy bawi sie w takie coś. :P


Czy świeci słońce, czy leje deszcz ..........::::::::::John Deere 7930::::::::::....... moją maszyną jest.
W mojej kolekcji jak narazie:
John Deere 7930 John Deere 6920s John Deere 5820 Deutz D 9005 Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie modele 3D to dużo ludzi robi. :D

 

Prawdziwych modeli polskich maszyn chyba nikt na razie nie robi, chyba że TOLOLOKO zacznie je robić, ale problem w tym że ta POLSKA firma robi modele do makiet w skali 1:87 i nie seryjnie ale na zamówienie. Oferte ma ciekawą, ale ursusów i podobnych nie widziałem jeszcze u nich.

 

Ale jakiś modelarz mo że ci zrobić, pod warunkiem że masz $$$. Ja sam robie modele ale nie robię na zamówienie. Ostatnio zrobiłem coś takiego:

http://images44.fotosik.pl/175/9ff46069c572d7e9med.jpg

 

 

 

PS- zmień nazwę tematu bo zabawkę to robią chińczycy i kupisz ją na bazarze, a model to coś wysokiej jakości przeważnie z Niemiec które da sie kupić w sklepie modelarskim lub na allegro. Takie małe przypomnienie, bo MODEL TO NIE ZABAWKA, choć są takie którymi można się cieszyć, ale z reguły model stoi i łądnie wygląda. :D


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian94    0

Mój DF K 100 niby niemiecka firma a pisze pod spodem ,,Made in China'' :D


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Co jest niemiecka firma? UH? :D W życiu... produkowane w Chinach, a firma francuska (takie info ja mam na pudle od kombajnu).

 

ERTL/Britains też jest robione w "Chinlandi". Wydaje się, że jedyne porządne to Siku, tylko już ponad 60 lat Złotoryja nie leży w Niemczech, ale przynajmniej w Chinach robione nie są. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grek9292    0

to nic...juz zaczolem robis model bizona rekorda...

prosze nie zamykac tematu...potem dam foty jak skoncze...;p


Mój kanał na YT

www.youtube.com/user/grek9292?feature=mhee#p/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pati, ja wiem że to jest robione glównie w Chinach, podobnie jak robią to inne fabryki, ale chodzi mi o to że to niemieckie firmy z niemieckim kapitałem... Podobnie jest z nowym Rometem. Każdy mówi że to polskie, a to chińskie i składane u nas...

 

Ale są na szczęście firmy które robią w Europie- SIKU, PIKO, Wiking też chyba. W sumie mieć taką fabrykę to nie problem, bo problemem jest dokumentacja potrzebna do robienia modelu a przede wszystkim precyzyjne wtryskarki i inne maszyny. Ale to że fabryka jest w europie to nie znaczy że model musi być precyzyjny. Nie żebym miał coś do SIKU, bo co robi to robi, ale według mnie trochę rzeczy im brakuje w wyposażeniu. Wiking nie jest tani i raczej robi coś z górnej półki (jak ktoś ma JD w 1:87 to pewnie widział logo jelenia o wymiarach 1x1 mm), wiec weług mnie to zależy od fabryki. Może robić tańszym kosztem na masę, albo droższym ale na jakość. Britains może robić w chinach, ale to głównie dlatego ze tam płaci pracownikom grosze a ma zyski, i dlatego robi dobre modele i w dodatku dosyć tanie. No, ale jak ktoś bedzie stawiał na jakość to nie będzie chyba patrzył na cenę...

 

 

 

Przepraszam Administrację za OT, ale wywiaząła się ciekawa dyskusja.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Kapitalne modele robi Herpa. Nawet na zamówienie, ale jak dobrze pamiętam minimum 10tys.

 

Akurat z tej firmy chciałam zbierać wozy strażackie, ale za skalę 1:87 dać 60-80zł to mnie nie stać, zostałam przy Siku.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Może by tak do sklepu agromodele zamówić 10 Tyś Bizonów. Chętnie bym kupił taki model BS-a albo Dynamica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

http://www.herpa.de/herpa_cms/(S(rzl5erjzs...g=1&print=0 a poczytajcie sobie... nie zaszkodzi wam.

 

Skiet, niestety takie modele i tak byłyby drogie, a dla czego? Poczytajcie sobie w linku o technologi produkcji.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pati, uwazaj co piszesz - siku nie robi zabawek w polsce - bynajmniej na zadnym pudełku nie jest napisane made in Poland tylko made in China i made in Germany

z tego co wiem to chyba juz nie robia u nas zabawek, ale moge sie mylic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Z tego co ja wiem, to część modeli robią (bądź robili) w Złotoryi. Możliwe, że jak dystrybucję przejął Trefl, to już nie robią.

 

Mój tata pracuje w zakładzie robiącym elementy armatury i na detalach produkowanych w Polsce pisze Made in Germany i loga niemieckich klientów. :D Więc... w słowo pisane też już za bardzo nie można wierzyć.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekvet    11

@grek9292 ty kiedyś widziałes kombajn na własne oczy bo ten twój to ma rure wysypową po złej stronie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Witam. Napisze wam co nieco o Siku. Akurat ok 4 lat pracuje w malej firmire, ktora zajmuje sie produkcja wszelkich elementow i kitow do wszelkiej masci modeli w skali 1:87, oraz 1:32. Siku wlasnie zajmuje sie tymi skalami. Jezeli chodzi o samo wykonanie form i odwzorowania sa one jak najbardziej poprawne. Profil naszej firmy to produkcja podzespolow elektronicznych, oraz mechanicznych ( servomechanizmy, przekladnie napedowe, elementy oswietleniowe, odbiorniki IR, oraz juz niebawem 2,4GHz, regulatory i wiele innych) Wszystko w tej chwili scisle wspolpracujace ze standardem SIKU. Ma to spory popyt wsrod milosnikow modeli na calym swiecie.

Wnioski jakie wysunelismy po 3 latach sprzedarzy sa nastepujace. System sterowania IR SIKU, a zwlaszcza kontrolery odbiorcze i wspolpracujace z nimi servomechanizmy sa naprawde niskiej jakosci. Ludzi najbardziej narzekaja na nietabilne parametry servomechanizmow, i rozsypujace sie szybko przekladnie napedowe zwlaszcza w modelach traktorow FEND, czy innych w skali 1:32. Poprostu w prostej lini chinszczyzna.

 

Obecnie jest wysym chinskich zabawek . Pojawily sie tanie modele np Fiatow 126p, czy syrenek. Jestesmy wlasnie na etapie przygotowywania profesjonalnych kitow do tych modeli. Czyli kupione podstawowe modele sa uzbrajane w elektronike, i mechanike. Staja sie pelnosprawnymi pojazdami dzialajacymi w standardzie SIKU 455Hz IR.

 

Byc moze p niedalekiej przyszlosci bedziemy miec takze kit dla kombajnow. Osobiscie tez bardzo chcialbym, aby miec pole do popisu na Bizonie. Bylo by to cos, zrobic tak skaplikowany model z dzialajacym hederem, jezdzacy, i swiecacy pelnym swiatlem. Jezeli ktorys z was znajdzie model w takiej skali odwrotowujacy Bizona to piszcie. Na pewno nas to zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grek9292    0

@grek9292 ty kiedyś widziałes kombajn na własne oczy bo ten twój to ma rure wysypową po złej stronie :)

 

 

Rule ma po dobrej stronie tylko ze te foty komorka robilem a ona jets zleksza kponieta o obraca obraz...;/


Mój kanał na YT

www.youtube.com/user/grek9292?feature=mhee#p/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grek9292    0

heh a wiecie co moja zamorobka tez juz jest prawie skonczona...tylko jeszcze heder musze zrobic...


Mój kanał na YT

www.youtube.com/user/grek9292?feature=mhee#p/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jurij5064
    • Przez dugix1
      Witam . Zakupiłem w Austrii ciągnik  Case 685 AXL , niestety ciągnik jest malowany i nie mogę znaleźć nigdzie numeru VIN ciągnika. Czy jest ktoś może na forum kto może wskazać na zdjęciu w którym miejscu takowy numer się znajduje
    • Przez laiacl
      Buenos días! Me gustaría compartir con ustedes mi experiencia con el remolque de ganado de una sola altura de Giligroup. Recientemente adquirí este remolque para transportar a mis vacas de un lugar a otro, y estoy muy satisfecha con su desempeño.
      Lo que más me llamó la atención del remolque por su sistema de frenado, me resultó muy eficiente, lo que me da mucha tranquilidad al transportar a mis animales.
      También quiero destacar el servicio al cliente de Giligroup. Desde el primer momento me asesoraron de forma muy profesional y respondieron a todas mis preguntas con rapidez y claridad. La entrega del remolque fue puntual y sin ningún problema.
       
      ¡Espero que mi experiencia sea útil para ustedes y espero escuchar sus comentarios y experiencias también!
    • Przez davidek_20
      http://rail.phototrans.eu/14,153684,0,FabLok_6D_.html
       
    • Przez Piotr2022
      Witam. Zastanawiam sie jakie opinie macie na temat Alima, Daf Agro czy Euromilk ?? Ktora firme byscie polecali na zakup maszyn. Dziekuje I pozdrawiam.Piotr
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj