Zaloguj się, aby obserwować  
ufosi

Prasa kostkująca a opłacalność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ufosi    0

Witam

 

Co sądzicie o pomyśle kupna prasy New Holland, Claas, czy Z224 za jakieś 4-5 tysięcy, zapięcia jej do C360-3P oraz jeżdżenia po zarobkach u ludzi? U nas we wsi mają 4 osoby prasę, w tym 1 już nie prasuje, a reszta wszystkie 3 to raczej niechętnie jeżdżą na zarobek...

Ile musiałbym jeździć, mając cały dzień wolny, aby odrobić prasę? Wiadomo, że bez remontów itd. się nie obejdzie, ale w jakieś 2 sezony bym odrobił? U nas w okolicy biorą około >1zł za bala. Co sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

za 4 tys to chyba od razu na warsztat . ja w 98 kupiłem nowa i na pewno zwróciła mi się dwa razy. no ale ryzykować w złom to nie wiem. może być tak że remonty pochłoną cały zarobek. ja kiedyś dużo jeździłem . od rana do ciemnej nocy a teraz mi się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

nie wiem jak sie płacą zachodnie ale sipmy napewno za 4-5 tys to nie dostaniesz chyba że jakaś po pożarze albo coś takiego :P za taką w dobrym stanie gotową do pracy to trzeba dać z 10-12tys. jeśli będziesz brał około złotówkę za kostkę to musiałbyś zrobić z 10 tysięcy kostek i by się zwróciło. proste


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufosi    0

A ile wy robicie średnio kostek w sezonie? Widziałem kilka pras do 5 tysięcy, ale gdyby trzeba było więcej to dołożę coś kasy. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy mi się to będzie opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u was ktoś jeszcze chce w kostki robić? u nas nawet Ci co mają swoją prasę kostkę najmują belarki, nikt nie chce w kostki bo trzeba nająć do zbierania i układania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ufosi u nas na przykład wszyscy posprzedawali prawie kostki dlaczego bo każdy przeszedł na rolkę no i ludziom się tak pracować nie chce jak kiedyś... ja kostki to robię tylko siano... nic więcej chociaż w tym roku skostkowałem z 4 przyczepy tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

1zl za kostkę? to coś przy dużo 1h-120zl

a swoje pole masz czy tylko ludziom byś prasował?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufosi    0

U nas w okolicy na 4 wsie, mają tylko 3 osoby prasę zwijającą, a w naszej wsi nie ma nikt, tak dużo kostek już nie robią jak dawniej, ale nadal ten kto ma zrobić to zrobi kostkę, bo weźmie rodzinkę i zwiozą a jak zwijane to nikt tura nie ma, ja mam przy C360-3P, ale ludzi chyba by nie byliby chętni na zwijanie... Swojego pola mam mało, może w tym roku przekonam tatę i obsiejemy choć trochę więcej, jakieś 4-5ha, ale słomy nie zbieramy chyba, że zaczniemy coś hodować to wtedy zaczniemy zbierać :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
A ile wy robicie średnio kostek w sezonie? Widziałem kilka pras do 5 tysięcy, ale gdyby trzeba było więcej to dołożę coś kasy. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy mi się to będzie opłaciło.

 

 

ile kostek w sezonie? nie mamy licznika w prasie ale w poprzednim sezonie u siebie zrobiliśmy około 3 tysięcy kostek i na usługach troche, nie powiem dokładnie ale może ze 4-5tysięcy (troche strzelam). w tym roku już dużo mniej robiliśmy bo ludzie dużo mniej zwierząt hodują. tak apropo złotówkę za kostkę to jakoś dużo. na 1ha średniej słomy wyjdzie jakieś 300-400kostek co daje około 300-400złotych. przy cenie 130 za godz. było by około 30-40 minut co daje jakieś 100zł. wiec złotówka za kostke to zdecydowanie dużo :D


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufosi    0

Jak będę miał okazję to zapytam ludzi po ile płacili za kostkę. Co do zwijanych to nie rozwinąłem swojej wcześniejszej wypowiedzi, mógłbym zbalować i odrazu załadować na przyczepę komuś takie zwijane, ale i tak nie sądzę, aby się chętni znaleźli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
U nas w okolicy na 4 wsie, mają tylko 3 osoby prasę zwijającą, a w naszej wsi nie ma nikt, tak dużo kostek już nie robią jak dawniej, ale nadal ten kto ma zrobić to zrobi kostkę, bo weźmie rodzinkę i zwiozą a jak zwijane to nikt tura nie ma, ja mam przy C360-3P, ale ludzi chyba by nie byliby chętni na zwijanie... Swojego pola mam mało, może w tym roku przekonam tatę i obsiejemy choć trochę więcej, jakieś 4-5ha, ale słomy nie zbieramy chyba, że zaczniemy coś hodować to wtedy zaczniemy zbierać :D.

kolego ja w ten biznes bym nie wchodził ,chociaż 100h=12000zl odlicz ropę , szacując ze na 1ha będziesz robił z 1h wiec musisz obrobić z 100ha decyzja należy do ciebie wszystko masz podane na tacy!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
Jak będę miał okazję to zapytam ludzi po ile płacili za kostkę. Co do zwijanych to nie rozwinąłem swojej wcześniejszej wypowiedzi, mógłbym zbalować i odrazu załadować na przyczepę komuś takie zwijane, ale i tak nie sądzę, aby się chętni znaleźli...

 

 

zbelowanie i załadowanie to połowa sprawy jeszcze jest rozładunek i dowiezienie słomy ze sterty do obory a dużo jest ludzi którzy mają małą gospodarkę i nie staćich na zmechanizowanie tego. więc zwijarka odpada. jeśli kostką robiłbyś około 50 godzin za sezon po 120-130zł\godz to prasa po dwóch sezonach powinna się zwrócić (nie licząc potencjalnych napraw) powodzenia


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj