lukas17

siew rzepaku 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas17    0

ja już rzepak posiałem wałem 30 ha przejechane, a dziś zrobie oprysk


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Zasiewy na półmetku. Taka ciekawostka Casoar miał MTZ 5,78 a Californium MTZ 3,86.

 

Bardzo ważny parametr, liczy się obsada roślin na m2 a nie ilość wysianego materiału siewnego na ha ( z MTZ wynika że 3,5 kg/ha to nie zawsze taka sama ilość roślin na m2).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Badi23    1

Ja też mam zasiane i opryskane .

 

Wysialiśmy 4,8 kg na h niby dużo ale zawsze tyle siejemy

 

W tym roku wyjątkowo po 20 sierpnia było siane bo zawsze sialiśmy przed 20

 

Mam tylko mały dylemat bo pryskałem po siewie i w jednym miejscu nie dopryskałem bo nie chciałem na zakład pryskać bo niby nie wolno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

12 ha zasiane i opryskane .

mam takie pytanko czy po oprysku można i czy warto wałować ,oprysk colzor trio

pierwszy raz posialiśmy rzepak i na 3 ha posialiśmy za dużo bo wyszło ok 5.3 californium :o

 

ale po poprawce jedna jednostka siewna wyszła idealnie na 3ha chyba ok700.000 szt na ha 3.3 kg/ha


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

22 ha zaorane 9 juz zasiane i opryskane... dzisiaj reszta...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie juz sieja 3 dzien, nie wiem co u mnie tak sie wszyscy rzucili na uprawe rzepaku :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

U mnie w okolicy też ludzie sieją rzepak na potęgę, nie wiem czym jest to spowodowane - może że od przyszłego roku nie wolno siać więcej niż trzy lata zboża bo nie będzie dopłaty i każdy już od tego roku zaczyna powoli wprowadzać zmianowanie bo cena w tym roku na pewno nie była zachęcająca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uprawiliśmy, zasialiśmy i opryskaliśmy. Też Californium miało małą MTZ więc może dlatego nam wyszło lekko poniżej 3 kg na ha. U nas tam gdzie bralismy nasiona brakuje i muszą zamawiać. Chyba będzie znaczący wzrost upraw.

Tylko żeby godziwa cena była.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

My w tym roku wysieliśmy 55ziaren/m2 i na drugim kawałku 45/m2.

U mnie w okolicy areał uprawy rzepaku w tym roku praktycznie się podwoił w stosunku do poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wszyscy sieja rzepak a za rok bedzie po 800pln pewnie a zboze za to bedzie w cenie.Tak jest ze wszystkim w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

na północy polski jakoś wzrostu zasiewu rzepaku nie widać ,ale to jest spowodwane lepszą ceną zboża niż w innych rejonach:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

To zależy jak narazie rynek nie jest zaspokojony i nawet producenci oleju itp robią zapasy na dłuższy czas bo później by musieli płacić więcej za surowiec.

 

Z tego powodu ze czasami z ceną jest rożnie to u mnie siejemy podobnie rzepak i pszenice trochę mniej jęczmienia i kukurydzy i nawet jak na jednej uprawie się nie zyska to na drugiej można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

porostu zboża są nie opłacalne jak na ten rok na rzepak jest popyt na bio paliwa.ale ja uważam że w następnym będzie odwrotnie zboże drogie a rzepak tani oby to i to było na przyzwoitych cenach pozdro


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Zakończone siew i opryskane 73ha, odmiany: Visbi F1- 26ha, Mercure F1- 6ha, Pionieer maximus D04- 22,5ha, Belleveu -18,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

siew zakonczony. pod rzepakiem w tym roku 26ha. odmiany lisek, ibex i chagall. opryskane i teraz czekac na wschody ;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Jak tam po wschodziły rzepaczki? U mnie elegancko, z początku było sucho,i był nierównomierny, troszkę oprysku i kapusty jak nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja swoj zaorałem bo kiła kapustych wzieła i mam spokoj z rzepakiem na jakies 4 lata. Ze wzgledu na wysokie opady duze połacie rzepaku w okolicy robia sie fioletowe i rzepak zaczyna sie "kurczyc" ,cos podobnie jak u mnie,wiec w najgorszym wypadku pojda pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokey    0

Witaj,

 

Ja swoj zaorałem bo kiła kapustych wzieła i mam spokoj z rzepakiem na jakies 4 lata. Ze wzgledu na wysokie opady duze połacie rzepaku w okolicy robia sie fioletowe i rzepak zaczyna sie "kurczyc" ,cos podobnie jak u mnie,wiec w najgorszym wypadku pojda pod pług.

zmartwie Cie, ostatnie doswiadczenie ktore znam, po 9 latach przerwy niestety kila pojawila sie na zasianym rzepaku.

Oczywiscie jesli rzepak przezimuje w Twoim regionie (zwlaszcza blizej morza) ze wzgledu na stosunkowo duze zazywaczj opady mimo porazenia uprawa ma szanse zamknac sie dodatnim wynikiem finansowym. Tzn. w sprzyjajacych warunkach mimo porazenia mozna uzyskac plony 2,5-3,5t/ha. Jednak w niesprzyjajacych moze to byc rownie dobrze 0,5t/ha.

Jesli zdecydujesz sie na przerwe w uprawie na danym polu, pamietaj aby nie uprawiac rowniez innych rloslin z tej samej rodziny (np. gorczycy) i zwalczac chwasty z tej samej rodziny. Zwroc tez uwage, czy nie masz zastoisk wodnych na polach,jesli tak postaraj sie je zlikwidowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze. Mam takie pytanie. Kiedy Wy pryskacie na samosiewy? Mój tata zawsze pryskał we wrześniu jeszcze, gdy rzepak miał 3 liście, lecz w tym roku się nie udało. Mówią że można i na wiosnę. Co Wy o tym sądzicie?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj