Skocz do zawartości
lukas17

siew rzepaku 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Siew
Sadek    446
Zasiewy na półmetku. Taka ciekawostka Casoar miał MTZ 5,78 a Californium MTZ 3,86.

Bardzo ważny parametr, liczy się obsada roślin na m2 a nie ilość wysianego materiału siewnego na ha ( z MTZ wynika że 3,5 kg/ha to nie zawsze taka sama ilość roślin na m2).

Wiadomość z agroFakt.pl

Badi23    1

Ja też mam zasiane i opryskane .

Wysialiśmy 4,8 kg na h niby dużo ale zawsze tyle siejemy

W tym roku wyjątkowo po 20 sierpnia było siane bo zawsze sialiśmy przed 20

Mam tylko mały dylemat bo pryskałem po siewie i w jednym miejscu nie dopryskałem bo nie chciałem na zakład pryskać bo niby nie wolno .

edzio    1

12 ha zasiane i opryskane .

mam takie pytanko czy po oprysku można i czy warto wałować ,oprysk colzor trio

pierwszy raz posialiśmy rzepak i na 3 ha posialiśmy za dużo bo wyszło ok 5.3 californium :o

ale po poprawce jedna jednostka siewna wyszła idealnie na 3ha chyba ok700.000 szt na ha 3.3 kg/ha

Wacek21    35

U mnie juz sieja 3 dzien, nie wiem co u mnie tak sie wszyscy rzucili na uprawe rzepaku :D

farmer07    1

U mnie w okolicy też ludzie sieją rzepak na potęgę, nie wiem czym jest to spowodowane - może że od przyszłego roku nie wolno siać więcej niż trzy lata zboża bo nie będzie dopłaty i każdy już od tego roku zaczyna powoli wprowadzać zmianowanie bo cena w tym roku na pewno nie była zachęcająca,

Dzisiaj uprawiliśmy, zasialiśmy i opryskaliśmy. Też Californium miało małą MTZ więc może dlatego nam wyszło lekko poniżej 3 kg na ha. U nas tam gdzie bralismy nasiona brakuje i muszą zamawiać. Chyba będzie znaczący wzrost upraw.

Tylko żeby godziwa cena była.

u1212    2

My w tym roku wysieliśmy 55ziaren/m2 i na drugim kawałku 45/m2.

U mnie w okolicy areał uprawy rzepaku w tym roku praktycznie się podwoił w stosunku do poprzedniego.

szczewko    31

Wszyscy sieja rzepak a za rok bedzie po 800pln pewnie a zboze za to bedzie w cenie.Tak jest ze wszystkim w polsce.

lukas17    0

na północy polski jakoś wzrostu zasiewu rzepaku nie widać ,ale to jest spowodwane lepszą ceną zboża niż w innych rejonach:)

Soulshakin    79

To zależy jak narazie rynek nie jest zaspokojony i nawet producenci oleju itp robią zapasy na dłuższy czas bo później by musieli płacić więcej za surowiec.

Z tego powodu ze czasami z ceną jest rożnie to u mnie siejemy podobnie rzepak i pszenice trochę mniej jęczmienia i kukurydzy i nawet jak na jednej uprawie się nie zyska to na drugiej można.

edzio    1

porostu zboża są nie opłacalne jak na ten rok na rzepak jest popyt na bio paliwa.ale ja uważam że w następnym będzie odwrotnie zboże drogie a rzepak tani oby to i to było na przyzwoitych cenach pozdro

west    45

Zakończone siew i opryskane 73ha, odmiany: Visbi F1- 26ha, Mercure F1- 6ha, Pionieer maximus D04- 22,5ha, Belleveu -18,5ha

rataj    3

siew zakonczony. pod rzepakiem w tym roku 26ha. odmiany lisek, ibex i chagall. opryskane i teraz czekac na wschody ;p

Cineek    6

Jak tam po wschodziły rzepaczki? U mnie elegancko, z początku było sucho,i był nierównomierny, troszkę oprysku i kapusty jak nie wiem :)

szczewko    31

Ja swoj zaorałem bo kiła kapustych wzieła i mam spokoj z rzepakiem na jakies 4 lata. Ze wzgledu na wysokie opady duze połacie rzepaku w okolicy robia sie fioletowe i rzepak zaczyna sie "kurczyc" ,cos podobnie jak u mnie,wiec w najgorszym wypadku pojda pod pług.

jokey    0

Witaj,

Ja swoj zaorałem bo kiła kapustych wzieła i mam spokoj z rzepakiem na jakies 4 lata. Ze wzgledu na wysokie opady duze połacie rzepaku w okolicy robia sie fioletowe i rzepak zaczyna sie "kurczyc" ,cos podobnie jak u mnie,wiec w najgorszym wypadku pojda pod pług.

zmartwie Cie, ostatnie doswiadczenie ktore znam, po 9 latach przerwy niestety kila pojawila sie na zasianym rzepaku.

Oczywiscie jesli rzepak przezimuje w Twoim regionie (zwlaszcza blizej morza) ze wzgledu na stosunkowo duze zazywaczj opady mimo porazenia uprawa ma szanse zamknac sie dodatnim wynikiem finansowym. Tzn. w sprzyjajacych warunkach mimo porazenia mozna uzyskac plony 2,5-3,5t/ha. Jednak w niesprzyjajacych moze to byc rownie dobrze 0,5t/ha.

Jesli zdecydujesz sie na przerwe w uprawie na danym polu, pamietaj aby nie uprawiac rowniez innych rloslin z tej samej rodziny (np. gorczycy) i zwalczac chwasty z tej samej rodziny. Zwroc tez uwage, czy nie masz zastoisk wodnych na polach,jesli tak postaraj sie je zlikwidowac.

U mnie dobrze. Mam takie pytanie. Kiedy Wy pryskacie na samosiewy? Mój tata zawsze pryskał we wrześniu jeszcze, gdy rzepak miał 3 liście, lecz w tym roku się nie udało. Mówią że można i na wiosnę. Co Wy o tym sądzicie?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.