lukas17

siew rzepaku 2009

Polecane posty

lukas17    0

dziś od rana orałem, i już gotowe 26 ha pod rzepak, odmiana Califorium, wybrałem tą odmiane ze wzglętu na małe wymogi wody , zaraz jade nawzou już coś rozsypać a jutro siejemy, a jak to u was idzie ?


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

kissmy...    67
dziś od rana orałem, i już gotowe 26 ha pod rzepak, odmiana Califorium, wybrałem tą odmiane ze wzglętu na małe wymogi wody , zaraz jade nawzou już coś rozsypać a jutro siejemy, a jak to u was idzie ?

 

z tym małym zapotrzebowaniem na wodę to nie jest tak jednoznacznie, otóż ja w tym sezonie z californium zebrałem średnio 0,5t mniej niż adrany czy astrida (bez względu na stanowisko, nawet na 2 klasie californium nie osiągnęło wyższego plonu niż na 4) także wszystko zależy od okresu, w którym wystąpią niedobory opadów stąd warto rozłożyć ryzyko i wysiać odmiany zarówno wczesne jak i późne (u mnie californium był zbierany na końcu i to przy dużej wilgotności ok 9%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Ja mam dopiero lubofos na podwórku do sianie będzie późno w tym roku bo mnie gościu wyrolował ze słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

dziś posiałem 8 ha, cięzko było to uprawić mocna glina to przejachałem talerzówką potem agregat aktywny, ale efekt nie zadowalający. jutro przejade jeszcze wałkami kolczastymi może będzie lepiej


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No ja wczoraj skończyłem siać rzepak, 50ha a wnocy ulewa i 3 burze toteż wilgoci do wschodów niezabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

umnie też w nocy ładnie popadało, no i dziś nic nie posieje bo będzie sięlepić ale za to jeszcze troche dooram do 30ha :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas zaczeli dopiero orac pod rzepaki. Z tego co zauwazylem to prawie wszystkie okoliczne pola beda obsiane rzepakiem. :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jle siejecie na hektar mi wyszlo 3,7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wcześnie zaczynacie z tym sianiem :D.Ja mam zaorane dopiero 10ha :D.Jeśli kupujecie rzepak,na worku jest zalecana ilość wysiewu.Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

a jednak zasiałem dziś 5ha i mam już 13 jeszcze tylko 17 :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barrio    0

Witam ja jestem w trakcie talerzowania!ale juto juz idą nawozy i orka głeboka a potem jakis agregat a sieje przed koncem miesiaca około 25 29 sierpnia ! sieje nelsona 3 kg na hektar !! aha chciałem sie spytać czy dobrze robie dając nawozy przed orką ?? może lepiej po orce przed agregatem posiac jak myślicie prosze o info!! acha jakie nawozy stosuje się pod rzepak ??tak żeby wszło azotu =30 kg czystego na hektar!

p=50 kg na hektar!! l 100 kg cyzstego na hektar i siarka 30 kg cyzstego na hektar!! dobrZe Zrobie jak wysieje 300 kg soli potasowej 150 fosforanu amonu

200 kg lubofoski 4?? PROSZE O INFO chodzi o nawozy stosowane przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nawozy dawać pod pług bo fosfor i potas nie są wymywane. My trochę opóźnimy siew bo za dużo azotu daliśmy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

jeszcze 2 ha do zasiania, a potem wałem kolczas jeszcze pojeździć aby grubki rozbić


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

U mnie nawet nie ma jeszcze podorywki : O Ale w tym roku mam zamiar dać Californium. Uroki jednego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Nie martw się ja dopiero w poniedziałek jadę orać .Też uroki jednego dużego ciągnika .

W zeszłym roku ostatnią działkę siałem 1 września i na niej miałem najlepszy rzepak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padom    0

Ja zasiałem rzepak 20.08. Wczoraj poszedł oprysk na dwuliścienne. Nie wiem jak to jest bo według mnie siew był w terminie ale ci co dopiero wykonuja orke mowia ze za wcześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja mam posiane już 42 ha do posiania zostało jeszcze około 40. Wyszło mi około 3.7 kg na hektar. Uprawa była bardzo ciężka orka na mokro :). cąły tydzień tłukłem bryły na różne sposoby :). Efekt był średni dlatego zawyżyłem wysiew. Ale łądnie popadało i chyba będzie ok. pozdrawiaki


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja jeszcze 70 ha do zaorania, niestety też mam tylko jeden duży ciągnik, bardzo brakuje drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

W moich okolicach to pół na pół niektórzy kończą już siać a niektórzy właśnie zaczynają orkę i uprawe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

u mnie rzepak już wschodzi ,norma wysiewu 500000szt/ha co dało w przeliczeniu na kg 2,3kg/h odmiana Osprey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj