100150

Pługi "Agro-masz"

Polecane posty

norbi10495    0

Ja jestem użytkownikiem pługu zagonowego PZ3 ciągałem go Zetorem 8011 i bardzo dobrze sobie z nim radził pług jak pług niewiele może się zepsuć ale jeszcze korpusu w ziemi nie zostawiłem :D


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Po prostu świetny pług. Ja mam PZ4 i orze rewelacyjnie. Ta firma mi się podoba bo te pługi kosztują 4-5tys. a jakościowo powinny kosztować kilkanaście. U nas we wsi wśród nowych pługów to tylko widać agro-masz. My mieliśmy je pierwsi a teraz namówiłem tatę na zakup agregatu uprawowego 4,2m też z tej firmy i także jesteśmy zadowoleni. Teraz jeszcze chciałbym kupić agregat ścierniskowy też agro-masz i wtedy będzie czerwono-zielona rodzina :D A jeszcze jedno. A porównując agregat agro-maszu 4,2m i unii to różnią się tylko tym, że tu jest siłownik jest z przodu a tam z tyłu o cenie już nie wspomnę. Szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

A widział ktoś może już ich pług obracany na żywo jak to faktycznie wygląda. Bo widziałem na allegro że kosztuje 15 tys. jak za nowy pług to nie dużo. A ja również posiadam z tej firmy agregat uprawowo-siewny a od unii różnił się tylko 1 siłownikiem a cena 2 razy tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pług jest OK, ale twardość lemieszy i innych elementów roboczych korpusu jest marna i na piaszczystych ziemiach po 20 ha lemiesze do wymiany, no ale niecałe 4 tyś za 4x35 to nie 10 tyś za UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Moje pługi zaorały już ok. 50ha (Mam około 17 hektarów ornego i orałem nimi jesienią, wiosną i teraz już z5ha + podorywki po ściernisku) i lemiesze jeszcze popracują. Dziwne jest tylko to że one prawie w ogóle nie rdzewieją, podczas gdy sąsiada zaraz są czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Mam plug PZ5 5x40 zaorałem nim ok 40 ha no i lemiesze są do wymiany . Chce założyć teraz lemiesze unii z wymiennymi dłutami ale nie wiem do końca od jakiego modelu wiem że IBIS ma o szer. 40 cm ale jest problem z otworami bo u mnie jest rozstaw 115mm a od ibisa 85mm . Czy ktoś może zakładał takie lemiesze do swoich agro-maszów . a jaka jest u was żywotność lemieszy fabrycznych co zakłada agromasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

mam 4-skibowy na 40cm na skibę :) Pług dobry, ładnie kryje, tylko lemiesze ma strasznie słabe, po zaoraniu 6ha powyginały się i wytarły, ale teraz założone są te od Unii i jeszcze poorzą pewnie następny sezon :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Kolego kaczorek jak dobrałeś lemiesze z Unii do swojego pługu od jakiego modelu pasują . Czy może zaniosłeś stary lemiesz na wzór . Ile za nie dałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Po prostu świetny pług. Ja mam PZ4 i orze rewelacyjnie. Ta firma mi się podoba bo te pługi kosztują 4-5tys. a jakościowo powinny kosztować kilkanaście. U nas we wsi wśród nowych pługów to tylko widać agro-masz. My mieliśmy je pierwsi a teraz namówiłem tatę na zakup agregatu uprawowego 4,2m też z tej firmy i także jesteśmy zadowoleni. Teraz jeszcze chciałbym kupić agregat ścierniskowy też agro-masz i wtedy będzie czerwono-zielona rodzina :) A jeszcze jedno. A porównując agregat agro-maszu 4,2m i unii to różnią się tylko tym, że tu jest siłownik jest z przodu a tam z tyłu o cenie już nie wspomnę. Szczerze polecam

Kolego??? jeśli nie wiesz jak wygląda agregat UG to prosze nie wypisuj takich herezji że agromasz jest identyczny tylko siłownik jest z przodu ok?? Mam UG kombi bh 4,2 i na oko tyle co dało sie wypatrzeć na zdjęciach to różnią sie przedewszystkim tym że UG ma pływające sekcje!!!! a agromasz nie ma i inaczej jest zbudowana rama dużo solidniej a poprzeczki wzdłużne nie idą prosto jak w agromaszy tylko pod lekkim skosem >> co jest bardzo ważne dzięki takiemu rozwiązaniu można lepiej rozłożyć* rapy. Aha i jeszcze dwie sprawy > raz spulchniacze śladów UG ma gęsiostópki dwa belka jest w ten sposób zawieszona że może wykonywać swobodny ruch (kopiowanie poprzecznych nierówności) patrząc równolegle od podłoża około 8cm może 10.Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy a czy ma ktoś w posiadaniu pług z agromaszu 5*35??? jak on sie sprawuje, bo zamierzam kupic takiego do belarusa 952,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus    0

dziś kupiłem jednobelkowy 4 skibowy pług z Agromaszu, model PJ4. Wizualnie pług prezentuje się bardzo dobrze;) Niestety jeszcze nie sprawdziłem go w pracy. Postaram się wrzucić fotki pługa do galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario12363    0

witam interesuje mnie kup[no pługów no i nie wiem czy agro masz czy steltech jednobelkowe z regulacja orki roznica jest taka steltech kosztuje 10300 a agro masz 8000 tys co polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie kupuje własnie NH T5060 który ma 106 KM i zastanawiam się jaki pług do niego wybrać zastanawiałem sie nad zagonowym 4*40 agro maszu plus do tego wał np cambella mysłicie ze na ta moc bedzie to optymalny zestaw czy tez tez cos innego proponujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem ten temat powinien byc zapisany "pługi" Agro-Masz.

 

To polska firma wiec nie ma sie co dziwic slabej jakosci za stosunkowo niska cene. Co to wyboru pługa to lepsza decyzja bylby zakup uzywanego Kvernelanda, Vogel&Noota lub Overuma i jakis wał do niego :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz taki złosliwy co do nazwy tego tematu nie musisz być. w końcu to nazwe sie tak " "zaznacza. cena znacznie niższa od tych marek co zaproponowałes uzywane pługi ktore wymieniles kosztuja wielokrotnosc tego co tutaj nowy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie myślałeś o Akpilu jednobelkowym 4*40 ? Cena to gdzieś około 10 tys nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agro Masz i Staltech w sumie ich produkty się wiele nie różnią oni to klepią z jednej matrycy jak to w rodzinie bo to są szwagry. Co do jakości to naprawdę plastelina u nas przy pługu u170p rocznik 2006 to już mam czwarte elementy a to tylko 70ha plus małe usługi tu w Przedborzu jest jeszcze dwóch producentów pługów i grano system też jest niedaleko więc można coś znaleźć w dobrych cenach jeżeli ktoś chce kupić tego typu sprzęty tutaj w okolicy akurat zbyt dużo tego nie sprzedają więcej bym powiedział używek zachodnich lub uni jako ciekawostkę powiem że w agromaszu grządziele do grubera były robione nie z litego materiału tylko ze zwykłego profilu bo taniej żeby była jasność na nikogo nie namawiam anie nie odradzam każdy robi jak mu pasuje. Pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

A to prawda ze elementy roboczę są podobne do kvernelanda a w obrotówkach Agro-masz??? i nigdzie tych pługów nie widziałem z ramieniem do wałów, dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czy ktos z urzytkownikow pługow Agro-masz 4x40 zagonowych tych zwykłych nie jednobelkowych wymieniał elementy robocze na Unijne? Od jakiego modelu pasuja szczegolnie lemiesze i dłuta bo to mam w swoim do wymiany i nie wiem jakie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

ja wymieniałem na lemiesze z dłutami z unii od małego ibisa lub od tura ale żaden otwór nie pasował i musiałem nowe otwory wiercić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No to super a mówia ze czesci robocze sa wymienne z dostepnymi na rynku unijnymi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Lemiesze lemieszami. A piersi można jakieś dopasować? Wymieniał ktoś piersi lub odkładnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj