100150

Pługi "Agro-masz"

Polecane posty

jacki31    5

Do Adam8550  cena to 20tys netto(w tym 1000zl za wersje + i wzmocnione resory) ,Do zetora 10540. Około 3-tyg oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega kupił Agro-masza 5 skib na resorze i  już się naorał, może  z 60-70 zaorał i tylko wieżyczka przy ciągniku została,  a  pług  na przyczepę załadowali na polu.

Pewnie ciągnik za silny  też kupił  nowy Deutz 150 km.

Tak myślałem że to szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Agro -masz to największy szajs .Może niektórzy mnie skrytykują. 

 

Przez 1,5 roku   miałem pług PO4  i nigdy więcej. można się tylko utruć z nim.

ten pług to porażka  a dlaczego:     

- pękająca wieżyczka przy sworzniu tłoka  od szarpnięć obrotu.

-  brak płynnego obrotu    tzw martwy punkt  prowadzi do tego ze podczas  obrotu ciągnikiem kołysze  a pług cały trzeszczy.

-  ustawienie pługa  graniczy z cudem   nigdy nie przykrywa  do końca    zwłaszcza przy orce 4x40  ledwie zabiera za koło .

- kółko podporowe   nie utrzymuje ustawionej  głębokości zwłaszcza jeśli ma już po jakimś czasie  lekki luz.

- nagminnie  skrzywianie ośki od kółka podporowego.

gdy jest sucho   pług nie ma szans żeby orał     Mając zachodnie pługi używane   nie było z tym problemu.

- aby wymienić dłuto  trzeba odkręcić cała łopatę  i odcinać pościerane śruby -totalny  bezsens

-rama po dwóch lata zrobiła się matowa  oraz pokazała się rdza  mimo garażowania pługa

spora waga pługa 1300 kg  oraz  opór jaki stawia przy orce   sprawiało że  ciągnik  MF 105 km   miał co robić z tym pługiem i spalił  16litrów na mtg  gdzie z 20 letnim pługiem  Rabewerk  Supertaube 4 skibowym  spalił  12L/mtg i bez problemu sobie poradził z uciągiem.  Ten pług zamiast orać to ryje ziemie względem zachodnich  patrząc na  łopaty tamte  podcinają  a  te są proste.  Po zaoraniu  60 ha   łopaty do wyrzucenia  w agromaszu.

Usterek było więcej w trakcie użytkowania.

Jak każdy połaszczyłem się na nowy i nigdy więcęj polskiego pługa   szkoda 20 tyś na   ten szajs.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok wady czy usterki czy nie doróbki mogą występować. Ale problem z ustawieniem pługa to już raczej wina użytkownika. Złe ustawienie, ciężko idzie. Nie wiem do kogo pretensja że 4x40 nie zabiera za koło. Zrób 4x44 i będzie zabierał. Problem z orka w suchym to też wina ustawienia.

Podsumowując ludzie tymi pługami orzą. Wychodzi bardzo ładnie. Czyli jednak się da. Mam PJ4 czyli wszystkie elementy robocze jak w obrotówce. Orze bardzo ładnie, nawet w suchym. Całe elementy robocze a przede wszystkim kształt są ściągnięte z kv. Wymiana dłuta wymaga odkręcenia dwóch śrub. Rozumiem problemy z jakością bo to tania firma. Ale problemy z orka to już wina użytkownika.

PS mój ma 4 lata, dwie zimy na dworze, zero rdzy. Matowy ci się zrobił. Nie myłeś go jakąś chemią aktywna piana czy coś?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

hubertuss nachodzi mnie na zakup pługa z agro-maszu 3+1, kupił bym pewnie coś używanego ale u mnie w okolicy nic takiego nie ma a nie chcę jeździć po całej Polsce i szukać i potem mieć problem z dowiezieniem pługa na miejsce, chcę kupić nowy z agro maszu bo przemawia za nim cena nie biorę na jakieś fundusze kupuję za gotówkę i mogę go mieć u siebie w ciągu 1.5 tygodnia. Mam Zetora 100 konnego Proxima Plus powiedz mi czy da sobie radę  mam ziemie 2 i 3 klasa raczej równe jest 3 kawałki z lekkimi wzniesieniami jak coś to możesz napisać na priv.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Ok wady czy usterki czy nie doróbki mogą występować. Ale problem z ustawieniem pługa to już raczej wina użytkownika. Złe ustawienie, ciężko idzie. Nie wiem do kogo pretensja że 4x40 nie zabiera za koło. Zrób 4x44 i będzie zabierał. Problem z orka w suchym to też wina ustawienia.

Podsumowując ludzie tymi pługami orzą. Wychodzi bardzo ładnie. Czyli jednak się da. Mam PJ4 czyli wszystkie elementy robocze jak w obrotówce. Orze bardzo ładnie, nawet w suchym. Całe elementy robocze a przede wszystkim kształt są ściągnięte z kv. Wymiana dłuta wymaga odkręcenia dwóch śrub. Rozumiem problemy z jakością bo to tania firma. Ale problemy z orka to już wina użytkownika.

PS mój ma 4 lata, dwie zimy na dworze, zero rdzy. Matowy ci się zrobił. Nie myłeś go jakąś chemią aktywna piana czy coś?

 

nie nie myłem zadną chemią zawsze opłukany wodą i zasmarowany   byłto jeden z pierwszych modeli z 2012 r     problem poległą na ty  ze obojętnie jak się go ustawiło zawsze przednia  skiba  orała głębiej.  Umiem ustawiać pług    4x40  to  najlepsza  orka kazdy to powie   przy oponach   600 takich  w moim MF  nie zakrywał.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lepiej używkę zachodnią niż nowy  Polski.

Kolega kupił z  Agro- maszu 5 skib na resorze. Ledwo poorał pod rzepak, a część porysował bo to nie była orka. Nie wiem ile dokładnie zaorał z 70 ha z pszenicą  jak pług się rozpadł. Tylko wieżyczka przy ciągniku została,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Z polskich firm tylko UNIA.
Rok temu kupowałem pług do Belarusa 920, sprzedawcy odradzali mi wręcz Unie, a polecali pługi AKPIL, lub AGRO-MASZ. Ja jednak zdecydowałem się na UNIĘ 3+1  (35) na zabezpieczeniu resorowym. Pole zaorane jest równo a resztki pożniwne doskonale przykryte.
Wujek zaś kupił AKPILA 4 skibowego i skiba od skiby jest oddzielona, czuć, że traktor ma ciężką, a słomy masa na polu nie przykryta.

Wiem, że ceny UNII są wyższe niż AKIPLA czy AGRO-MASZU, ale moim zdaniem warto dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie zrozumcie, że cześć osób tu piszących nie potrafi ustawić pługa. Jak ktoś pisze, że umie ustawić pług ale mu pierwsza skiba orze za głęboko to przeczy sam sobie w jednym zdaniu. Tak samo jak wujek co to skibę od skiby oddziela. Ja rozumiem, że pługi typu agro masz akpil mogą być słabsze jakościowo. Mogą pękać, rdzewieć, się łamać. Ale nie piszcie bzdur, ze tym się nie da orać. Bo ludzie tym orzą, ładnie wychodzi. A zdjęcia nawet na af możecie zobaczyć. Tym bardziej, że elementy robocze tych firm są żywcem zerżnięte z renomowanych firm zachodnich (kształt). A jakość no cóż. Nie powala. Ale jaka cena taka jakość. Ostatnio kupiłem do agro masza dłuta kv. Pasowały jak ulał. Ale co z tego, że dłuta kupione u dealera kv. Kumpel mówił, że nie podróby z numerami kv. A po orce w suszy po 0,5 cm ubyło po paru hektarach.

PS jak ktoś ma oponę 600, chce orać pługiem 40 i dziwi się, że mu nie dosypuje to czyja to wina. Producenta czy rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Na pewno producenta dla mnie to   badziewny pług. Ciekawe ze Rabewerk 4x40  po ustawienu  dosypje i na polu nie ma śladu. oraz zakrywa za ostatnie koło. Widać też róznicę w odstępie od korpusa do korpusa  Wole zachodni używany . Żadnych polskich maszyn już nie chcę widzieć wykoananie jak z papieru . 20 tyś  za tkai pług to przesada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak rabewerk jest z gumy i się na polu rozciąga. Jak masz 4x40 cm to zawsze wyjdzie 160. Jakim cudem wychodzi więcej? Ty przeczysz sam sobie w każdym poście. centymetry są jednakowe na zachodzie i w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam Agro-Masza PO4  na resorze 2 sezon, zaorałem nim ok. 50 ha i wieżyczka jest na swoim miejscu, muszę go pochwalić za zabezpieczenie przeciw kamieniom, działa naprawdę rewelacyjnie ( nic nie gorzej od KV), bardzo dobrze kryje i orka jest po nim wyrównana(nie ma pojedyńczych skib), jedyny problem to wychodzenie na suchej zwięzłej glebie, ale jest to kwestia zmiany kąta natarcia skiby (na razie mi się nie chce). Miałem Unię co prawda na kołku i było to samo do póki nie zmieniłem kąta natarcia. Pług jest długi (szczególnie 5-ka) i cięzki i dlatego do transportu jest koło transportowe ale jak się komuś nie chce przestawiać to są skutki. Bo wieżyczka nie nadrywa się przy orce tylko przy dzikim transporcie, w Uni jest podobnie bo widziałem pługi ze "wzmacnianą" wieżyczką.

Podsumowując miałem Unię i mam Agro-M i obydwa mają swoje wady, ale wybierając ponownie postawił bym na A-M, bo cena jest o wiele niższa niż jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

na jakiej firmie wzorowany jest pług agromasz? 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Mam pytanie do użytkowników, zamówiłem pług na ramie 140, 3 skibowy ażurowy. W standardzie ma kółko podporowe bez amortyzacji. Warto dopłacać do amortyzacji 800zł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

mam pytanie do użytkowników odnośnie szybkości obrotu czy da się jakoś zmienić żeby obracał się pług szybciej ,jest jakiś dławik czy wystarczy coś pokręcić w kostce ?


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Proponował bym Ci nic nie kręcić, żebyś coś nie wykręcił :D. Z mojego doświadczenia powiem tak: Unia się szybciej obracała ale ten jest cięższy i gdy by chodził szybciej mogło by nie źle bujać ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ale po co szybciej?? Jakby wolno nie obracał to i tak obróci szybciej niż nawrót ciągnikiem zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

chociażby po to żeby hydraulika tak nie cierpiała bo aż węże trzeszczą a pług powoli idzie


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

własnie ten obrut w tym agromaszu jest dziwny, tak wolno się obraca, czasami mi stanie na  środku i nie może ruszyć w żdaną stronę, chyba  że mam za małe ciśnienie, ustawia się tam jakoś na tej kostce ciśnienie? ile powinno być? 

 

Po za tym pług jak za te pieniądze malina, przywali wszystko, nie wiem po co kupować zagraniczne za korcie jak nasze pługi polskie tak rewelacyjne ;) no ale sąsiedzi  Marka się liczy niektórym :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

własnie ten obrut w tym agromaszu jest dziwny, tak wolno się obraca, czasami mi stanie na  środku i nie może ruszyć w żdaną stronę, chyba  że mam za małe ciśnienie, ustawia się tam jakoś na tej kostce ciśnienie? ile powinno być? 

 

Po za tym pług jak za te pieniądze malina, przywali wszystko, nie wiem po co kupować zagraniczne za korcie jak nasze pługi polskie tak rewelacyjne ;) no ale sąsiedzi  Marka się liczy niektórym :)

Niestety zmartwie cię one tak mają  W moim było to samo  co jest wnerwiające  i  potrafi szarpać przez to że siłownik przy obrocie na środku ma martwy punkt i nie zdąży olej przepchnąć dalej  czego  w innych pługach   nie zauważyłem.   Możesz sobie regulować do woli  ale to i tka nic nie daje. Jedynie tłok z zachodniego pługa i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

A mój AGROMASZ(2015r.) obraca się płynnie, szybko, nie szarpie i niema żadnego martwego punktu. Nic nie regulowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj