Polecane posty

pmichal56    15

witam chciałbym zmienić starego 3p na coś nowszego ale nie nowego co będzie chodziło w opryskiwaczu,kombajn Anna, obsypnik 5-cio rzędowy, formownica do ziemniaków 3 rzędowa wszystkie te prace na kołach wąskich międzyrzędowych . i jeszcze jedno ciągnik ma być lepszy pod względem komfortu pracy ale równie oszczędny.Co proponujecie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ile możesz wydać na ten ciągnik i co rozumiesz pod pojęciem młodszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

same roller 60-70, lamborghini lampo lub agroplus ciągniki równie oszczędne, a skrzynia 40km/ha przedni napęd i wogóle co tu dużo pisać dzień do nocy do ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

a ile możesz wydac?? może ursus 4514?? ma 4x4,no i na pewno jest tańszy niż te które zaproponował @Ferdek07


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dechens    0

U3512 lepszy komfort i to samo spalanie.

Zetor 5211 lepszy komfort od u3512 ale więcej pali.

Albo używany escord 450. Choć nie wiem jak u niego z komfortem, bo spalanie to chyba niskie.

A nie myślałeś nad kupnem nowej maski i kabiny http://www.naglak.pl/grafika/new1.jpg. To powinno poprawić komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a ile możesz wydac?? może ursus 4514?? ma 4x4,no i na pewno jest tańszy niż te które zaproponował @Ferdek07

czyżby? za 50- 60 tyś mozna kupić wwymienione nawet z młodszego rocznika niż 4514, oczywisci kwestia cen cześci jest niestety na niekożyść sdf, ale ciągniki są bardzo oszczędne i spalą mniej od 4514, albo jakaś inna zachodnia 3cylindrówka, jest tego dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek95    24

Ja bym ci polecił tak jak @Rafal180 Ursus 4514 lub Ursus 4512 ja mam swojego u4512 juz 11 lat i tylko 3 lata temu na wakacjach poszedł mu podnośnik a tak poza tym to dobra inwestycja taki Ursusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

a co powiesz o same explorer 60 km 4x4 3 cylindry u mnie w okolicy taki smiga i nawet sie niezle prezentuje a i wom 540/1000 :D zresztą twój wybór :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ursus 3512 tez jest dobrym wyborem tylko jak naprawdę wymagasz od niego komfortu to bierz z komfortowa kabiną tylko ze więcej na tym stracisz :D parę $$$ bo za komfort się niestety płaci i ja bym bardziej patrzył na stan techniczny niż na komfort sam mam takiego ursuska i nie mogę złego słowa powiedzieć tylko ze bez oryginalnej kabiny :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

a ja tobym nigdy swojego 3p nie zamienił :D najlepszy ciagniczek.

a propo tematu to moze same roller?? albo td60d??

 

PS: i powiedz wreszcie ile masz kasy na niego!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

więc jeżeli chodzi o kwestie finansowa to od 30 - 40tys zł musi obrabiać ziemniaki. zastanawiałem się nad nowa kabiną naglaka ale to dalej stary ciągnik. nowsze ursusy 4512,4514 itp z tego co w wiosce maja to narzekają na nie,myślę tez o farmtracu ale to już trochę czasu trzeba żeby na niego zarobić, mam po prostu mętlik, ale wiem że z*sran*go chinola nie chce. ewentualnie 3512 tylko trochę głośny jest. a co sądzicie o John deere lub renault jak to z częściami i awaryjnością jest.

 

a jeszcze jedno jak kształtują się ceny wąskich kół do ciągników bo to też ważna kwestia ja w tej chwili posiadam takie ale do mojego 3p są w miarę tanie, a do johna lub innego zachodniego są pewnie droższe.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

na 3512 nie zamieniaj , bo róznicy nie odczyjesz ....

4512 moim zdaniem to to czego Ci potrzeba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a są jakieś John derre do 60 km takie troszkę młodsze powyżej 90 rocznik, lub masse y ferguson bo nie widzę takich na allegro. oprócz 3512 bo to głośne ciągniki miałem mf 255 i teraz c-360 3p i w 3p ciszej bo silnik dalej z przodu jest ale teraz to chce coś innego, ciągnik w którym po całym dniu w ciągniku nie będzie huczało w głowie jak z niego wysiądę, ale musi być równie ekonomiczny co 3p, i biegi min 10 jak 3p bo 3512 ma tylko 8 do przodu a w Annie ma to duże znaczenie, spalanie również się liczy. Przypomnę że ciągnik będzie chodził w Annie, opryskiwaczu, prasa do słomy,sadzarki do ziemniaków, formowni ca dwurzędowa, i jeszcze mała talerzówka ale to przez 2 lata później dokupie wieksza 2*12 do 912, ogólnie lekkie prace.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Idobrze robisz pchaj tego 3P w diabły ;) kolejny mądry na AF :) Zetor w lekkiej robocie by za wiele spalił jeżeli by jako głowny był i do orki to Zetor a tutaj no to tak jak koledzy mówią. Coś z zachodu Renault hmm są tanie ale części są bardzo drogie ze względu na silnik MWM ;[ Ale to sie tak szybko nie zepsuje jak Ursus wiec na to samo wyjdzie no i zaoszczędzisz wtedy czasu bo mniej awarii :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Szczerze to ja bym sobie zostawil tego 3P to dobry ciągnik i tyle. Ale jeśli juz chcesz zmienic to nie polecam napewno 3512. Skrzynia to kicha. Zwłaszcza do anny, ale to juz wiesz. Co do 4514 to ciągnik nie jest zly ale skrzynia taka sama jak w 3512 czyli tez rewelacji nie ma.

Ja swojego c-360 zmieniłem na to:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=202486

Silnik podobny jak w 4514. Spalanie porownywalne do c-360. Skrzynia 12/12 z rewersem plus biegi pełzające jednym slowem bajka. Jedyny problem jest taki ze ciężko ciągnik tej serii znalesc. Ale jak sie szuka to sie znajdzie. Takze polecam go gorąco.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Też mam podobnego tylko 362,faktycznie fajny traktorek,ale nie stety męcze sie także 3p,bo do uprawy międzyżędowej to on się słabo nada ze względu na rozstaw kół.W buraki, ziemniaki niestety ta poczciwa 60 najlepiej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Zobaczymy najpierw czy 3p da sobie rade w formowni cy którą kupiłem (bomet2x75cm)jak sobie poradzi to jeszcze trochę zostanie, a jak będzie miał problemy to trzeba będzie myśleć.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Idobrze robisz pchaj tego 3P w diabły :) kolejny mądry na AF :) Zetor w lekkiej robocie by za wiele spalił jeżeli by jako głowny był i do orki to Zetor a tutaj no to tak jak koledzy mówią. Coś z zachodu Renault hmm są tanie ale części są bardzo drogie ze względu na silnik MWM :) Ale to sie tak szybko nie zepsuje jak Ursus wiec na to samo wyjdzie no i zaoszczędzisz wtedy czasu bo mniej awarii :)

Szybciej się zepsuje niż myślisz, rozmawiałem kilka dni temu ze "szczęśliwym" posiadaczem sprowadzanego fendta lsa ciągnik super ale zaraz sypnoł się ten cały MWM i za same zestawy naprawcze do 6cio garowca 12 tyś poszło :) więc sprzedać 3p a potem tyle ile warte te 3p było wsadzić w części to nie sztuka, moim zdaniem jak tak już nie chcesz najlepszego polskiego ciągnika 4512 :) to weź trochę kredytu i kup sobie nowego farmtracka 665, co nowe to nowe a za 70 tyś chyba to co cudo da się kupić i moc odpowiednia i komfort i biegów dużo, nic nowego około 60km za taką kasę na pewno nie kupisz, a ten farmtrac gabarytowo i możliwościami równał by się z zetorem czy 4512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

no i właśnie przetestowałem 3p w formownicy i lipa kopie się nie może uciągnąć przypomne że jest to formownica dwu rzędowa bomet .Rzeby formować muszę lekko na podnośniku podnosić maszynę a i silnik z tego co słychać po nim też dostaje w kość. myślę ze napęd na 4 koła by się przydał.myśle o takim ciągniku co ma napęd 4x4 i mało pali bo to będzie chodziło opryskiwacz,Anna, formownica,sadzarka.Może zetor 5245 lub 3340 albo 4514 albo przemęczyć się dwa lata i kupić nowego.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Szybciej się zepsuje niż myślisz, rozmawiałem kilka dni temu ze "szczęśliwym" posiadaczem sprowadzanego fendta lsa ciągnik super ale zaraz sypnoł się ten cały MWM i za same zestawy naprawcze do 6cio garowca 12 tyś poszło :rolleyes: więc sprzedać 3p a potem tyle ile warte te 3p było wsadzić w części to nie sztuka, moim zdaniem jak tak już nie chcesz najlepszego polskiego ciągnika 4512 :) to weź trochę kredytu i kup sobie nowego farmtracka 665, co nowe to nowe a za 70 tyś chyba to co cudo da się kupić i moc odpowiednia i komfort i biegów dużo, nic nowego około 60km za taką kasę na pewno nie kupisz, a ten farmtrac gabarytowo i możliwościami równał by się z zetorem czy 4512 :)

ok mówisz że 4512 czy 4514 to dobry ciągnik???? bo mi go odradzają.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj