Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4652

Za 40 tys cięzko bedzie kupić mf 365, 375 ja mam 390 powiem tak w orce pługiem 4x30 około 20 około 25 cm spala 10 do 11 litrów na godzinę sianie około 5 do 6 na godzine żaden zetor tak mało nie spali mój mf ma 80 km

http://www.allegro.pl/item1012254534_massey_ferguson_365_1996r_65km_cena_31000zl.html

ten niestety jest odmłodzony ta kabina wychodziła do 87 roku więc pewnie jest 86

http://www.allegro.pl/item1010687440_massey_ferguson_375.html jak na moje oko rok gdzies tak do 91 silnik o mocy 71 km

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1436103 jesli chodzi o rozstaw kół seria 300 ma tylny most taki jak w 255 nawet niektóre cześci w katalogu mf do serii 300 i 255 maja ten sam numer wiec smiało możesz zakładac koła od 255 i w żądki bedzie pasował jesli bedzie przedni naped z innymi kołami z tyłu nie bedzie można go uzywać. Ciagnik wazy około 3200 kg wersja 2 wd więc z uciagiem nie bedzie problemów.

jeśli chodzi o fendta nigdy bym nie kupił sa to o wiele starsze ciągniki od mf za podobna kasę i o wiele bardziej wyeksplatowane. W przypadku mf serii 300 wieke częsci pasuje od ursusa czy to 255 czy 4512.

Jesli chodzi o zetora czy jd one maja ta wade że czy pracuja lekko czy cięzko spalą duzo mf przy cięzkiej pracy spali duzo chociaz mniej niz 2 pierwsze przy lekkiejnaprawde3 czasami mnie zaskakuje niskim spalaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0

Zgadzam sie kazdy ferguson jest bardzo oszczedny w paliwie ale jak cos nawali to czeba szykowac duzo kasy posiadam mf 675 zetor7211 duzo wiecej spali czesci o wiele tansze wszedzie dostepne aby lac paliwo i sandał wół do roboty mf ciagnik delikatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli kupisz wmiare dobry egzemplaż nie powinien sie psuć poza jakimis drobiazgami. przy dzisiejszych cenach paliwa można tez sporo zaoszczędzić. Dodasm że piszac o spalaniu przy sianiu używam siewnika o szerokosci 4,3 m. Cała tajemnica twki w uzywaniu skrzynie biegów i gazu nie przekraczasz połowy dobrze dobierasz biegi do pracy spali naprawde mało dlatego lepiej jest wybrac model z deko mocniejszym silnikiem niz nam jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kurczę dalej się męczę tym 3p, była okazja zakupu ziemi i kupiłem, do tego zmieniłem ale kombajn do ziemniaka z anny na grimme lk 650 i do tego inne jak zwykle nie przewidziane w rolnictwie wydatki, 3p daje rade i to nawet lepiej niż myślałem pali mi w grimmie w granicach 3l na mtg myślałem że to żart ale dwa razy sprawdzałem, lałem do pełna i zapis mtg, i tak dalej myślę co tu zrobić może rzeczywiście ten 4514 był by ok do tego kombajnu i do formierki.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeśli masz niewiele pieniędzy zastanów się albo nad jumzem, ale trudno jest znaleźć traktor w dobrym stanie. Traktor ma 60 KM, ale to są prawdziwe konie mechaniczne :). Najlepiej jakby to była wersja eksportowa czyli sprowadzony z zachodu - wtedy wspomaganie lepsze i hydraulika też. Albo MTZ-a. Widziałem swego czasu na allegro bardzo ładnego MTZ-a z bardzo małym przebiegiem w oryginale za 20tys. ale to była wersja bez przedniego napędu. Z tańszych to można też rozejrzeć się za jakimś Casem albo internationalem za około 20 tys. Traktor o wiele wygodniejszy od C-360 i trochę silniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

jak ktoś ma zetorz 4341 5341 niech napisze coś o spalaniu, i jak skrzynia, czy wychodziły z szybka skrzynią, bo teraz dojdzie transport ziarna do 30km i szybki traktor to jest to.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

Ja jeszcze moge doradzic Ci ciagniki Landini. U siebie mam landini 5500 juz drugi rok. Ma taki sam silnik jak 3p do tego skrzynie 12/4. Jest sporo cichszy jak 3p. Ma mocniejsza hydraulike od 3p. Wuekszosc czesci mozna latwo dostac. Szkoda tylko ze mam nieorginalno kabine,bo orginal duzo wygodniejszy. Niektore modele maja wspomaganie i naped. Ciagniki malo znane ale naprawde dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

Witam wszystkich :) Czy warto wymienić dobrego i sprawdzonego 3p na zetora od 5211 do 7211 i czy lepiej 3 garowy czy 4 .. Ciagnik ma służyć jako główny orka uprawa siew z siewnikiem nordsten 3.40 m no 3p ma cięzko na górkach dźwiga przodek a właśnie dużo takich pol posiadam co do spalania wiem jaka różnica bo miałem okazje pracować zetorami :D... Ciągnik będzie pracował na 9 ha ale napewno będzie więcej bo w 2009r gdy kupowałem 3p miałem 1,3 ha posiadam jeszcze kombajn fortschritt e 512 zakupiony wiosną tego roku więc maszyny nie będą stały tylko muszą pracować i pola będzie napewno dużo więcej .. Prosze o odpowiedzi i z góry dziękuje :) a to mój 3p

http://www.youtube.com/watch?v=N27KfDi0F7Q&lc=-qLpmL3ZF4A9DeKUix35kfypWOdm70RAGYZ5OM1VpFE

tam znajdziecie również link do tablicy może jeszcze ktoś się trafi i kupi :P

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Jak mówisz, że pola będzie dużo więcej to pomyśl nad czymś z przednim. Ja też mam góry więc wiem ile ujadę nie włączając go..

Polecam zetory, ja mam szóstkę ale na Twoje hektary (i jak Ci jeszcze dojdą) Zetor 8145 spokojnie starczy. Według mnie nie ma sensu kupować następnego bez przodka, najwyżej zostaw sobie 3p, poczekaj rok, uzbieraj i kup coś z przednim. Ale to tylko moja rada :)

I poszukaj w innych tematach, na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kolega dobrze radzi. Daruj sobie trzycylindrowe silniki i ciągniki bez napędu. Może z dużą serią się trochę zagalopował ale mniejsza zetora nawet na ponad 20h wystarczy w zupełności.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

A może 6945? jak sprzedasz 3p to nie wiele będziesz musiał dołożyć, te ciągniki są tańsze od 52/7211 a mają napęd.6 lat temu u nas robiły 4011,360 i 330 na ok 60ha i nie było tragedii więc ciagnik powyżej 60KM na 9ha wydaje mi się przesadą.

Edytowano przez PLis87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przodek musi być już, mówisz że pola przybędzie to może 7245 / 7745 zapas mocy zawsze sie przyda. Lepiej dopłacić i kupić porządny niż jakiegoś starego łupa. Nie wiem dlaczego 60 KM na 9 ha to przesada ? Wujek ma tylko 3 ha a ma zetora 6340 i C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

60-siąt to nie przesada. Ale zetor czy ursus dużej serii tak. mała seria zetora jak złoto do takiej roboty. One tak gonią do 70-parę koni. W sam raz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Farmer242 pszenice i owies. Ma 3 konie i około 1,5 ha łąk jeszcze. Zetor przy rotacyjnej a C-330 po trawe jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44
Napisano (edytowany)

Od razu piszę przekopałem pół forum i nie było podobnego tematu a jak były to z cenami jakimiś upokarzającymi.

 

No a więc właśnie szukam jakiegoś ciągniczka zamiast c360 który ma już swoje lata.

posiadam większego byka, ten służył by jako pomocnik między innymi rozsiewacz nawozów 1tona, opryskiwacz ciągniony 2000l.

chciałbym cos 4x4 z turem najlepiej. Cena? właśnie tego nie wiem bo przeglądam rynek i nie chce wydawać 50 000zł na jakiś szmelc lepiej kupić coś za 150 000 i mieć spokój.

Interesował by mnie jakiś pomocnik 2-3 letni z małym przebiegiem coś z zachodu na hydraulicznym rewersie, z amortyzowaną kabiną i turem.

Jakie konkretne modele ciągników polecacie?

od razu mówię że John deere odpada, bo mamy uprzedzenie do tej marki, raczej coś typy MF, deutz, Fendt, Jcb.

Czekam na komentarze i pozdrawiam gaga

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

A nie lepiej za takie pieniadze kupic noweho NH albo zetora?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Nowy NH albo Case powinien się zmieścić w tej cenie. Nowa maszyna to zawsze nowa. Case seria JX a moc to zależy już od Ciebie. Jak za C-360 to proponuję JX60 lub JX 70.

 

No i stało się. 1000 post na naszym forum :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego proponuje kupić Same np roller do wyboru 50 60 70 km są szybkie zwrotne i mało pała ktoś pisał na forum ze pali od 2 do 5 litrów w pracy z ładowaczem czołowym. Ciągnik jest prosty, mechaniczny w sam raz do opryskiwacz i rozsiewacza ma napęd 4x4 albo jakiegoś nowszego same tiger chyba.... Ja bym swoją 60 wymienił właśnie na taki sprzęt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba18l    0

Fendt 308c lub 309 kupisz do 150 tys z turem u mnie sasiad kupił za 101 tys idealnego ;) sprzęt ful wypas i do tego mało pali :-) tylko rok 2004 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, ja chyba wybiorę Zetora Majora 80

prosty, jeden z tańszych, z zapasem mocy jak ma służyć do drobnych prac. No i w porównaniu z c360 to duży skok jeżeli chodzi o komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj