Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
wojtas    73

a co do komfortu jazdy c 360. to kiedyś jak miałem tylko 7211 i 3512 podczas wożenia kuku dorwałem 360 mojego stryja. nigdy nie zapomnę tej jazdy . myślałem ze wyskoczę z siedzenia jadąc po bruku. tak więc możliwe że kolega ma stalowe obręcze na felgach skoro forterą gorzej się jeździ jak sześćdziesiątką

EppS    2
Steyr, JD, NH i MF, ale do tych marek nie możemy porównywać Zetora bo to inna klasa.

Zgadzam się, jakim MF jeździłeś że kabina zetora wydaje ci sie mała. Gdzieś na af jest skan testu 100 konnych ciągników kabina zetora wcale nie wypadła źle (pod względem wymiarów). Możesz napisać jakie awarie wystąpiły do 50 mtg.

Tak w zetorze są opony mitasa i rzeczywiście najwyższa półka to nie jest. Zdjęcie obciążników pomaga, skacze mniej może to kwestia rozkładu mas przód tył ? Forterra przy predkosci jaka rozwija C 360 tez nie skacze.

NAPIS ćWICZEBNY

Wiadomość z agroFakt.pl

serek244    0

Wygląda na to że taki dyskomfort jazdy który powyżej opisałem dla niektórych nie stanowi żadnego problemu. Jednak dla mnie stanowi, mam lekki problem z kręgosłupem i po przejechaniu forterrą 20km drogą średniej jakości noc mam już z głowy. 914 jadę tą samą trasą i wszystko jest ok. Ludzie aż się dziwią że mam nowy ciągnik a jeżdżę starym. Z ciśnieniem w oponach kombinowałem w każdą stronę niestety nic się nie zmienia. Opony faktycznie mam Mitasa. Rozmawiałem z mechanikami z serwisu, mówili że nic się nie da zrobić i ten traktor niestety tak ma. Wydaje mi się że traktor aż tak mało nie kosztuje żeby stwierdzić, że za takie pieniądze nie powinienem niewiadomo czego się spodziewać. Żądanie komfortu porównywalnego ze starym ursusem 914 nie jest chyba zbyt wygórowane.

jaro    164

Jedyne co mogę Tobie doradzić to zakup porządnego fotela (pamiętam że jak jeszcze prenumerowałem Profi to było tam coś o firmie która produkuje fotele do ciągników właśnie dla kierowców z wadą kręgosłupa).

bodzio1108    88

Ja mam Proxime plus 9541 i z turem się jeździ dobrze nawet po nierównym, ale jak wpadnie w większą dziurę to potrafi 'targnąć' fest, ale ogólnie źle nie jest. Jak jeżdże bez tura to powietrza upuszczam tak że opony są 'ugięte' już niepamiętam na ile atm, ale jazda wtedy jest super. Można pod cała kicie ciskać i po dziurach sie jedzie super, jak na ciągnik oczywiście. Wzrostu wyobraź sobie że też mam 195cm i jeszcze nigdy łbem w dach nie zawaliłem, ani w lusterko, niewiem jak Ty wchodzisz do tego ciągnika. Fotel mam zwykły i opony też Mitaski.

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

pioter    44

można próbować jeszcze robić amortyzacje kabiny, choćby na sprężynach...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

jaro    164
Chodzi o Grammera. Mam to cudo

Jeżeli tyczyła się ta wypowiedź mojego postu-to nie,nie chodziło o Grammera (jakaś taka mała niemiecka firma to była)

marcin974    25
Wygląda na to że taki dyskomfort jazdy który powyżej opisałem dla niektórych nie stanowi żadnego problemu. Jednak dla mnie stanowi, mam lekki problem z kręgosłupem i po przejechaniu forterrą 20km drogą średniej jakości noc mam już z głowy. 914 jadę tą samą trasą i wszystko jest ok. Ludzie aż się dziwią że mam nowy ciągnik a jeżdżę starym. Z ciśnieniem w oponach kombinowałem w każdą stronę niestety nic się nie zmienia. Opony faktycznie mam Mitasa. Rozmawiałem z mechanikami z serwisu, mówili że nic się nie da zrobić i ten traktor niestety tak ma. Wydaje mi się że traktor aż tak mało nie kosztuje żeby stwierdzić, że za takie pieniądze nie powinienem niewiadomo czego się spodziewać. Żądanie komfortu porównywalnego ze starym ursusem 914 nie jest chyba zbyt wygórowane.

Już kiedyś założyłem temat o skaczących forterrach ale zbito mnie z tropu ze to nie możliwe, ze nie jest źle itd.

Dałem spokój bo mało styczności z tym mam, a Ty mógłbyś cos wiecej napisać na ten temat :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

igorass    32

Jedna myśl nasuwa mi się po prześledzeniu tego tematu - wszyscy potencjalni nabywcy nowych Zetorów czy innych ciągników bez względu na markę, zmuszajcie dealerów aby pozwolili Wam przejechać się interesującym Was ciagnikiem troszkę więcej niż parę metrów po placu. A jeżeli nie będą się chcieli zgodzić, to po prostu "do widzenia ślepa Gienia . . ." i jadę do innego dealera. Jeżeli nie chcą dać poprowadzić ciągnika to chociaż jedźcie obok na siedzeniu, błotniku czy w kucki ostatecznie (zależy od klasy ciagnika)

Ferdek07    62

@Serek możesz sobie tylko pluć w brodę że przed zakupem ciągnika nie byłeś na AF nie przeczytałeś wszystkich tematów o forterrach nie założyłeś jeszcze kilku innych, nie podpytałeś innych userów na PW to teraz masz :P, dieler i tak sprzeda Ci zawsze to co chcesz, aby coś sprzedać, chcesz tani ciągnik z tanimi częściami to nabaja że do zetora części są 10 razy tańsze niż do zachodnich, chcesz zachodniego nabajaeruje o innej jakości wykonaniu itd że nie ma się co psuć, chcesz tani i oszczędny orzeni farmtracka haha, a tak wogóle, to co Ty za problem masz z tą forterrą to nie rozumiem, z takim bykiem pustym się przecież nie jedzie, jak jedziesz to z agregatem, czy pługami czy czymś tam to wtedy podobno nie skacze nie?

a jak już masz skrzynie 40km/ha to nie znaczy że zawsze musisz jechać na najwyższym biegu, jak prześledzisz wykres prędkości to i tak wyjdzie że przy tej samej prędkości co tak komfortowo jedziesz c 360 to i forterra nie będzie skakać.

Niestety z tymi ciągnikami na testy to u nas chyba nie możliwe, bo w kanadzie już kiedyś można było dostać kombajn na sezon na testy, ale u nas żeby jakiś ciągnik dali na tydzień to chyba nieosiągalne wręcz, ale chyba nawet najwięksi fani zetora muszą przyznać że prosucent z czech robi troche niedopracowane maszyny :D

KrzychuM    0

a ja słyszałem od dilera DF ze zetor ma nierównomierne rozmieszczenie masy i moze przez to skacze. ja gdy jade z maszyna bez obciaznika to skacze jak piłka, ale jak założe tonowy obciażnik na przedni tuz komfort jazdy zwieksza sie.

b0gdan    85

Pierwsze lekarstwo na skakanie, to zmniejszenie ciśnienia, drugie to ładowacz z Comfort Drive, daje to namiastkę amortyzacji przedniej osi. Ciągniki jak stoją dłużej na placu u dilera mają mocno napompowane koła, aby opony się nie odkształcały, może u Ciebie jeszcze jest ciśnienie placowe :P

rataj    3

a jakie cisnienie powinno byc??;p

Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

wlodiw    2

Po mojemu zbyt dużo obciażników na przodzie i zbyt lekki tył, masz obciążenia na tylnych felgach? Do tego nabite zbyt duże ciśnienie kół do tego pewnie dziurawa droga i wszystko jasne.... Ale jak Ty porównujesz Zetora do c-360.... :) to sorry ale coś mi się wydaje ze ty tym zetorem w życiu nie jeździłeś.... :)

Arturmen4    0

Faktycznie Forterra strasznie skacze.Na gładkiej drodze to jest w miare ok, ale jak juz lekko nierówny asfalt to porażka... Ciągnik mam dopiro od kilku dni. Cisnienie z tyłu mam 1,3 at a z przodu 1,6, Czy jeszcze obnizyc? Ten typ poprostu tak ma czy czekać troszkę az sie opony jakos ułożą? Opony mam radialki. Obciązniki z przodu 500 kg a z tyłu 230kg

Kali    0

Nie wiem, czy opony się ułożą, ale na pewno się przyzwyczaisz.

Sklodos    0

Chłopaki moim zdaniem radialki to dość twarde opony i nie wiem czy się ułożą. Moja rada jest taka że przy najbliższej zmianie opon trzeba założyć zwykłe, broń boże radialne, bo nie dają wiele więcej od zwykłych a pozbawiają komfortu podczas jazdy na szosach, zreszta nawet zmniejszenie ciśnienia przy tych oponach nie wiele daje. Przykład z życia: mój brat ma zetora 7211 na radialkach a ja mam 7211 na zwykłych. Przejazd na trasie 25 kilometrów jego ciągnikem to duże obciążenie dla ciała i kręgosłupa, a przejazd tej trasy moim to bajka. Podkreślam że 7211 nie osiąga takich prędkości jak forterka.

Jeszcze jedną opcją jest założenie opom michelin które mogą pracować na ciśnieniu 0,8 bara o ile się nie mylę. Pozdrawiam

KacyK    0

Ta kolega wyżej racje...

Opony Zetora są marnej jakości.

Ja jak kupowałem Zetora to już na jedzie testowej wiedziałem o tym, ale to mi nie przeszkadzało...

Co prawda mam 182cm...Uczucie irytujące ale nie skreślające Forterry.

A i spróbuj naprawdę z obciążeniem i atmosferami pomyśleć.

Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz w tym temacie ja też spróbuje :)

pozdro.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/

• Przez wojtas
      Tak jak w tytule -kierunkowskazy  w proksie a właściwie ich brak. włącznik działa kontrolka działa a nic nie miga . prawdopodobnie przerywacz. może ktoś go wymieniał i wie gdzie się on znajduje bo nie mogę go namierzyć pomimo zdjęcia osłon pod tablicą zegarów. 
    • Przez Quercus78
      Chcę kupić ładowacz czołowy do zetora 9540 i nie mam pojęcia jaki. Producentów jest wielu , ale jaki wybrać.Będzie służył głównie do załadunku obornika,wapna i podnoszenia big bagów z nawozem. Pomoże ktoś ze swojego doświadczenia.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zapowiada się, że rok 2012 to początek dużych zmian w ofercie ciągników Zetor. W połowie roku mapojawić się nowy model ciągników Forterra z oznaczeniem HSX. Ciągnik będzie wyróżniał się przede wszystkim nową przekładnią z elektrohydraulicznym rewersem. Przekładnia 30/30 będzie miała 5 biegów, dwustopniowy wzmacniacz momentu oraz 2 zakresy. Poza tym dostępna będzie preselekcja wzacniacza momentu, co oznacza, że ciągnik będzie automatycznie zmianiał przełożenia w zależności od obciążenia. Sterowany elektrohydraulicznie WOM będzie można obsługiwać z zewnątrz ciągnika. Poza tym w Forterrach HSX zwiększony zostanie o 100 mm rozstaw osi w porównaniu z dotychczas oferowanymi ciągnikami tej serii. Nowa seria ciągników składać się będzie z 5 modeli o mocy od 90 do 137 KM.
      W 2013 roku Forterra HSX ma być dostępna z czterema prędkościami WOM, amortyzowaną kabiną i zachodzącą na dach szybą przednią, co zwiększy komfort pracy z ładowaczem czołowym. Kolejną nowością, jaką Zetor przygotowuje na rok 2013 jest Forterra HSX HD. W ciągnikach tych rozstaw osi zostanie zwiększony o kolejne 100 mm. Poza tym w ciągniku montowana będzie wydajniejsza hydraulika 80l/min. Forterra HSX HD oferowana będzie z nową, amortyzowaną przednią osią i wielofunkcyjną dźwignią w kabinie, którą zmianiać będzie można m.in. przełożenia. Poza tym konstrukcja najlepiej wyposażonej Forterry będzie przygotowana do zamontowania większego, sześciocylindrowego silnika. Producent nie zdradza więcej szczegółów.
      Wszystkie modele ciągników Zetor Forterra od 2012 r. wyposażone będą w dwa siłowniki wspomagające podnośnik. Zwiększy to udźwig do 6000 kg. Poza tym w podnośniku Bosch z EHR oferowana będzie standardowo funkcja HitchTronic. Po wybraniu tego trybu pracy podnośnik będzie zbierał informację o TUZ i automatycznie regulował parametrami pracy tak, aby głębokość pracy narzędzia nie uległa zmianie [...]

Tekst zaczerpnięty z wydania 02.2012 magazynu TopAgrarPolska (str. 180).

Hmm.. I co wy na to koledzy?? :rolleyes:
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.