Zaloguj się, aby obserwować  
MartineZ

Nowa prasa do do 30 tys.

Polecane posty

Henius91    1542

to nie jest Vicon ale jak za taka kase to bierz bez ogladania sie, ale moze jednak rozejrzyj sie za prasa z rotorem chyba ze nie robisz sianokiszonki, ale jak robisz to sie zastanow, zebys potem nie zalowal.

 

Luke moze i ja bym kupil prase pasowa ale jednak juz dlugo uzywam lancuchowe wiec troche boje sie zmienac "technologie". jednak jakbym kupowal nowa prase kupilbym Krone KR 130 z rotorem (chodzi o calkiem nowe) bo wiem ze takie produkuja a nie sa az tak duzo drozsze od sipmy z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Piszesz o prasowaniu słomy? To fakt, jednak jeśli chodzi o sianokiszonke to w tym roku w moim MF zwyczajnie brakowało mocy do swobodnej pracy z zapiętymi nożami... Nie gasł ale na zwykłym 540 było czuć że to bardziej prasa rządzi ciągnikiem niż ciągnik prasą :D wiadomo jaka była wtedy pogoda, miejscami masa z pierwszego pokosu była niedosuszona jak trzeba, a na łąkach mokro :D

W sianokiszonce (zawsze załączone noże) nie przekraczam biegu 3C czyli prędkość około 11 km/h na 540E, minimalna prędkość pracy to przy dobijaniu 3A czyli jakieś 8km/h, trawy koszę zazwyczaj późnym popołudniem, zbiór około południa, trawy nie roztrząsamy po kosiarce ze spulchniaczem, baloty są zdecydowanie cięższe niż po sipmie którą prasowaliśmy do tej pory o jakieś 25%, czyli zbite są dość dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@henius nie przesadzaj o tej innej technologii... :D do lepszego łatwo się przyzwyczaić :D

 

 

@ferdek na pewno mniej awaryjna będzie ta mniej wyjeżdżona i radzę się na tym skupić...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
http://www.allegro.pl/item721129684_prasa_...6_grenland.html czy vicon za około 20 tyś bedzie lepsza od jd 550 w podobnej kaise? która jest tańsza w naprawach i mniej awaryjna?

 

nie wiem czy ona ma pasy karbowane bo jezeli nie to daj sobie spokoj bo sianokiszonki nie ukrecisz ... jak pasowa to musza byc pasy kabowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

kolego @ Luke16 dlaczego siejesz propogande że do sianokiszonki muszą być karbowane pasy? Z twego postu wynika że tylko JD można zrobić sianokiszonkę a wszystkimi innymi pasowymi już nie. Przecież to oczywista nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

co dokładnie znaczy karbowane? Jeśli bieżnik w kształcie rąbu to tylko JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
http://www.allegro.pl/item721129684_prasa_...6_grenland.html czy vicon za około 20 tyś bedzie lepsza od jd 550 w podobnej kaise? która jest tańsza w naprawach i mniej awaryjna?

 

 

bierz JD...a potem bediesz mnie po Polsce szukal zeby flaszke postawic...w rolnictwie sie porbilo taak ze ciezko z kasa a jak juz cos kupic to sprawdzone...wiec JD bierz tylko zadbane bierz i zadnego gowna z anglii ani danii bo to po jakims czasie zlomstwo sie robi poprostu taki tam klimat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

binek prasa ma być do wszystkiego :D a nei do sianokiszonki tylko i co wjedziesz w słomę i nie owiniesz bo ci się balot bedzie ślizgał :D jeżeli prasa pasowa to pasy muszą być karbowane i koniec kropka !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak to mówią , jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

 

 

ja np do słomy prasy nie potrzebuję tylko do sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

każdy każdą prasą robi wszystko sianokiszonkę siano słomę i po to się taką prasę kupuje żebyś nią mógł wszystko zrobić... prasa każda jedna powinna być uniwersalna... po to ktoś to stworzył by się nie namęczyć i nie nabluźnić tylko miło pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko załóżmy że ja chcę kupić pracę tylko i wyłącznie do sianokiszonki bo słoma mi nie potrzebna a siana nie robię bo moje krowy wolą sianokiszonkę to po co mi prasa do wszystkiego jak ja chcę coś specjalnie do sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
dzieki za dotychczasowe posty prosze o dalsze

 

 

oczywiscie ze pasy maja byc karbowane i jak bedziesz kupowal to odwracaj i patrz na pasy musza byc od srodka JD inaczej ktos zalozyl jakies podroby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
od środka jd? łatwo to zobaczyć? a jak sprawdzić ten komputerek w jd 590?

 

 

podchodzisz od przodu prasy przekrecisz spokojnie reka pas i zobaczysz....komputerek ma z tylu przycisk w jedna strone wlanczasz siatke w druga sznurek zawsze po ustawieniu parametrow klikasz "start" i masz symulacje podawania sznurka i patrzysz czy wszystko ok ( w sumie silownik tylko idziei podaje sznurek) na siatke nie masz polowe ustawien tylko ustawiasz ile razy ma owinac i z banki...a i napewno musisz targac 590?? to duzy model w sumie ja sie ciesze ze wziolem 580 dlatego ze ustawiajac 110 na komputerze i tak robie wieksze bele jak sipma czyli jak dasz 160 na maxa na komputerze rozmiar beli to i tak zrobi ~180 swiat moim zdaniem chyba ze masz teleskopowke to bierz 590 i bedziesz wozil ~2m bele :D a jesli robisz tylko bele 120-140 to spokojnie 580 Ci styknie a i jeszcze jedno jak wlaczysz komputer to ona zlicza od narodzin swoich ile juz skrecila beli moja miala 20 tys na 98 rok...ale obok mialy te same roczniki nawet po 30 tys...poprostu jak jestes u handlarza jak podpinac komputer i w opcjach zerkaj ile beli skrecila i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A jeśli ktoś komputerek wymienił ?? To jak z przebiegiem auta:) koleś się cieszy że nabył coś porządnego a tu lipa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
A jeśli ktoś komputerek wymienił ?? To jak z przebiegiem auta:) koleś się cieszy że nabył coś porządnego a tu lipa :D

 

 

eeee tam wiesz ile taki komputerek kosztuje ...cenia sie jak cygan za matke. Przeciez on jest na boku montowany prasy i nie sadze zeby sie opylalo komus cos kombinowac....ciezko zdobyc jak sie spali wiec smiem twierdzic ze kazda prasa ma orginalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie cytuj poprzedniego posta

 

w samochodach też "komputerów" nie zmieniają a liczniki cofnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
nie cytuj poprzedniego posta

 

w samochodach też "komputerów" nie zmieniają a liczniki cofnięte

 

 

ciekawe jak zmieniaja...chyba sie za mocno zakreciles z tym cofaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

znowu cytujesz poprzedni post

 

jak zmieniają?? wcale nie trzeba "komputerka" zmieniać aby zmienić stan licznika obojętnie jakiego, więc nigdy nie można mieć 100% pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
tylko załóżmy że ja chcę kupić pracę tylko i wyłącznie do sianokiszonki bo słoma mi nie potrzebna a siana nie robię bo moje krowy wolą sianokiszonkę to po co mi prasa do wszystkiego jak ja chcę coś specjalnie do sianokiszonki

 

Mówisz, masz - JD 545 ; 550 ; 570 ; 580 ; 590 ; 572 ; 582 ; 592 :D Po prostu idealne do sianokiszonki, polecam rotor z nożami, i siatkę jak typowo do sianokiszonki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj