Zaloguj się, aby obserwować  
MartineZ

Nowa prasa do do 30 tys.

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Henius zorientuj się że w tym momencie obrażasz użytkownika ksiaze ;[ No to po co zamieniałeś krone na sipmę skoro zamieniłeś jeszcze w miarę pasę na szrota??? Bo ja tego nie rozumie... I co masz do moich belek słomianych bo nie rozumię ??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

panowie jak już się tak chwalicie tymi belkami ze słomy to pokazujcie zdjęcia jak wyglądają po pewnym czasie np. na wiosnę o ile się spłaszczą itd. a nie prosto z pola bo to bez sensu. prasy zmiennokomorowe zwłaszcza te stare jd są przereklamowane każdy pisze o ich zaletach a o wadach to już cisza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

damian a jakie one mają wady??? Bo ja nie wiem o żadnej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Luke w jednym z postow pisalem dlaczego sprzedalem Krone i kupilem sipme, widze ze udzielasz sie w tym temacie tylko po to aby wypisywac same zalety JD i oczerniac innych uzytkownikow. a co do usera ksiaze to mi to kolo ... lata czym on sie zajmuje, moze miec nawet swoj wlasny skup butelek, mnie to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a że np. w pokos słomy trzeba wierzdzać z "wyczuciem" bo nie pobierze słomy to nie moja opinia a użytkowników mnie osobiście bardzo by wkurzało owijanie się zielonek na jakimś wałku itd powtarzam to nie moja opinia tylko to co dowiedziałem się na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

widzisz ja się nawet nie zatrzymuje jak w pokos wjeżdżam teraz z początku każdy się uczy.... Dlatego się owija bo jak owijasz trawę po skoszeniu zaraz to ci się owinie ale patent jaki powinien być zastosowany od początku bo nawet w instrukcji o tym pisze ten problem wyeliminował ... po prostu jak się nie czyta instrukcji to tak jest :o ale ogólnie trawy się nie owija w belki przecież bo wtedy to nie jest sianokiszonka tylko kiszonka a jak zresztą owinę trawę to nie ma szans że mi zetor belkę udźwignie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
widzisz ja się nawet nie zatrzymuje jak w pokos wjeżdżam teraz z początku każdy się uczy.... Dlatego się owija bo jak owijasz trawę po skoszeniu zaraz to ci się owinie ale patent jaki powinien być zastosowany od początku bo nawet w instrukcji o tym pisze ten problem wyeliminował ... po prostu jak się nie czyta instrukcji to tak jest :o ale ogólnie trawy się nie owija w belki przecież bo wtedy to nie jest sianokiszonka tylko kiszonka a jak zresztą owinę trawę to nie ma szans że mi zetor belkę udźwignie....

 

 

eee tam jedziesz 10 s troszke wolniej potem pyda do 15km/h i lyka pokos jak zla zadna taak nie lyka jak JD.....jak was czytam to smiem twierdzic ze w okolicy rzadza same sipmy i inne wynalazki...kup JD a konkurencja dostanie piany ze zlosci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kłócicie się która lepsza a mnie interesuje co kupić w tej cenie żeby godnie ukręcić sobie te 1 tyś belek i nei martwić się remontami!!! zachwalacie najbardziej jd oraz krone, a mnie nie interesuje która lepiej bele robi, ale która będzie tańsza w naprawach i mniej się psuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
eee tam jedziesz 10 s troszke wolniej potem pyda do 15km/h i lyka pokos jak zla zadna taak nie lyka jak JD.....jak was czytam to smiem twierdzic ze w okolicy rzadza same sipmy i inne wynalazki...kup JD a konkurencja dostanie piany ze zlosci:P

Spróbuj pojechać u mnie 15 km/h na torfowych nierównych łąkach-powodzenia-chyba że w kasku jeździsz :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Niech ci co jeżdżą 15 km/h pokażą jakie wałeczki sianokiszonki zbierają ;[ Ktoś pisał że żadna prasa tak nie łyka jak JD, więc zapytuje o pionierskie rozwiązanie tam zastosowane :o Ma to wogóle rotor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

tak uwazaj bo pojedzie ci 15km/h :) ja tez moge napisac ze c-360 z prasa wyciagam 20km/h :o ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie wiem ale ja zetorem i jd 550 w słomie jeździłem 2 szosową nie wiem ile na dwójce wyciąga i na pełnych obrotach ale jak popatrzyłem na innych zmagania to miałem uśmiech na twarzy :o A jak zaczłem wolno jeździć wolno to i się zapychało... ;[ w sianokiszonce jeżdże 4,5 polowymi ale bym jeździł szybciej tylko mi ciągnik nie wyrabia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja w zytniej to 2 szosowa chodze a w owsiance 4 3-(na dobiciu) szosowa w siano kiszonce 2 i 1 szosowa przewaznie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

7211 na dwójce szosowej przy 2200rpm jedzie 9,3 km/h a czwórka i piątka na reduktorze to 4,4 - 6 km/h przy tych obrotach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

hmm... dziwne ze nikt z posiadaczy JD nie odpowiedzial na pytanie @Miraska. jak to mozliwe ze prasa bez rotora moze jechac szybciej od prasy z rotorem?

 

@Mirasek wiesz moze ile jedzie ursus 912 na IV terenowej przy 2000 obr/ min??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Poleciec poleci i nawet 20km/h ale jaki mamy pokos np po kombajnie (taki jak zostawia claas merkur :o ;[) bo w gęstym to pewnie góra 6km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja po innym kombajnie jak bizon i forschnitt nigdy nie prasowałem... i zawsze zetorem gnałem dwójką przy 2450 obrotów... Szybciej jak trójką zacząłem jeździć to prasa wyrabiała ale ciagnik zdychał... Henius a czy ktoś napisał że można szybciej jechać od prasy z rotorem??? Nie... więc daruj sobie... Mirasek JD 550 nie ma rotora ale ta prasa lubi szybką jazdę wpisz sobie na youtube zobaczysz jak się jeździ takimi prasami... jak zacząłem w żytniej słomie jeździć wolno to mi się zaczęło wszystko zapychać na podbieraku a jak zacząłem jeździć szybko to problem znikł ale jak zobaczyłem jak inni jeżdżą na youtube to trochę się zdziwiłem bo naprawdę nie widziałem u mnie nikogo by tak szybko jeździł... Widzisz ta prasa ma zegary które ciągniesz do ciągnika taki niby komputer i masz pokazane na nich dobicie na obu stronach... zawsze wskazówki muszą być na środku by zrobić ładną równą belkę... poprostu skręcasz kierownicą w prawo bądź lewo zależy od wskazówki która mniej pokazuje :o więc rotor tutaj nie jest potrzebny z resztą do rotora to ciągnik już ze 100KM musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

15km/h dobre, jak słomę u nas prasował jd 6430 i prasą walcową jd(numeru nie pamiętam) pokosy były małe bo po 3m claasie i wysoko koszone to jechał 12km/h szybciej by się raczej nie dało bo po pomimo amortyzacji osi i kabiny ciężko było by na siedzeniu się utrzymać a pod większe wzniesienia to ciągnik już zaczynał stękać więc te 15km/h można sobie między bajki włożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazi 15km/h to strach po polu jechać by się coś nie urwało :D ... Mnie tą dwójką co jeździłem już wytrzęsło równo... a co dopiero 15km/h :D Ale 10km/h 11km/h można spokojnie gnać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tymi 100KM do pras z rotorem to przesada, ja mam ciągnik 96KM, a swoją prasą cały czas jeżdżę na 540E, a prędkości prasowania to 9-13km/h, oczywiście przy dobijaniu schodzę do dolnej granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak patrzę i widzę że wojenkę wywołałem :D-tzn.mi się raz w życiu zdarzyło belować siano jeżdżąc 15 km/h-ale taka fajna chmurka stała nad łąką że wyboru raczej nie miałem :D-ale raczej drugi raz próbować nie będę po prostu można coś urwać i tyle (u mnie nie ma zbytnio równych łąk a niektóre mam takie że max to 5 km/h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@Mirasek wiesz moze ile jedzie ursus 912 na IV terenowej przy 2000 obr/ min??

Na oponach 18.4 R34 wychodzi 8 km/h

 

Henius a czy ktoś napisał że można szybciej jechać od prasy z rotorem???

@ksiaze napisał że żadna prasa nie łyka tak jak JD, więc zapytałem jaki patent tam zastosowano że jest taka bezkonkurencyjna? :D

 

z tymi 100KM do pras z rotorem to przesada, ja mam ciągnik 96KM, a swoją prasą cały czas jeżdżę na 540E, a prędkości prasowania to 9-13km/h, oczywiście przy dobijaniu schodzę do dolnej granicy

Piszesz o prasowaniu słomy? To fakt, jednak jeśli chodzi o sianokiszonke to w tym roku w moim MF zwyczajnie brakowało mocy do swobodnej pracy z zapiętymi nożami... Nie gasł ale na zwykłym 540 było czuć że to bardziej prasa rządzi ciągnikiem niż ciągnik prasą :D wiadomo jaka była wtedy pogoda, miejscami masa z pierwszego pokosu była niedosuszona jak trzeba, a na łąkach mokro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
Poleciec poleci i nawet 20km/h ale jaki mamy pokos np po kombajnie (taki jak zostawia claas merkur :D:D) bo w gęstym to pewnie góra 6km/h

 

 

ja jezdze po DEUTZ FAHR z hederem 5.80 biore na caly podbieracz i dobrze ze kupilem z duzym podbieraczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj