Zaloguj się, aby obserwować  
MartineZ

Nowa prasa do do 30 tys.

Polecane posty

caseon    1

Krone nie porozumienie :) nie bede sie rozpisywal bo dostane bana :) to ja juz niewiem co jest porozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
prasy krone to jest nie porozumienie nawalone tyle lozysk ze czegos takiego nie widzialem jeszcze....w prasach johna kilka pasow kilka lozysk podbieracz i cala filozofia..zreszta jak natrzaskalem w 4:30 10 ha ostatnio to na pole zlecieli sie wszyscy sasiedzi:) fakt ze swoja JD580 ciagne johnem 6400 :)

Każda łańcuchowa ma dużo łożysk. Ile ty masz lat ?! :):) 3godziny 15ha siana sprasowane ok 100belek siatka 2obroty prędkość ok 12km/h Kto ma krone ten uwierzy balot 150x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
hahahaha... ale sie usmialem :) Krone - nieporozumienie :) naprawde zastanow sie co piszesz :) nie porownoj JD do Krone bo Krone to zupelnie wyzsza liga. Krone to jedna z najlepszych pras, moze i JD jest dobra w slomie ale w sianie i sianokiszonce wysiada. moj ranking pras jest taki, Krone, Welger, Vicon. najlepsze 3 prasy gdzie JD moze sie schowac.

 

a co do tych 10 ha to ja nawet sipma tyle zrobie. i nie przeliczaj w ha bo roznie slomy na polu lezy. ja zrobilem 83 bele (8 ha) w 3,5 godziny, zestawem Ursus 912 DL + Sipma Farma II, bieg IV terenowa, predkosc okolo 8-9 km/h. bez zadnych postojow mozna duzo zdzialac tym zestawem.

 

jak w 20 s owiniesz i wyrzucisz balot sznurkiem i zrobisz w 1h ~40 balotow to dostaniesz moja nowa A4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
83 bele na 3,5h to na godzine przypada ok 25 bel a nie 40

 

ale ja takk robie swoja JD580 ~40 balotow w 1h jak dobra sloma...zreszta robta co chceta jeden woli blondi drugi brunetki ale ja wole prase JD prostota szybkosc efekt i bezawaryjnosc sa dla mnie najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Każda łańcuchowa ma dużo łożysk. Ile ty masz lat ?! :):) 3godziny 15ha siana sprasowane ok 100belek siatka 2obroty prędkość ok 12km/h Kto ma krone ten uwierzy balot 150x120

no fakt, mialem Krone i uwierze tyle ze bele 130x120, obwiazywanie na 2 sznurki.

on chyba nie widzial ile lozysk ma walcowa :) tyle ile walcow tyle lozysk x2 + inne przy podbieraczu. @ksiaze jakie miales prasy oprocz JD?? ja mialem Claasa Rollanta 66 (walcowa), Krone KR 130 (lancuchowa) i teraz sipma farma II i najlepsza z nich jednak byla Krone. moze i Claas robil ladne bele ale do slomy lepsza jest lancuchowa niz walcowa.

 

a i jeszcze co do owijania beli w 20 s. ja sznurkiem owijam w ok. 45 s (obroty silnika 2000 obr/min) wiec nie najgorzej ale to i tak zle wplywa na wydajnosc dlatego planuje kupic aparat do siatki. w Claasie i Krone mialem obwiazywanie na 2 sznurki wiec bela byla owinieta w ok. 10-15 s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
no fakt, mialem Krone i uwierze tyle ze bele 130x120, obwiazywanie na 2 sznurki.

on chyba nie widzial ile lozysk ma walcowa :) tyle ile walcow tyle lozysk x2 + inne przy podbieraczu. @ksiaze jakie miales prasy oprocz JD?? ja mialem Claasa Rollanta 66 (walcowa), Krone KR 130 (lancuchowa) i teraz sipma farma II i najlepsza z nich jednak byla Krone. moze i Claas robil ladne bele ale do slomy lepsza jest lancuchowa niz walcowa.

 

a i jeszcze co do owijania beli w 20 s. ja sznurkiem owijam w ok. 45 s (obroty silnika 2000 obr/min) wiec nie najgorzej ale to i tak zle wplywa na wydajnosc dlatego planuje kupic aparat do siatki. w Claasie i Krone mialem obwiazywanie na 2 sznurki wiec bela byla owinieta w ok. 10-15 s.

 

ale zadna lancuchowa nie zbije taak balota i nie owinie od samego poczatku jak pasowa...po belach od JD mozesz ciagnikiem jezdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Henius ale jednak łańcuchowa zmiennokomorowa jest prasą znacznie droższą w utrzymaniu bo weź nawet pasy w jd to jeden kosztuje 1 tyś zł a weź takie łańcuchy budowa też jest bardziej skomplikowana.... Henius i jak przeczytałem twój wyżej post że jd wysiada w sianokiszonce i sianie to myślałem że opluje monitor komputera ze śmiechu napojem :) ... Jeszcze nie mogę się opamiętać :) No i co miałeś claasa krone i co?? I masz sipme a to dopiero porażka... kup pasową a możemy porozmawiać... Ja miałem dwa lata temu belki sianokiszonki zarówno po claasie rolandzie 46 krone kr125 i sipmie i po prasie z metal fachu i jeszcze metal fach najlepiej wypadł z nich wszystkich bo był nowy :) ... a JD to JD i nie ma mocnych każdy podziwia jakość belek i ilość z ha :) :) zetor ledwo co dźwiga belki sianokiszonki a raz nie mógł podnieść gdzie inni kładą mf 255 :) założyłem się z sąsiadem że swoim mfem 255 nie podniesie mojej belki no i nie podniósł :) Nawet nie drgnęła :) ... Ktoś zadał pytanie ile robie belek słomy rocznie... nie wiem napiszę ile wszystkiego robię ok 1000 belek zarówno słomy siana i sianokiszonki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja nigdy bym nie kupil prasy pasowej. ja robie ok. 1500 bel rocznie i u nas kazdy by Ci powiedzial ze lancychowe sa najlepsze do sianokiszonki. w promieniu 50 km nie widzialem zadnej prasy pasowej, same lancuchowe i walcowe wiec inni pewnie nie mysla ze taka lancuchowa jest droga w utrzymaniu. nie wiem ile jest pasow w takiej prasie ale powiedzmy ze 6 lub 7 to za wymiane masz juz 7 tys. a przy lancyhowych tyle nawet nie wydasz na lozyska na lancuchu bo nic innego tam sie nie moze zepsuc (chodzi mi o lancuch ubijajacy). jak mi sie listwa w lancuchu wykrzywila ta ja wyjolem, mlot i prostowale a do tego 2 nowe lozyska za 100 zl i po sprawie. taki lancuch trzyma dluzej niz jeden pas, bo slyszalem ze te pasy co jakis czas trzeba naciagac ale w koncu i tak sie urwie a mi jeszcze ani razu sie lancuch nie zerwal.

 

 

a i jeszcze cos. ze tak spytam co cie tak rozbawilo w moim poscie?? to ze mialem Claasa, Krone a teraz gowniana sipme?? to ci odpowiem bo widze ze nie umiesz myslec logicznie. Claas robil bele o srednicy 160 cm wiec nie moglem robic sianokiszonki bo nie mialem odpowiedniej owijarki, wiec ja sprzedalem. kupilem Krone, pracowala u mnie kilka sezonow ale mialem juz dobity podbieracz (nie chcialem po raz kolejny robic remontu), wszystko przez kamienie na polu, wiec rowniez ja sprzedalem (zadna maszyna nie dziala wiecznosc) ale nie dawno gadalem z wlascicelem tej prasy to mowil ze bardzo dobrze sie sprawuje. teraz mam sipme ale do tego zakupu ja juz nie mialem nic do powiedzenia. nie wiem dlaczego padl wybor na sipme ale wiem to ze juz nigdy sipmy nie kupie, przynajmniej na to nie pozwole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

paweł tą prasą zielonego nie zrobisz bo się zacznie wszystko owijać nici z prasowania... Henius każdy tobie tak powie bo nigdy nikt nie miał pasowej u mnie też są same krone a ja się odważyłem i kupiłem za namową kumpla który też miał pasówkówką też jd , a teraz każdy się dziwi że ja potrafię z jednego ha łąki zwinąć 12 belek sianokiszonki a oni potrafią po 20 dwadzieścia pare :) więc mi bajek nie opowiadaj jak pas pęknie to kupujesz spinki za 20zł i po kłopocie zawsze możesz kupić pas na metry :) prasy zmiennokomorowe są najlepsze do wszystkiego zresztą mogę belki kręcić jakie tylko chce od 80cm do 180cm ... Zresztą miałem porównanie balotów sianokiszonki z krone, claasa i sipmy i i tak najlepiej wypada pas.... naszarpać się nie trzeba przy skarmianiu takiej belki bo rozwiniesz ją jak dywan... U mnie pasowej prasy nie znajdziesz też w promieniu 50km ale jak my kupiliśmy to teraz każdy mówi to jest dopiero prasa :) .... widzisz ja belkę po krone nie wiem gdzie bym zmieścił :) jak mam korytarz na 100cm i takie belki jd sobie robię ze słomy do tego owijanie siatką i git :) .... brak mi tylko odrzutnika ale dokupi się :) ... Ja innej prasy jak pasowej nie chcę widzieć na podwórku i tyle :) ... Jeszcze kiedyś kupisz pas i zobaczysz że się już na inną prasę nie przerzucisz :) pewnie niedługo endrju się pojawi to on potwierdzi moje słowa :) aaa tak szybko jak prasą pasową też nie pojedziesz żadną inną w dobrej słomie zapitalałem zetorem dwójką szosową i żebym miał mocniejszy ciągnik to bym jeszcze szybciej jeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Luke16 mi chodzi zebys podal tak mniej wiecej ile masz rocznie belek slomy....a jak nie podajcie ile jest przecietnie belek z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

w tym roku zrobiłem ok.... 500belek ze słomą ale belki 95 na 120... i zawór ciut popuszczony bo szkoda mi katować ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Henius91 a od prasowania swoim cudem nie ogluchles czasem:P jakbys byl madry to wez sobie po balocie od kazdej prasy i sprawdz wage to sie zdziwisz ile po JD belki waza... pasowa to nic nie slychac tylko szum na podbieraczu:) ja zrobilem 1500 belek w slomie w tym sezonie.. zreszta co tu gadac wystrarczy na youtubie wpisac jd550 jd580 albo jd590 zeby oko nacieszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Luke16 ta bela sianokiszonki ladna (wiadomo, zmiennokomorowa robi najladniejsze bele) ale ze sloma mogles sie postarac ;[ http://www.agrofoto.pl/forum/Bela-po-sipmie-image149320.html http://www.agrofoto.pl/forum/Bela-po-sipmie-image149322.html bele sianokiszonki po sipmie :)http://www.agrofoto.pl/forum/Bela-po-sipmie-image85992.html http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-912-DL-...mage164446.html sloma :o

 

@ksiaze

obejzyj sobie :) po pierwsze w prasie pasowej nie ma co halasowac a po drugie spojz jaka bela jest w 3:10 minucie. ile ty masz w ogole lat?? powoli denerwujesz mnie tymi tekastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

henius identyczna jak po pasówce ;[ i założymy się że wrzucę tą belkę po sipmie która ma 120 na 120 a moja 95 na 120 i i tak moja będzie cięższa :) Przyjedzie mi po krowę to wrzucę belkę i zważe :) tegoroczne http://www.agrofoto.pl/forum/Baloty-sloma-image166796.html ... I zostawię to henius bez komentarza że sipmą lepsze belki ukręcisz po prostu śmiech na sali :o ... Dodam tylko tyle że mam rozkręcony o dwa obroty zawór :) bo ciągnik nie wyrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

no napewno bedzie twoja ciezsza bo zwiniesz od poczatku i wejdzie ci wiecej materialu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
no napewno bedzie twoja ciezsza bo zwiniesz od poczatku i wejdzie ci wiecej materialu :o

 

 

 

...ale heniu tego nie pojmuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wujek też tak właśnie mówił o pasówkach i akurat przyjechał kiedyś i miałem załadowaną całą przyczepą jak zobaczył belki to aż zabluźnił bo nie mógł uwierzyć że tam palca sie nie da włożyć a ma sipmę i taszczy ją 1224... to u niego słoma gnije w stogu do połowy a u mnie parę cm albo wcale ;[ .... jak ktoś na tym kiedyś forum napisał po pasówce belka może leżeć 10 lat i jej nic nie bedzie a po sipmie po roku się pozapadają belki... nie pamiętam kogo to słowa ale zaczerpnięte z tego forum :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@ksiaze ty sie lepiej nie odzywaj bo z dziecmi NEO nie rozmawiam :o

 

Luke16 przeczytaj jeszcze raz dokladnie moj post i napisz mi w ktorym miejscu jest napisane ze sipma zrobi lepsze bele od zmiennokomorowej. chcialem zrobic zdjecie bel zrobionych przez sipme mojego sasiada ale nie mialem aparatu, a szkoda bo dopiero bys zobaczyl jakie moga byc pokraczne bele. te moje to jeszcze sa rowne w porownaniu do bel sasiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

@ksiaze ty sie lepiej nie odzywaj bo z dziecmi NEO nie rozmawiam ;[

 

haha mam firme ktora sprzedaje bezprzewodowy net i o takim laczu jaki ja mam mozesz pomarzyc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj