Zaloguj się, aby obserwować  
MartineZ

Nowa prasa do do 30 tys.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

Czy znacie jakas firme ktora produkuje prasy rolujace w granicach 30 tys.chodzi o nowa prase a nie uzywana.napiszcie jak sie sprawuja ich awaryjnosc i najwazniejsze czy warto na 16 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Tutaj jest ciut droższa prasa z ubiegłego roku: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T398758. Jak ci niewiele brakuje, to wpłać ile masz, a resztę weź na kredyt lub ugadaj się z dilerem, że resztę zapłacisz mu później (np. jak dostaniesz za świnie).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Tutaj jest ciut droższa prasa z ubiegłego roku: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T398758. Jak ci niewiele brakuje, to wpłać ile masz, a resztę weź na kredyt lub ugadaj się z dilerem, że resztę zapłacisz mu później (np. jak dostaniesz za świnie).

tylko że ona brutto kosztuje 41tys chyba że jest się na VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

za 30 tys to mam z 98-99 roku john deer'ke 580 model i nie chce za nia 2 nowych pras sipmy czy innego polskiego producenta zreszta zadna prasa do piet nie dorasta zgniot awaryjnosc przyjemnosc i szybkosc pracy sa najwazniejszym atutem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Za cenę, którą podałem nie da sipmy z279/1, bo kosztuje ona 34200zł netto i to w wersji classic z hydrauliczną blokadą. Metal fach jest lepsza, bo miałem okazję oglądać ją od środka i powiem, że jest dużo prostsza w obsłudze i naprawie niż sipma i warto do niej dołożyć, bo jest znacznie lepiej wyposażona, bo: metal fach może mieć rotor za dopłatą 350zł, owijanie włącza się podczas jazdy i jest sygnalizowane dźwiękowo, można nią sterować z pomocą panelu ,ma szerszą gardziel, przez co lepiej sobie radzi w większym plonie i regulowany zgniot, dzięki czemu możesz ją dopasować do mocy posiadanego ciągnika więc rozważ sam, czy warto dołożyć do niej 2750zł, czy nie ( ja bym dołożył nawet jakbym miał wziąć kredyt, bo to o wiele lepsza maszyna). Sam pracuję sipmą z 279/1 i widząc rozwiązania metal-fachu byłem zaskoczony. Poza tym mój kuzyn pracuje metal-fachem i mówił, że nie miała żadnych awarii.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

kupilem od handlarza...ale troche sie najezdzilem...kupilem z damaslawka w koncu...zrobilem nia juz ponad 2 tys bel w tym sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2
za 40 tys warfamę albo metal fach

 

Nową? Ja złozyłem wniosek na PROW na Warfame z siatką i szerokimi kołami ... 53 tys zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jak na 16 ha to polecam jakas uzywana. za 25-30 tys dostaniesz juz Krone KR 130 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B131586 tylko poszukaj w lepszym stanie i najlepiej z aparatem do siatki. za 30k spokojnie dostaniesz nawet KR 130S z rotorem ale nie wiem jakie masz ciagniki bo do takiej to min. 90 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Na 16ha lepiej wziąć albo nową na raty, albo używaną polską, bo na 16ha jak coś walnie w takiej maszynie, to rolnik się nie pozbiera. Radzę poczytać o kosztach naprawy takich pras i zajrzeć do podobnych tematów.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

look19 już nie gadaj głupot polskie się cały czas sypią mówię głównie o zielonych sipmach... i gdzie tam zbijesz dobrze bele?? Ja mam 15ha i kupiłem JD 550 i nie narzekam drugi sezon zero awarii (jedyne co to łańcuszek od podbieraka się wypiął że spinki...) No ale belki bez porównania i zęby np. do podbieraka są tańsze niż do polskich no i przez te dwa sezony wymieniłem jednego tego zęba... za 10zł... a takto smaruje i jade... Z resztą co tam może się popsuć chyba łożyska jedynie należy wymieniać ... to nie to co polskie goowno... Weźmiesz nową i się zadłużysz a po co?? Jeszcze przy tym kryzysie?? Lepiej kupić zachodnią używkę i śmiać się z polskich... Ja powiedziałem że już nigdy nic polskiego nie kupie... tylko zachodnie rzeczy oni są z 20 lat do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

dokładnie kup sobie za tą kase jakąs zachodnią prasę bo te polskie nowe są daleko z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Chodziło mi o prasy zmienno-komorowe łańcuchowe. W którymś z tematów ktoś mówił, że jego znajomy wydał na łańcuchy do new hollanda ok. 7tyś zł. To raczej nie mało. Gdybym miał wybierać spośród pras zachodnie produkcji, to wybierałbym w takiej kolejności: claas, vcon, New holland(pasowa, bo łańcuchowa obojętnie jakiej produkcji, to dla mnie badziew!), welger. Jeśli jakieś jeszcze marki mi polecacie to proszę o odpowiedź.

EDIT:@Luke 16 takich mądrych jak ty było więcej. Pokupowali stare zachodnie traktory i teraz płaczą, że kredyt wisi, a maszyna bez przerwy się sypie. W mojej okolicy gościu kupił MF 3095 i wydał na przedni napęd 10tyś zł, padła mu skrzynia (jeden tryb kosztuje 2,5tys zł, a jest ich ok.12) i pompa hydrauliczna, która kosztuje 4tys zł. Następny gościu kupił MF 6120: pokopana elektronika i gdyby nie fakt, że jego brat jest elektrykiem na statkach, to wydałby na niego 15000zł. Kolejny kupił case także pompa od hydrauliki do wymiany - koszt nowej ok 5,5tys. zł,. Następny kupił landini ghibi 100 padło mu sprzęgło - koszt ok. 7tys zł.

Edit: Jesli kupować zachodnie maszyny, to wszystkie, z wyjątkiem używanych ciągników. Nie tylko Polacy naprawiają sprzęt na sprzedaż. Również Francuzi, Niemcy, Anglicy, Irlandczycy. Ciągnik, to maszyna, która w gospodarstwie ( lub na usługach w dużych firmach usługowych) przepracuje w roku najwięcej. Dowodem na to niechaj będzie ten oto fendt 926Vario http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B122517


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

look19 zrozum że na 15 ha nowego ciągnika się nie opłaca kupować !!! Czy innych maszyn bo to nie logiczne ciągnik mi się nigdy nie zwróci albo za 20 lat dopiero ja mam od nowości zetora 7211 z 89roku i do tej pory ma natrzaskane 6500mth i też zdażały się awarie a wcale to na ciągnik nie jest dużo przecież... Wszystko będzie się sypać czy to nowe czy używane... Widzisz za samochód dałem 6 tyś zł i jak by mi w jtd padła turbina to muszę na nią wydać z 1 tyś zł... no i co mam zrobić usiąść na kamieniu i płakać??? Zauważ też że żadnym pronarem, zetorem, ursusem nie zrobisz tego co np... fendtem... Kolega handlował maszynami i przyprowadził renaulta bodajrze 110.14 a na liczniku miał 19 tyś mth bez remontu tłumika to już nie było w niej tak przepalony... ale chodziła miodzio... zresztą po co kupować nowe części??? zawsze można kupić używki... kumpel do ciągnika fiat kupił w niemczech silnik za 2 tyś zł .... co ciekawsze po remoncie 4 lata jeździ już bez najmniejszej awarii... a dał za niego 9 tyś zł.... A ursus??? Co on sobą prezentuje?? Awaria awaria i awarią pogania i zero komfortu... Widzisz ja też muszę kupić teraz ciągnik i co na moje 15 ha kupie nowy??? Nigdy w życiu w kredyty nie będę się pakował bo przy kryzysie to naprawdę szkoda sobie głowę tym zawracać.... I oczywiście kupie albo zetora albo renaulta z przekonaniem do tego drugiego... wiesz jak ktoś kupuje kota w worku to tak jest ja za samochodem jeździłem dobre 3 miesiące za nim kupiłem... Po prasę JD pojechałem na drugi koniec Polski.... Zauważ że w razie awarii zawsze można coś dorobić przyspawać itp... Ale do mf akurat nigdy nie miałem przekonania i nie będę miał to fakt do innych zachodniaków owszem... Co do prasy to nie porównuj mi tu polskiej sipmy do zachodniej używki bo i tak ona wytrzyma 10 razy tyle niż ta nowa sipma... więc autorowi tematu radzę się nie zastanawiać i kupować zachodnią prasę najlepiej jeszcze pasową :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@Luke 16 może napiszesz mi coś więcej o tym renault, co masz na myśli w tym temacie:http://www.agrofoto.pl/forum/Ciagniki-zachodnie-UZYWANE-t20026.html&st=40&gopid=388688#entry388688


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

a nie orientujecie sie moze ile kosztuje jedna sprasowanie jednej belki??

 

 

Luke16 ile przecietnie nakrecisz belek slomy rocznie??

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

prasy krone to jest nie porozumienie nawalone tyle lozysk ze czegos takiego nie widzialem jeszcze....w prasach johna kilka pasow kilka lozysk podbieracz i cala filozofia..zreszta jak natrzaskalem w 4:30 10 ha ostatnio to na pole zlecieli sie wszyscy sasiedzi:) fakt ze swoja JD580 ciagne johnem 6400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

hahahaha... ale sie usmialem :) Krone - nieporozumienie :) naprawde zastanow sie co piszesz :) nie porownoj JD do Krone bo Krone to zupelnie wyzsza liga. Krone to jedna z najlepszych pras, moze i JD jest dobra w slomie ale w sianie i sianokiszonce wysiada. moj ranking pras jest taki, Krone, Welger, Vicon. najlepsze 3 prasy gdzie JD moze sie schowac.

 

a co do tych 10 ha to ja nawet sipma tyle zrobie. i nie przeliczaj w ha bo roznie slomy na polu lezy. ja zrobilem 83 bele (8 ha) w 3,5 godziny, zestawem Ursus 912 DL + Sipma Farma II, bieg IV terenowa, predkosc okolo 8-9 km/h. bez zadnych postojow mozna duzo zdzialac tym zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj