Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tommy66692

Czy są na rynku dobre czujniki do zetorów?

Polecane posty

tommy66692    10

moja przygoda z czujnikami jest dziwna-bo chyba tylko ja mam takie szczęscie-3 czujniki przez 3 dni-kazdy wymiękał :D

miał byc oryginalny zetorowski-kontrolka sie na nim nie swiecila ale po 3 godzinach orki zaczął cieknąć

czujnik jest tego typu

http://www.agrofoto.pl/forum/Czujnik-zetor...mage154698.html

olej przestrzelił go na wylot :D

drugi taki sam-to samo, trzci fergusonowski lekko cieknął przy gwincie-wykreciłem i gwint sie starł :D

załozony jest aktualnie od c-360 nie cieknie ale swieci sie na mniejszych obrotach na rozgrzanym.

podpiołem zegar, na rozgrzanym-srednio bo orka 4 godziny-ale ciężka temp. wody 95 stopni, po godzinie postoju zmierzyłem miał 2,8 kg/cm2 czyli bara na wiekszych obrotach na mniejszych spadało do 1,8 bara. Dobrze rozgrzany miał na wysokich 2,3 a na małych 1,5.

Jak wam sie to widzi? jeszcze nie wiem co z tymi czujnikami zrobic...

strzymek    15

jak ja kupiłem czujnik to pisało że ciśnienie zadziałania to 0,5 atm a tolerancja +- 0,5atm czyli możliwe że przy 0 też kontrolka zgaśnie jaja jak berety

igorass    31

Jest z tym trochę roboty ale ja miałem w 7745 wstawiony trójnik dzięki czemu miałem i czujnik i zegar.

Jeżeli chodzi o czujniki to dosyć dobre mają w sklepach sieci Tech-Rol, ale nie wiem czy akurat w woj. Lubelskim mają swój oddział.

Co do tego świecenia na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku, to ja bym to po prostu brzydko mówiąc obsrał i nie zawracał sobie tym głowy :D ,

ciągnik nie jest nowy i nie ma co wymagać, poza moim 5211 który ma 1700 mth w każdym takim Zetorze którym pracowałem, a który miał już kilka tysięcy mth kontrolka zawsze się żarzyła na rozgrzanym :D Zatrzeć sie na pewno nie zatrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

tommy66692    10

panowie tylko ze w kazdym sklepie mówią że czujnik od zetora, 60 i mf jest taki sam, troche mi sie w to nie chce wierzyc.

ten czujnik co niby miał byc zetorowski co ciekł, tą dziurkę przez którą wlatywał olej miał większą jak ten od 60, nie mam pojecia i patentu, do mirexu do Lublina nie chce mi sie jechac.

jacus    102

mialem to samo.w starym ''urwala sie ''wsuwka pradu ,zalozylem nowy pojechalem pryskac,wychodze rozkladac lance i patrze a tu olej sika.zakrecilem normalna srube, po opieprzu w sklepie dali mi taki ze do dzisiaj chodzi,niestety nie pamietam producenta.to bylo w mf i na prawde sa takie same.

AF7018    0

Też miałem problem z czujnikiem, w c 360. Miałem dwa nowe i działały poprawnie do pierwszego pełnego rozgrzania silnika, potem działy cię różne cuda - kontrolka gasła powyżej 2000 obr albo żażyła się cały czas itp. Gość w sklepie przekonywał mnie, że mam coś nie tak z ciśnieniem.

W końcu kupiłem czujnik za 12zł od jakiegoś samochodu osobowego (chyba od golfa III 1.6) z gwintem 10x1 na ciśnienie 0,5 bar i po problemie.

A pierwszy raz jak mi to gó.....o wysiadło to już miałem ciągnik ściągać w nocy bo myślałem naprawdę, że coś z pompą a byłem 30km od domu. Producenta tego badziewia powinni zamknąć. :o

tommy66692    10

wczoraj robiłem orkę głęboką na okolo 30cm, na 3 skiby bo po górkach, temperatura wody około 90 stopni i kontrolka sie swieciła do 1200 obr później gasła, co najlepsze to na obrotach 1100 mogę orac i nic mu sie nie dzieje, dymka nie puszcza wcale, oleju nie bierze ani deka i odmą nie dmucha, chyba spróbuje z tym czujnikiem od golfa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Lepez
      Witam mam problem ze swoim zetorem. Zimny nie ma sily przewalic. Nawet zakrecic. Jak odpale z pociagu to pozniej odpala bez problemu
    • Przez Mateusz_320
      Panowie mam problem z korbowodami do zetora 5211. Kupiłem wczoraj i dzis zaczałem wazyc i 2 maja 305g a 1 ma 285g czy stanie sie cos tej róznicy 2 deko? Prosze o pomoc 
    • Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez leszczu19901
      Panowie, nie wiem czy to problem, czy nie, ale ostatnio ustawiałem zawory w Zetroze i teraz na jałowych obrotach słychac z obudowy fitra powietrza takie buczenie. Przed ustawieniem zaworów tego buczenia nie było. Dodam, równiez że na 3 cylindrze na zaworze ssącym nie było żadnego luzu.