janusz14

John Deere 955-pytania i odpowiedzi

Polecane posty

S-Piotr    58
A można dostać do niego orginalne części bez problemu?? Słyszałem pochlebne opinie o tych kombajnach i mnie to ciekawi.

Dzisiaj już niema problemów z częściami tylko oryginalne to trochę kosztują ale Polak potrafi ;)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

dzwoniłem do sanoka i tak najaś pani twierdzi że ma pas do młucarni do mojego 955 tylko musi mieć nr katalogoey lub długośc a mój stary pas poszedł w strzępy i nie możliwe jest odczytanie z niego numerów dlatego zwracam się z prośbą o to że jeżeli ktoś ma 955 to bardzo bym prosił o nr katalogowy lub wymiar.....dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
dzwoniłem do sanoka i tak najaś pani twierdzi że ma pas do młucarni do mojego 955 tylko musi mieć nr katalogoey lub długośc a mój stary pas poszedł w strzępy i nie możliwe jest odczytanie z niego numerów dlatego zwracam się z prośbą o to że jeżeli ktoś ma 955 to bardzo bym prosił o nr katalogowy lub wymiar.....dzięki

W katalogu GRENE ten wymiar to140x3315 nr kat. Z21403 tylko musisz się upewnić ! To link do katalogu http://www.grene.pl/index.php?id=22


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Nie chciałbym zakładać nowego tematu i dlatego postanowiłem w tym napisać moją wątpliwość.

Czy mógłby ktoś mi napisać co należy wymienić, sprawdzić naciągnąć w tym modelu (JD 955) przed sezonem

Na serwis niestety nie stać, zresztą każdy wie w jakiej sytuacji jest polski rolnik...

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja sprawdzam tak :

 

1-czy na lozyskach niema luzow czy sie nie grzeja czy cale itd.

2-kosa w jakim stanie jest.

3-wymiana filtrow,paliwowych olejowych.

4-wymiana oleji

5-sprawdzam czy niema gdzies pekniec itd.

6-stan ogumienia.

7-sprawdzam chamulce

8-ogladam paski czy nie sa gdzies pekniete, naderwane,poszarpane itd

9-luzy na panewkach wytrzasaczy.

10-czy cepy sie trzymaja

11-czy niema kamieni innych pier**l w tym pojemniku co zatrzymuje kamienie(raz tam mialem cegle ;) )

12-czy przewody od hydrauliki nie ciekna

13-podnoszenie opuszczanie hedera itd.

14-wlaczenie mlocarni i wszystkich podzespolow

15-silnik wiadomo czy cos niepuka stuka itp.

16- w tym roku dojda gasniece wiec po okresie bedzie napelniane itd.

17-Stan instalacji elektrycznej przepatruje czy niema gdzie kabli na wierzchu,przetartych itp.

 

 

 

Ja sprawdzam to wszystko zanim rusze,moze cos zapomnialem dodac ale przewaznie.

 

 

A mam john deera 430, Git maszyna :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Wielkie dzięki. A powiedz mi jeszcze czemu łupie ziarno?

Próbowałem zwiększać, zmniejszać odległość klepiska i to nie przynosiło rezultatu. Również te ostatnie sito ( kłosowe? te na końcu, takie małe) otwierałem i zamykałem jednak nie w tym tkwi problem.

 

PS.

Wiem, że te stare maszyny John'a Deere'a są niedozajeżdżenia. Ja gdyby nie problem z połówkami ziarna byłbym w 100% zadowolony z mojego JD:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Witam:) Ja mojego JD 955 nabyłem pare dni temu i jest to mój pierwszy kombajn i nie bardzo wiem co i jak..:) Więc prosze o pare wskazówek:) a mianowice;

1. Do czego służy ta dzwignia obok hamulca ręcznego?

2. Czy jest jakiś wyłącznik prądu?

3. Może już padało to pytanie ale czy do każdego zboża trzeba innaczej ustawiać sita, wiatr?

4. Mam w swoim komputer resztek ale nie bardzo wiem jak go ustawic:( gdyby ktoś wiedział to niech wytłumaczy jak tym sie posługiwac?:)

Prosze o szybka i konkretną odp:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

witam

1. ta dźwignia jest do ustawienia szczeliny pomiędzy klepiskiem,a bębnem ,jest na niej podziałka chyba od 5 do 25 mm

2. wyłącznika chyba niema, przynajmniej u mnie :)

3. teoretycznie tak, ja sit nie ustawiam za każdym razem, natomiast wiatr tak i jest OK :)

4. komputera nie mam :)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

A mam jeszcze inne pytanie w którym miejscu znajduje sie korek od spustu oleju z silnika i jaki jest nr i rodzaj filtra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

nad akumulatorem sie znajduje z tego co sie orientuje korek;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

korek spustowy znajduje się na wysokości wariatora, jest to zaślepiony przewód (nie pomyl z spustem oleju hydrauliczne, bo są obok siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

Witam.Jaką szczelinę ustawiacie miedzy klepiskiem a bębnem.Czy do każdego zboża inaczej?Chodzi mi o JD 955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

taką aby bęben nie łamał ziarna a zarazem w zgoninach i w kłosach nie pozostawało ziarno.nie sugeruj się tym że ktoś napisze Ci ustaw na np.4 i będzie ok, do prawidłowego ustawienia musisz dojść sam zaczynając od minimalnej szczeliny. postaraj się o instrukcję od bizona tam jest to fajnie opisane.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfas    0

 

A mam john deera 430, Git maszyna :rolleyes:

 

też posiadam John Deere 430, i mam pewien problem, a mianowicie potrzebuję uszczelki pod głowicę, w żadnym sklepie internetowym nie mogę jej znaleźć, a jest mi bardzo potrzebna, gdyby ktoś posiadał jakiekolwiek informacje gdzie mogę ją dostać proszę o kontakt na gg, lub tutaj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Czy twoj silnik z kombajnu ma oznaczenie 4.219?? Odczytaj na tabliczce na silniku.

Jesli tak to TUTAJ MASZ USZCZELKE

Szukałem jej niecałe 5 min a ty nie mogłes znalesc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Witam:) Posiadam JD 955 i mam takie pytanie do czego słozą te kontrolki?? sa trzy w rzedzie czerone po bokach i zielona w srodku i jest jeszcze jedna troche nizej czerwona?? prosze o dop.. Pozdro:

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Witam

Jedna z nich, zielona jest od filtra powietrza, druga - czerwona jest od ładowania a 3 rowniez czerwona jest od oleju. Ta niżej zaś jest od kierunków.. Gdy włączysz kierunek powinna mrygać razem z nim...

W tym modelu, z resztą we wszystkich, ale ten jest wyjątkowo wrażliwy na zapychanie się filtra powietrza. Codziennie musisz bardzo dokładnie przedmuchiwać filtr pod ciśnienie nie będzie Ci się grzał a przy okazji będzie mniej palił noi unikniesz postojów. Druga sprawa to musisz bacznie obserwować gumy na których są przymocowane sita i podsiewacz. Głównie patrz na gumy od kosza sitowego. Gdy będą bardzo wyrobione może pęknąc Ci podstawa od kosza lub drązek od podsiewacza.

Zależy oczywiście ile będziesz ciął. Masz do 50ha to myśle że raz na 2 lata powinny wytrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Mam na uwadze 960 ,czy to podobny do 955 , jakie spalanie na godzinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej50    0
Napisano (edytowany)

Witam jestem posiadaczem John Deere 955 szukam sieczkarni do tego modelu czy ktoś nie wie gdzie można taką kupić lub nabyć ewentualnie czy ktoś przerabiał z innego modelu.I nie wie jaka tam pasuje (od innego kombajnu). Bardzo dziękuję z góry za konkretną pomoc . :unsure:

Edytowano przez andrzej50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam takie pytanie co może być przyczynom problemu odpalenia silnika w JD 955 gdy jest gorący,bo gdy jest zimny pali dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gorący to niestety pompa paliwowa, dokąłdnie nie wiem jaka tam jest, jeśli kolego pompa rotacyjna to cała góra do robienie czyli głowica a i wtryski tez pewnie trzeba by wykręcać i sprawdzać.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj