janusz14

John Deere 955-pytania i odpowiedzi

Polecane posty

bezeta10    11

Kolego jak jest gorący i nie chce zapalic poprostu butelka wody polej po pompie paliwowej i wtedy powinien zapalic na dotyk tak jak zimny a swoja droga pompe masz do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Witajcie!!!

 

Czy może ktoś mi napisać od czego są te kontrolki na kokpicie? Patrząc od strony wajch od podnoszenia hedera itp. Wiem, że pisaliście wcześniej o tym, ale zapomniejliście powiedzieć od której strony. Proszę o szybką poradę.

 

Pozdrawiam wszystkich John Deere'owców :rolleyes:


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Witam!!!

 

Jeśli, by ktoś z Was potrzebował instrukcji obsługi kombajnu JD 955 to pisać do mnie na pv lub na 792 617 414, chętnie użyczę.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

Mam mały problem z kombainem 955 a mianowicie jak włąnczam biegi to zgrzyta mi bardzo skrzynia co może być przyczynom tego.Proszę oszybką odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

Witam

tak myśle że może być to tarcza sprzęgła ale pedał mam w samej gurze i jak podciągne to niebędzie luzu i jaki olej lejecie do silnika i skrzyni i po ile wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Jeżeli zgrzyta skrzynia, podczas wrzucania biegu to sprawdź linke sprzęgła. Podciągnij ją bardziej. Powinno być ok.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

125 wystarczy

dzięki a mam jeszcze jedno pytanie może wiesz ile oleju wchodzi do silnika 6 i jaki najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

do 4 wchodzi kolo 7 wiec do 6 jakies 10

w serwisie daja oleje texaco, a wlejesz co bedziesz chcial, my lejemy platinium

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

do 4 wchodzi kolo 7 wiec do 6 jakies 10

w serwisie daja oleje texaco, a wlejesz co bedziesz chcial, my lejemy platinium

a do skrzyni jaki lejesz olej i czy w twoim podczas jazdy na wysokich biegach też tak głośno jęczy skrzynia albo zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do skrzyni nawet nie zagladalismy

skrzynia nie wydaje zadnych przerazliwych dzwiekow, szczerze mowiac malo nim jezdze, zawsze w transporcie robie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

u mnie siedzi akumulator 80 AH i daje rade

 

 

Jeżeli chodzi o zespół trakcyjny to 955 już tak mają, że ''wyją'' na zwolnicach.

Edytowano przez CONDOR

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

u mnie siedzi akumulator 80 AH i daje rade

 

Jeżeli chodzi o zespół trakcyjny to 955 już tak mają, że ''wyją'' na zwolnicach.

 

mam pytanie czy nie pamiętasz numeru filtra oleju

 

mam pytanie czy nie pamiętasz numeru filtra olejui z jakiej firmy najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli nie JD to MANN

jak znajde stare pudelko to napisze numer

zobacz na stronie jast katalog czesci, wpisz w google JD partts catalog


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

prosze o pilnom porade a mianowicie wymieniłem olej w silniku i jak zapaliłem żeby sobie pochodził po zimie to zrobilo sie białe masło z oleju dostał się płyn do oleju a jak spuszczałem stary olej to było wszystko okej,dzwoniłem do serwisu i podali cztery przyczyny,pompa wodna, uszczelka pod głowicą, penknienta tuleja, oraz wymiennik ciepła jak to wogule wygląda i czy ktoś może miałtaką awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wymiennik ciepla to moze chlodnica oleju, zobacz pod filtrem czy nie dochodza tam 2 przewoy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

wymiennik ciepla to moze chlodnica oleju, zobacz pod filtrem czy nie dochodza tam 2 przewoy

ale jak to rozebrać ico tam może nawalić

 

ale jak to rozebrać ico tam może nawalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

odkrec filtr i zobacz czy to nie jest jakos przykrecone do bloku, jakos nie zwracalem na to uwagi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Odkręcasz filtr paliwa i pod nim jest mozliwośc odkrecenia tego wymiennika kluczem chyba 27-30 . zwalasz dwa weze od płynu i możesz go wyciagnąć. sam go wyciagałem bo dwa lata temu mi go rozmroziło bo nie zauważyłem że z niego tez sie wode spuszcza ale na szczęście pękł na zewnątrz u ciebie mógł peknąć w środku że płyn leje sie do silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Czyli z tego co rozumiem, ogólnie rzecz mówiąc w JD 955 (w silniku) są trzy kraniki do spuszczania płynu chłodzącego? 1. jest na dole chłodnicy 2. w bloku ponizej bloku kolektora wydechowego 3. znajduje się obok filtra paliwa (tego filtra prześwitjącego) ???


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislaw1    0

Odkręcasz filtr paliwa i pod nim jest mozliwośc odkrecenia tego wymiennika kluczem chyba 27-30 . zwalasz dwa weze od płynu i możesz go wyciagnąć. sam go wyciagałem bo dwa lata temu mi go rozmroziło bo nie zauważyłem że z niego tez sie wode spuszcza ale na szczęście pękł na zewnątrz u ciebie mógł peknąć w środku że płyn leje sie do silnika .

wymienik sprawdziłem jest dobry ściągnołem głowice ale z tego co widzę to nie też uszczelka bojak nalałem płynu wkanały wodne to na drugi dziej było troche w misie olejowej myśle że bendzie coś głembiej najgorsze jak go wyciągnąć żeby ściagnąć mise i może ktoś wie jaki ma być luz na zaworach jakie ciśnienie na wtryskach i z jakom siłą ma być dokrencona głowica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

witam

chciałem zapytać gdzie w bloku silnika perkins 6 cylindrów znajdują sie kraniki do spuszczania wody. podejrzewam że umnie są to zwykłe śruby bo kranik to bym znalazł . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj