magnezyt

Claas Dominator 88- problem z łożyskami sieczkarni

Polecane posty

magnezyt    0

Witam. Założyłem nowe łożyska na wał sieczkarni i nie wiem dlaczego ale bardzo sie nagrzewaja juz po chwili pracy. Co to może byc za przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Może te łożyska miały być z luzem.... :) Coś mi sie tak kojarzy ale niejestem pewien :) :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

z luzem czyli, gdy nie są nagrzane mają liz za szlach, po nagrzaniu się (w przypadku pracy) luz się traci i wszystko jest OK, ty moze założyłeś bez luzu i materiał sie rozszerza i łożyska sie grzeją w cholerę...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piesyn    0

1.Niewłaściwe łożyska.

2.Niedokładny montaż.

3.Czy nie jest uszkodzony wał sieczkarni?

Nie znam innej opcji. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jak bardzo się nagrzewają nie możesz ich dotknąć? Tam są samosmarujące jeśli tak to dałeś trochę smaru pod te plastikowe dekielki?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnezyt    0

Nagrzewaja sie tak ze przez 2 sekundy mozna je dotknac dluzej nie bo parzy. te łozyka nie sa samosmarne, jest smarowniczka w obudowie. piotr2691 o jakim luzie ty mowisz? ja nadal nie wiem o jaki luz chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

ja wymieniłem w merc75 i po wymianie też się grzały(ale szło je dotknąć), przestały dopiero jak włączyłem sieczkarnię w odwrotną stronę (źle założyłem pasek -przez pomyłkę)pochodził tak może ze 2 minuty zanim zorientowałem sie że są nie takie obroty.Teraz jest zupełnie dobrze i się nie grzeją -spróbuj włączyć obroty w druga stronę może łożyska się "ułożą" i przestaną grzać.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

sieczkarnia moze się kręcić tylko w jedną stronę tak mi sie wydaje, bo w innym kierunku nie da tego efektu który oczekujemy, będzie wyrzucać słomę, albo się zatka

 

ten luz to w oryginale jest na łożysku(po wyjściu z fabryki, tak mi się wydaje że powinny takie łożyska tam być), materiały po podgrzaniu ulegają pod wpływem temperatury rozszerzaniu i tutaj w grę wchodzi ten luz który powinien się stracić po nagrzaniu elementów łożysk (zrozumiałe??)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Kup sobie łożysko z danym rozmiarem z dopiskim C3.Jak koledzy dobrze zauważyli to jest dodatkowy luz poosiwy.Zdarza sie ze idealnie centrycznie nie pasuja wałek z obudowa i dane łożysko bez luzu poosiowego wprowadzasz w ciezką prace co jest wynikiem nadmiernego sie grzania.Staraj sie kupic remowanej firmy a nie Chiny.Bedziesz mial problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@piotr2691,

To że sieczkarnia powinna sie kręcić w odpowiednią stronę to sie zgodzę tylko że ja po tej pomyłce z założeniem paska skorygowałem swój błąd i założyłem go tak jak powinien być i teraz te łożyska sie nie grzeją (sorry że nie dopisałem w poprzednim poście że po tych 2 min. zmieniłem obroty na dobre )


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jest dokładnie tak jak pszą koledzy wcześniej to łożysko powinno być z tym luzem oznaczonym symbolem C 3.Spodkałem sie jeszcze z innym ozaczeniem tego luzu J 30.

Mi też zdażyło się źle założyć pasek od sieczkarni i w sumie kawałek tak przejechałem ale patrzę w lusterko i widzę że coś nie tak.W Mercatorach to możliwe.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja jak kupiłem kombajn to łożyska grały że hej ale po wymianie na nowe problem się rozwiązał i na razie się nie grzeją ale kupiłem orginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnezyt    0

U mnie byla taka sprawa z tym wałem ze od strony koła pasowego na tym wale siadło łozysko, wał sie nagrzal i skrzywił sie w miejscu miedzy łozyskiem a kolem pasowym. Zawiozłem ten wał do tokarza, tokarz uciął ta skrzywioną cześc, przyspawał pręt i stoczył go dokładni na taki sam wymiar jak ta ucieta koncówka. Załozyłem nowe łozyska i one sie grzeją po kilku minutach mimo ze wał jest tak samo wykonany jak oryginalnie był. I co to moze być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tym tokarzu nalezalo by ten wal wywarzyc jezeli wal straci wywarzenie to lorzysko po kilku dniach moze byc do wymiany z tymi lozyskami trzeba uwazać u sasiada nagrzalo sie do bialosci i niemalo zjaral claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holuzniak    1
Dnia 24.08.2009 o 21:49, rafcik711 napisał:

Witam ja jak kupiłem kombajn to łożyska grały że hej ale po wymianie na nowe problem się rozwiązał i na razie się nie grzeją ale kupiłem orginał

Oryginalne to jest opakowanie i logo na opakowaniu i napis made in Nederland A w środku łożysko made in germany NSK 13 09 C3 K które to kosztuje 150 zł w sklepie z lozyskami A ten cud oryginał pudełeczku  300 zł. Drogie te opakowania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

Łożysko może być z luzem i dobrej jakości i  może się grzać a nie każdy wie jak je zamontować prawidłowo,łożysko z luzem żle zamocowane nie ma wymaganego  luzu przez co musi się grzać jeśli osadzisz łożysko na wale i póżniej dokręcisz obudowe łożyska śrubami  to w łożysku powstaje naprężenie i musi się grzać ,łożyska muszą być tak zamontowane by nie było w nich naprężeń ,łożysko zamocowane na wale przy obracaniu ręką nie może mieć najmniejszych zacięć ani wyczuwalnego oporu jeśli będzie wyczuwalny na 100% nie będzie chodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj