luck30w

Jakie opony do Forterry 105

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luck30w    0

Mam zamiar kupić zetora Forterre 105 tylko mam dylemat czy brać standardowe 14,9 R24 przód 18,4 R38 tył czy może szersze? Proszę użytkowników tych ciągników o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jakie są opony do wyboru???tylko zamiennik standardu o profil 70???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

zalezy do jakich prac bedzie głownie wykorzystywany. Ja uwazam ze jak do tego ciagnika to standard jest ok.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

chodzi mi aby dobrać opony aby w polu można było wykorzystać siłę uciągu ,a jednocześnie nie przesadzić z szerokościąopon aby silnik nie zwalniał podczas buksowania kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no to przy tej mocy wydaje mi sie ze standard bylby najlepszym rozwiazaniem :D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja mam w swojej 10641 z przodu 420 na 24 a tyl 520 na 38 według mnie są to najlepiej dopasowane opony od poczatku je miałem wziąć i tak zrobiłem, i tak twierdził diler poniewarz ciągniki na tym ogómieniu maja najwiekszy uciąg w testach fabrycznych nawet pokazał mi dane na specjalnej makietce i powiedział że robie bardzo dobry wybór biorąc to ogomienie . Ciągnika nie zsuwa w polu tak jak na wązszych (bo na wąższych mam 9540)Z moich obserwacji i jazdy do tej pory mówię że są naprawde super i nie zamienił bym ich na inne . I oczywiscie ciagnik na nich dużo ładniej wygląda :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

zgadza sie @Gago z tym ze nie nalezy zapominac ze ten model na ok 100KM i trzeba sie liczyc z tym ze przy takich oponach jak mowisz bedzie trzeba troche mocy potrzeba na pociagniecie samego siebie. oczywiscie szersze maja swoje niepodwarzalne plusy bo trudniej na takich sie utopic no i oczywiscie ciagnik łądniej wyglada:P moim zdaniem do 105 standard jest ok. z reszta zalezy tez do jakich prac ciagnik ma byc glownie wykorzystywany...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No i nalerzy jeszcze dodać że na szerokich nie zakopie się tak szybko jak nacienkich.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no przeciez mowie ze latwiej utopi sie na waskich niz na szerszych;] ja bym raczej wybral te węższe. decyzja nalezy do Ciebie;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

na tył 520 jednak na przód polecałbym coś bardziej wąskiego. sam mam 420 na przodzie, czasami się to przydaje przy turze na miękkim terenie jednak wydaje mi się ze ta szerokość koła mocno ogranicza skręt, wiec jeśli ktoś nie ma tura a same obciążniki to polecam standard ze względu na lepszy promień skrętu który w forterze jest strasznie kiepski, nie mogę zrozumieć dlaczego przednia oś jest tak głęboko cofnięta ku tyłowi, 20 cm do przodu i ciągnik by dużo mniej bujało w transporcie i lepiej by skręcał, dlaczego jedyne co zmienią w forterach to kolor felg światełka i guziczki. niewiele potrzeba zeby ten ciągnik dużo zyskał a od paru ładnych lat nie modernizują go. Mi się trafił straszny egzemplarz a wiem że nie jestem wyjątkiem wiec zetor w forterze musi poprawić jakość, dopracować skrzynie, całkowicie zmienić sprzęgło bo to ceramiczne to porażka, jeszcze kilka detali i będziemy mieli fajny ciągnik za fajne pieniądze, aha i jeszcze silnik mój egzemplarz to istny smok także mam nadzieje ze te 4 zawory na cylinder coś dadzą jeśli chodzi o ekonomike pracy i ta turbo dziura do 1500obr zniknie ale to pewnie wina czegoś innego:) a konkretnie wymogów norm emisji spalin:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

czy w forterze 125 jest możliwość zrobienia rozstawu 1500mm na kołacz 12,4 38??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj