Zaloguj się, aby obserwować  
Vril

Dominator 88 ,98 wydajność i prędkość koszenia

Polecane posty

Vril    1

Mam pytanie do użytkowników dominatorów 88 ,88sl ,98 98 SL itp .

Ile wykosicie w ciągu godziny i z jaką prędkością pomykacie np: w pszenicy o wydajności 6,5 - 7 ton

Ja w swoim 88s a hederem 4,5 m koszę na 2 biegu na zegarze pokazuje mi obroty około 9-9,5 czegoś tam bo nie wiem jak to przeliczają

a na pewno nie jest to km/h bo sprawdzałem GPS i wychodzi 3-3,5 km/h .Przy tej prędkości i wydajności 6,5 -7 ton koszę

ha w godzinę .Kolega ma 88sl i kosi 4,5 km/h (1,5 ha/h) .Oczywiście próbowałem tak kosić ale wydawało mi się za szybko :)

 

Jestem ciekaw jak jest u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Przy takim plonie ja jadę z prędkością 4 - 4,5 km/h pszenica 5t/h 5-5,2 km/h.

Pierwsze żniwa DO 88 i często sprawdzałem straty, niby nie było ale okaże się po podorywce


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ja swoją 108sl wykoszę 2ha w godzinę, heder 5.10, prędkość 5-6km/h


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

A jakie macie zużycie paliwa na ha? U mnie wychodzi od 12,5 do 14 l/ha a silnik trochę dymi czyli nie pracuje optymalnie.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

ja w pszenicy 7,5t/ha kosilem 88sl na jedynce i predkosc na zegarze ok. 16-17, wychodzilo 1 ha/h, w zbozach o plonie ok. 5t/ha predkosc ok. 21-23, jest to juz dosc szybko zwlaszcza na polach nie najlepiej uprawionych- wydajnosc wynosi wtedy ok. 1,4-1,5 ha/h. Ogolnie staram sie żeby kombajn robił ok. 8t zboza w godzinę, wg mnie straty sa niewielkie wtedy, heder 3,9m, zuzycie paliwa ok. 15-17 l/ha, praktycznie zawsze wlaczona sieczkarnia, silnik perkins 150 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

potrzebuję parę informacji , jaką szerokość młocarni ma dominator 88, jaką średnicę bebna, ile wytrząsaczy, jaką powierzchnię sit i wytrząsaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj