daniel1986

Kosiarka bębnowa do URSUSA 3512??? 1.65m czy 1.85m???

Polecane posty

Sprzedawca    0
Napisano (edytowany)

Kosiarka to raczej 1,65. Niema szans,żeby 3512 radził sobie z kosiarką 1,85 ( duże opory )

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Zgadzam się.

Mam ferdka i 1,65 i to jest świetny zestaw, jak na równiutkiej łące miałem niezbyt wysoką trawę to na 3 szosowej nawet poszedł ale to tylko na próbe było za to 2 można spokojnie nawet w dużej trawie.

Pożyczyłem kiedyś 1,85 na niedużej trawie poszło 2 ale na większej i podmokłym gruncie musiałem zredukować, a i na 1 strasznie ciągła. Ja z doświadczenia do ferdka polecam 1,65 i nikt mnie nie przekona.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Do 3512 to tylko 1.65 .A co do 1.85 jeżeli szkoda ci ciągnika to sobie ją daruj.U mnie we wsi 1.85 to ciągają zetorem 5340 :) Ale pomiędzy 3512 a 5340 jest prawie 20km różnicy więc radzę ci 1.65 ciągnik mniej ją odczuje :D

Edytowano przez piodro4444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja mam 1.65 do ursusa 3512 i ma lekko i to dobre połączenie. Lepiej 2razy więcej obejść w koło niż męczyć ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do 3512 to tylko 1.65 .A co do 1.85 jeżeli szkoda ci ciągnika to sobie ją daruj.U mnie we wsi 1.85 to ciągają zetorem 5340 :) Ale pomiędzy 3512 a 5340 jest prawie 20km różnicy więc radzę ci 1.65 ciągnik mniej ją odczuje :D

Mocy do 1,85m na pewno wystarczy i z 47km, problem z wiekszą kosiarką to podmokłe łąki i tutaj nie ma szans ferdek, bo będzie ściągało bardziej niż z 1,65m jest ciężejsza, no i w transporcie też przodkiem troche podrzuca, na równej łące to zapewne na 2jce szedł by i z tą 1,85m, kosiarka 1,65m wcale nie potrzebuje dużo mocy, problem zaczyna się na nierównościach i w grząskim gdy talerze zaczynają przerabiać torf który wyrzuca kopiące się koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

mi się wydaje że 3512 jest za slaby do 1.85 bo one mają zapotrzebowanie minimum 60 km przynajmniej te z samaszu więc lepiej chyba 1.65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Mocy do 1,85m na pewno wystarczy i z 47km, problem z wiekszą kosiarką to podmokłe łąki i tutaj nie ma szans ferdek, bo będzie ściągało bardziej niż z 1,65m jest ciężejsza, no i w transporcie też przodkiem troche podrzuca, na równej łące to zapewne na 2jce szedł by i z tą 1,85m, kosiarka 1,65m wcale nie potrzebuje dużo mocy, problem zaczyna się na nierównościach i w grząskim gdy talerze zaczynają przerabiać torf który wyrzuca kopiące się koło

 

:blink:

 

 

Zależy jakie macie łąki. Jak wjadę MF 255 z 1.65 w konkretną, gęstą łąkę to na 2 ją czuje i czasem aż spada z obrotów. Ja nie miałbym sumienia zapinać mu 1.85, a po za tym oprócz maszyny to ja bym się namęczył kosząc niezgranym zestawem ;)

 

Koszenie na 3 to hardkor, kiedyś próbowałem i nie idzie, ciągnik dostaje po d... i nie idzie nim wejść w zakręt no chyba, że macie kilometrową prostą :D

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mój kolega ma 1.85m i niekiedy ciąga ją c-360, to mówił że jak lepsza trawa to c-360 dostaje troche po garach :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

 

Koszenie na 3 to hardkor, kiedyś próbowałem i nie idzie, ciągnik dostaje po d... i nie idzie nim wejść w zakręt no chyba, że macie kilometrową prostą :D

 

 

Chyba przesadzasz, jak jest równa i długawa łąka to nie ma problemu, najwyżej na zakrętach redukuje się na dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no a przecież c-360 ma 4 gary więc 3512 szkoda na większą

tylko gary liczycie c 360 to tylko 5km więcej, a na 3jce idzie jak burza ale gorzej dokasza, osobiście mam taką łąkę gruntową 400m długą to zawsze 3 jak i heja trzeba tylko na dziury po lisach uważać bo łańcuszki się urywają przy ramionach tuz

ps. c 330 na 5tce też chodzi z rotacyjną, nie wiem co wy macie za kosiarki ale jak kosiarka idzie w normalnym terenie tzn nie w wodzie, zupie torofwej kretowiskach czy porytych przez dziki burtach to ciągnik ma w miarę lekko

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

tylko gary liczycie c 360 to tylko 5km więcej, (...) nie wiem co wy macie za kosiarki ale jak kosiarka idzie w normalnym terenie tzn nie w wodzie, zupie torofwej kretowiskach czy porytych przez dziki burtach to ciągnik ma w miarę lekko

Gary mają znaczenie im więcej tym silnik bardziej elastyczny, co do łąk to mam troche podmokłe ale bez błota, jednak w tamty roku jak wpadłem w trawe MF 255 to maski mu nie było widać, mimo że sucho ale spróbuj w takiej trawie z 1,85 to ci na 1 będzie stękał.

 

W tym roku jak będzie podobnie wysoka trawa a tak się zanosi, to fotke wam pokaże.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dobra chłopaki ale ile więcej można nakosić taką 1,85m hektar robi się z 10min szybciej czy nie bardzo, jakie są wydajności poszczególnych kosiarek 1,85 i 2,1m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

tylko gary liczycie c 360 to tylko 5km więcej, a na 3jce idzie jak burza ale gorzej dokasza, osobiście mam taką łąkę gruntową 400m długą to zawsze 3 jak i heja trzeba tylko na dziury po lisach uważać bo łańcuszki się urywają przy ramionach tuz

ps. c 330 na 5tce też chodzi z rotacyjną, nie wiem co wy macie za kosiarki ale jak kosiarka idzie w normalnym terenie tzn nie w wodzie, zupie torofwej kretowiskach czy porytych przez dziki burtach to ciągnik ma w miarę lekko

 

 

I Wy się dziwicie ,że kosiarki wam mało wytrzymują ? ludzie 3 bieg dszosowy w kosiarce to jest HARDCOR !!! Ja jedynką ledwo nerwy mogę powstrzymac bo jak tylko jakis dołek to zaraz buja na boki i rzuca człowiekiem po kabinie ;) a po drugie to nie możliwe by przy tej prędkosci kosiarka pracowała prawidłowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Uwierz mi, że jak jest ładne długie i równe pole to można 3 zapier... tylko trawa musi być nie za gęsta i nówki nożyki. Tylko raz tak kosiłem u sąsiada bo u nas łąki poryte przez dziki są tak nierówne, że jak koszę na 2 to rzuca mną po całej kabinie :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

3512 kiedys kosiłem swoją kosiarką 1.85m kosi się normalnie na4 biegu albo jak kto woli 1 tylko gorzej z jazdą po drodze mało obciążników z przodu było i trochę przód fruwał, a 360 kosze \ta kosiarką zawsze 3 chyba że naprawde są dziury to schdze do 2 a nawet czasem 1 kiedyś nawet próbowałem 4 na prostej szło dobrze tylko na zakrętach nie dało rady się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie , Ja bym nie dał rady 3 biegiem kosić normalnej trawy ;) co innego np. kosic niedojady :P a trawę zawsze sieje sie gęsto , znowu na łące są straszne nierównosci i nigdy nie wiesz czy jakis rybak nie wykpoał dołu w poszukiwaniu robaków ;) Koniczynę czerwoną 3p to i 1 sie kosiło i miał co robić , nawet osłony zadzierało się do góry bo sie pokos nie miescił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Dlatego ja koszę na 1H, a na długich łąkach na 2H. Raz dostałem do koszenia łakę tak gęstą, że miejscami schodziłem do 4L bo kosiarka pomimo braku osłon nie mogła popychać ściętej trawy między bębnami.

Powinno się ''trzymać na WOMie'' obroty 540, a w ferdkach to ok. 1800 rpm, a ja koszę na 2000 rpm bo wg mnie kosiarka wtedy lepiej docina trawę.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaką kosiarkę bębnowa z roztrząsaczem pokosu poradzicie mi do nh5070 113 km jakiej szerokości i jakiego producenta bo jest tego co nie miara???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

  W moim przypadku c 360 185 z przetrząsaczem pokosów koszę 3 szosową na 1900 obr. lub 4 ,zależny wałek ok 1300,to na trawie średniej z nowymi nożykami. Podtępionych się nie zakłada bo to porażka ''Wirax'' :unsure: Na wybitnej trawie i w tym pokręconej,przetrząsacz wyłączam     -  zawija się materiał na łapy,a poza tym ten przetrząsacz z allegro za ok. 700 stów     miodzio :)  :) .. . Do tego nh  moze coś z dysku bo niby po co ganiać 115 km.na dwóch metrach z małym kawałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli na prawdę  kosisz  tą  kosiarką 185 z  przetrząsaczem +c360  3 lub  4  bieg ,  to nie  widziałeś  porządnej  trawy w życiu  :D  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Zastanów sie nad dyskową ja kupilem cztery lata temu bębnową mewe 2,10 do ciągnika 100 km to porażka spalanie duże wydajność mala i do tego awarie, na ten sezon będzie już dyskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskowa odpada ponieważ wszystkie łąki jakie kosze sa położone w dolinach rzek to raz a dwa sa duże nierówności. A swoją mewe miałeś z roztrząsaczem czy bez?? Mówisz że duże spalanie tzn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj