daniel1986

Kosiarka bębnowa do URSUSA 3512??? 1.65m czy 1.85m???

Polecane posty

pioter03    29

A możesz mi powiedzieć jak ze stabilnością ciągnika? Nie podrywało na dołkach ?

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz jak kosiarka była w pozycji transportowej i nagle ruszyłem z 3 czy 4 to przód lekko unosiło. No i na uwrociach z podniesiona kosiarką czasami miałem wrażenie jakby lewą stronę ciągnika też lekko podrywało ale to tylko złudzenie było, gdy kosiarka "skakała". A na torfie ciągnik szybciej się zapadał aniżeli na 1,65m.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może nie do końca w temacie ale czy mf 255 sprawnie pracował by z jakąś dyskową na 5 dysków np. alka 2,1m czy samasz kdl 2m? Nie tyle czy da rady mnie interesuje, ale czy da się sprawnie pracować z hydrauliką i podnośnikiem, bo jak przełączę na hydraulikę to podnośnik powoli opada, a więc, czy samym podnośnikiem można pracować, czy to wogóle zagrało by razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

poradzi sobie, sam kosiłem kiedyś zamiast mf-255 i dość ładnie to szło na 4 biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ciekawe:D ale do 3512 185cm to za dużo, u nas w 2.10 chodzi 4512 a w pottingera 3metrowej 100koni zetorek ma co rabować


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

u mnie z 3p chodzi kosiarka 1,85 z samaszu z podnoszzeniem niema problemow, przodu rowniez nie podrywa, a mocy na styk wystarcza bo tylko przy rozruchu kosiarki ciagnik schodzi z obrotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

u mnie jak duża trawa to i lambo w dyskowej 3m samaszu schdzi z obrotów :) ale 3p i 3512 nie miały co robić z famorolką 1,65 moim zdniem 60tka pociągnie bez jaj 1,85 nawet i 2,10 bo u nas łąki są równe nie góry wzniesienia itd bo wiem jak się pracuje na wzniesieniach a jak na płaskim polu :) niebo a ziemia.a jak jeszcze na podmokłych,torfowych łąkach to lamborghinim kosiłem 1,65 bo zawsze łatwiej było.więc wszystko zależy od terenu :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nigdzie na tym forum nie ma info odnośnie wydajności kosiarek, nie będę już zakładał nowego tematu, jeśli ktoś sensownie poda wydajność jaką można osiągnąć z kosiarką 1,85m, zakładając że 1,m65m kosimy 1ha w ciągu 1 godz to jaką wydajność można osiągnąć z 1,85m i ile mogli byśmy wykosić z kosiarką 2,1m w ciągu godziny? ( Oczywiście bez szaleństw z prędkością około 8-12km/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Jak widać, mf 255 z kosiarka z_173 (1.65m) ma poważne problemy na mokrej łące... (niestety nie działa mi blokada na wiosnę muszę się wziąć za to :D) nie pomogło nawet rozłożenie kosiarki do transportu.... wyciągany zetorem 12145 i jeszcze do wieczora skosiłem łąkę.... >>>>>> http://www.youtube.c...h?v=71TMrf1NhPY <<<<<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ty nie kosiłeś łąki tylko bagno :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Ta łąka jest około 10 lat już taka, kosze ja tylko bo biorę dopłatę i wziołem premie dla młodego... to niby zbieram siano z niej, w tym roku gmina wykopała rów z odpływem do rzeki i zaorałem łąkę, na wiosnę coś planuje wsiać i zaorać ponownie na jesień, chciałem opryskać randapem ale woda stała:P heh połowę łąki zaorałem pługiem 3*40, a drugie pół 2*40 (zetorem 12145) i jeszcze mi skszydło odkładnicy pękło ledwo co zetor dawał rade...

 

ps: Dodam ze cała łąka nie jest taka mokra 1.80 ha to tak z 60a jest bardzo mokre a reszta to wmiare:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

A jak myślicie czy kupić do mojego mf 255 kosiarkę z samaszu 1,85 (łąki mam równe i suche)? Czy da sobie radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Osobiście bym takie mokradło orał wiosną. Teraz to nie wiadomo kiedy tam wiedziesz...

 

PS uważaj jak piszesz bo sporo mam poprawiania...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

@tiger3952- Może pożycz od kogoś 1.85 i zobaczysz jak będzie sobie radził 255, niewszystkie łąki mam takie mokre mam tez równiutkie i suchsze, ja wole 1.65 ale 1.85 ma większe bębny to nie wiem jak to by ze sobą współpracowało, stryjek ma 7211 i kosi 1.65 ale on miał już kosiarkę zanim był zetor a wcześniej kosił c 360

 

ps: na moich łąkach 255 i przy 1.65 potrafi spadac z obrotów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Radziłbym Ci kupić normalna 1,65 i jeździć na wyższym biegu. Kolega ze studiów mówił że daje rade nawet na 3 szosowej. Na 1,85 może trochę ciągnikiem pobujać...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W 3P 540 obrotów WOM osiągniesz przy około 2200 obrotów silnika(w końcu to 60 z innym silnikiem).

Przy jakich obrotach zetor ma 540 WOM?? Im niższe obroty tym ma ciężej ruszyć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie to 540obr na WOM ma przy 2000obr silnika, tak samo 3p i C-360. Trochę się wydaje to dziwne bo tak "na oko" to 3p ma szybszy wałek ale instrukcja mówi co innego :) A zetory chyba tez przy 2000obr maja 540 na WOM.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

MF 255 ma wom 540/680 obr/min przy 1788/2250 obr/min silnika, spisałem z instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj